صفحه نخست > دیدگاه > کشتار تورک های هزاره در پاکستان یک نسل کشی تمام عیار است!

کشتار تورک های هزاره در پاکستان یک نسل کشی تمام عیار است!

شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره
شنبه 12 جنوری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره: بار دیگر دشمنان مردم هزاره در حمله ای وحشیانه دست به نسل کشی در شهر کویته پاکستان زدند. گروه های تروریستی پشتونیستی همچون طالبان و لشکر جنگهوی متشکل از تروریست های پشتونیستی و بلوچ های آلت دست سرویس جاسوسی نظامی پاکستان روز پنجشنبه بیشتر از 110 تن از مردم هزاره را به خاک و خون کشیدند و حدود 200 تن دیگر را مجروح کردند. بازی کثیف و ضد انسانی رژيم های پاکستان، ایران و عربستان سعودی در کشور پاکستان از مردم هزاره قربانی می گیرد تا این سیاست های پلید پیش برده شود و بنیان آلوده به تروریزم، خفقان، استبداد و سرکوب در این کشورها پا برجای بماند.

شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره ضمن همدردی و همراهی با هزاره های کویته، به شدت این جنایات سازمان یافته علیه مردم هزاره را محکوم کرده و آن را نمونه ی بارز نسل کشی می داند.

همانگونه که در کنوانسیون منع و جلوگیری از جنایت نسل کشی تصریح شده، کشتن اعضای یک گروه و آسیب رساندن شدید بدنی و روانی به آنان مصداق نسل کشی می باشد، جنایات علیه مردم هزاره در پاکستان نسل کشی هزاره ها محسوب می شود و سازمان های بین المللی و حافظ کنوانسیون ژنوساید همچون سازمان ملل متحد باید در این قسمت به سکوت مرگبار خود پایان داده و برای قطع کامل این جنایات وارد عمل شوند.

شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره به بلوچ های آزادیخواه خطه ی بلوچستان هشدار می دهد که نگذارند بلوچ های دست نشانده و آلت دست آی اس آی و طالبان، با کشتار هزاره ها سیاست راندن بلوچ ها و اشغال بلوچستان را پیش ببرند.

شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره از مردم هزاره می خواهد در این شرایط حساس و اضطراری وحدت و اتحاد خود را حفظ کرده و با کمک گروه های مردمی مانند هزاره دموکراتیک پارتی، سیاست مدبرانه را در پیش بگیرند.

شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره
‏شنبه‏، 2013‏/01‏/12
www.HazaraAzeri.com

واژه های کلیدی

نسل کشی
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • بدی افراط در دین و داخل کردن دین در سیاست و مخصوصآ دین اسلام، نتیجه اش را در کویته پاکستان میبینیم. از یک طرف رژیم سیاه و فاسد ولایت فقیه ایرانی و ملا های پدر لعنت ایرانی که دروغ های تشیع را بالای ملت ایران تحمیل نموده و منتظر ظهور امام زمان نشسته اند و با هزاران دروغ و درم مذهب مردود تشیع را در جهان تمویل و تحریک مینمایند و از جانب دیگر افراطیون مرتجع و خبیث عربستان سعودی با مذهب مردود وهابیت و از طرف دیگر ملا های نادان پاکستانی و تربیه یافتگان دیوبندی که غیر از خود شان متباقی را حتی در جمله انسان هم حساب نمیکنند.
  نتیجه همه ای این رقابتها و تضاد ها در این منطقه ماتم زده در کشتار یک عده مردم بیگناهی خلاصه میگردد که گویا شامل اقلیت تشیع شده و بد تر از همه از نسل و نژاد هم از متباقی کمی متمایز میباشند.
  تعصب بد بوده و نتیجه نیک به دنبال ندارد. مخصوصآ تعصب دینی که اسلام با خود همراه دارد بد تر از متباقی میباشد. راه حل ساختن دولت های سکولار و جدا ساختن دین از سیاست و سیاست گذاری ها و ترویج انسان دوستی و محبت به انسانها ولو متعلق به هر نژادی که باشند.
  به امید بسته شدن تمامی مدارس دینی در تمامی کشور های اسلامی و به امید تربیه سالم و انسانی و انساندوستانه در کشور های عقب افتاده اسلامی.

 • این مسئله درست رنگ دینی دارد.
  ولی در ذات خود هیچ ربطی بدین ندارد در واقع میشود گفت که دولت پاکستان و سازمان اطلاعاتیش در این قضیه نقش اساسی را بازی میکند.
  و با این کشتار میخواهد هزاره هارا از کویته تصفیه و بکشورهای دیگر کوچ دهد. وجایگزین برای هزاره ها شاید پشتونها بوده باشد که در مقابل بلوچهای آزادیخواه احتمال صف آرایی علیه آزادیخواهی آنان بجنگد.
  هزاره ها در واقع قربانی سیاست های شوم وپشت پرده دولت پاکستان است
  وبهترین گزینه فشار اوردن برهزاره ها مسئله اعتقادی است ازین دریچه دولت پاکستان از حماقت های وهابیون استفاده میکند .
  ومیخواهد چهره واقعی خودش هم چنان محفوظ بماند"
  و بقول که لعل بدست اید و دل یار هم نرنجد ..اینجا دولت پاکستان میخواهد هم بهدفش برسد وهم چهره اش مکدر نشود//

  آنلاین : http://s

 • اقای علی
  نظر شما درست نیست. پاکستان نمی خواهد که هزاره ها را از کویته کوچ بدهد. بلکه برعکس نظر شما، سازمان استخباراتی پاکستان تلاش دارد که از کوچ هزاره ها به سوی استرالیا جلوگیری کند.
  این قضیه کاملا دینی و مذهبی است. جنگ مذهبی در میان مسلمانان یک چیز جدید نیست بلکه از زمان خلفای راشدین تا امروز به شکلی از اشکال ادامه داشته است چون این نزاع ریشه در اختلافات قبایل عربستان در ان زمان داشت.
  دولت پاکستان برای مقابله با هند و کنترول افغانستان به گروههای تندرو مذهبی نیاز دارد و از انها به عنوان وسیله ای برای پیشبرد اهداف سیاسی اش استفاده می کند اما این گروههای گاهی از کنترول خارج می شوند و اجنداهای غیر از اجنداهای اصلی را تعقیب می کنند که لشکر جنگوی یکی از انها است.
  در مورد کشتار هزاره ها در کویته باید بگویم که این کشتار در عین حال که دردسر های کوچک را برای دولت پاکستان خلق می کند اما در اصل به نفع دولت است. چه قسم؟
  این قسم:
  در بلوچستان پاکستان مهمترین تهدید برای دولت پاکستان جدایی طلبی بلوچها است. اما در این جدایی طلبی بلوچها با پشتونها هیچ مشکلی ندارند. پشتون یک بخش عظیمی از جمعیت بلوچستان را تشکیل می دهند و چندان هم مخالف جدایی طلبی بلوچها نیستند. دولت پاکستان در تلاش است که جدایی طلبی بلوچها را با نزاع فرقه ای و مذهبی عوض کند تا بتواند اکثریت مطلق سنی های بلوچستان را به بهانه ی نزاع مذهبی متحد کند و لذا موضع جدایی طلبان را ضعیف کند. لذا، دولت پاکستان برای پیشبرد این هدف به جمعیت کوچک و انگشت نمای هزاره ها در بلوچستان نیاز دارد. بیرون شدن هزاره ها از بلوچستان عملا موضوع شیعه و سنی را رفع می کند و موضوع جدایی طلبی را عمده می کند. کشتار هزاره ها تا ان وقت برای دولت پاکستان ضرر ندارد که یک موضوع محلی بماند. اما اگر هزاره ها موفق شوند که این موضوع را اهمیت بین المللی و یا ملی بدهند در این صورت ضرر ان از فایده اش برای دولت پاکستان بیشتر می شود و مجبور می شود که ان را کنترول کند اگر ریشه کن نمی تواند. چون یادمان باشد که دولت پاکستان یک دولت ناکام است و توان کنترول کامل گروههای افراطی مذهبی را ندارد.
  کشتار اخیر اما به نظر می رسد که به قضیه بعد ملی داده است و شیعیان سراسر پاکستان احساس خطر کرده اند و به دولت فشار می اورند. همچنان این کشتار، ضعف دولت پاکستان و خطر از هم پاشیدن درونی ان را بر ملا کرده است و لذا شکی نیست که پاکستان تلاش کند تا حدودی کشتار هزاره ها را مهار کند.
  اما من فکر نمی کنم که دولت پاکستان قادر به کنترول کامل گروههای تروریست و فرقه گرا باشد. بلکه من باور دارم که دولت پاکستان عملا در مقابل این گروهها نا توان است و هر روز که می گذرد خطر از هم پاشیدن پاکستان جدی تر می شود. در صورت از هم پاشی پاکستان، باز هم تهدید برای هزاره ها بیشتر می شود نه کمتر.
  من فکر می کنم که راه حل زودهنگامی برای این کشتار وجود ندارد و به احتمال زیاد هزاره های کویته مجبور خواهند بود با شرایط بسازند. انها می توانند با تشکیل گروههای مسلح در همراهی با بقیه شیعیان پاکستان، اعضای این گروههای تروریستی را شناسایی کرده و از بین ببرند. این تنها کار موثر است که انها می توانند در کنار فعالیت های بین المللی و سیاسی.

 • هزاره ها از هر طرف اماج حملات قرار گرفته و مصاب با مصیبت میباشند! از یک طرف توسط اوغان ها در هردو طرف خط مرزی دیورند قتل عام میشوند و از جانب دیگر هویت کذایی توسط ترکستانی های خط ترکیه برا یشان جعل میشود! بدا به حال تان هزاره ها!!!!!

 • هزاره ها از چه وقت ترک شده اند؟؟؟

 • تورک ! عزیز وهزاره ها تورک نیستند !

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس