کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > اعتراض، اعتصاب غذا و تحصن مردم هزاره در کشورهای مختلف جهان

اعتراض، اعتصاب غذا و تحصن مردم هزاره در کشورهای مختلف جهان

دو شنبه 18 فبروری 2013, بوسيله‌ى حسين زاهدی

به دنبال فراخوان شبکه سراسری مردم هزاره اعتصاب غذا از بامیان آغاز گردید و دامنه ی آن به کشورهای هلند و استرالیا رسیده است؛ فردا سه شنبه 19 فبروری در کابل و لندن نیز گروهی از مردم به اعتصاب کننده گان خواهد پیوست.
گزارش های رسیده از کویته پاکستان حاکی از آن است که هزاران تن از مردم هزاره، زن و مرد و کودک همراه با اجساد نزدیک به صدتن که در حادثه بمب گذاری سه روز قبل جانشان را از دست داده اند در (هزاره تاون) و (مری آباد) شهر کویته پاکستان در تحصن شبانه روزی به سر می برند؛ همچنان از شهر های مختلف پاکستان گزارش می شود که هزاران تن از شهروندان آن کشور به حمایت از مردم هزاره کویته در حال تحصن و اعتراض هستند.
بان کی مون سر منشی سازمان ملل متحد در ضمن محکوم نمودن کشتار هزاره ها از دولت پاکستان خواست تا بر ضد کسانی که مسوولیت حادثه را به عهده می گیرد، وارد عمل شود و در این راستا سازمان ملل حاضر است تا با کشور پاکستان کمک کند. چند روز پیش نیز صدها تن از شاعران جهان از 88 کشور در نامه ای به بان کی مون خواستار توقف کامل نسل کشی مردم هزاره شده بودند.

همچنان سازمان عفو بین الملل نیز طی یک اعلامیه خواستار برخورد جدی دولت پاکستان در برابر گروهای تروریستی مانند لشکر جنگهوی شده است، در بخش از این اعلامیه آماده است که دولت پاکستان در مدت این چند سال که کشتار مردم هزاره ادامه دارد نتوانسته است حتی یک نفر را به جرم دست داشتن در کشتار علیه مردم هزاره تحت تعقیب قرار دهد.
تحصن کنندکان در کویته پاکستان خواستار برچیده شدن پایگاه های ترورستی و دستگیری عاملن جنایات می باشند.
احتمال می رود که در طی روز های آینده اعتراضات و اعتصابات علیه آنچه که در کویته می گذرد در سایر کشور های جهان دامنه دار شود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Planshussain_zahedi yahoo.com

آنلاين بنگريد : کابل پرس
49 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > اعتراض، اعتصاب غذا و تحصن مردم هزاره در کشورهای مختلف جهان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.