کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کجران: حکومت کرزی و طالبان جبهه ای دیگر علیه مردم هزاره باز کرده اند!

کجران: حکومت کرزی و طالبان جبهه ای دیگر علیه مردم هزاره باز کرده اند!

چهار شنبه 20 فبروری 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: در حالی که نگاه ها و توجهات به طرف نسل کشی مردم هزاره در شهر کویته ی پاکستان معطوف شده و فعالان هزاره در کشورهای مختلف جهان برای توقف این جنایات دست به تظاهرات و اعتصاب غذا زده اند، در این فرصت، رژيم حامد کرزی در همدستی با طالبان، جبهه ای جدید علیه مردم هزاره در اولسوالی کجران ولایت دایکندی باز کرده اند. خبرهای مختلف حاکی از آن است که کجران از دو روز پیش هدف حملات هماهنگ نیروهای طالبان قرار گرفته و حامد کرزی نیز با صدور فرمان عدم دریافت کمک از نیروهای هوایی بین المللی، راه کمک رسانی به این منطقه ی دور دست را مسدود کرده است.


Vis større kart

با اینحال خبرها حاکی از آن است که طالبان هنوز موفق به تصرف این اولسوالی نشده و از شدت درگیری ها کاسته شده اما ممکن است دوباره درگیری ها از سر گرفته شود.

همکاری هماهنگ و استراتژيک رژيم مافیایی طالبانی کرزی با گروه های تروریستی مانند طالبان بر اساس اشتراکات قومی پدیده ای تثبیت شده است و تمام اقدام حکومت بر توانمند کردن این گروه های تروریستی برای ادامه ی دو قرن حکومت خاندانی و تک قومی متمرکز می باشد.

هماهنگی طالبان و رژيم کرزی در کجران در حالی صورت می گیرد که شب گذشته نیز نیروهای رژيم فشار سنگینی را بر فعالان هزاره در شهر کابل وارد کرده تا به اعتصاب غذای خود مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد پایان دهند. این اعتصاب در اعتراض به نسل کشی مردم هزاره در کویته راه اندازی شده و یک منبع نزدیک به وزارت امور خارجه افغانستان که نخواست نامش فاش شود می گوید، پشت پرده ی این اقدامات دست های هماهنگ با استخبارات پاکستان در حکومت افغانستان وجود دارد. عوامل آی اس آی در حکومت افغانستان از برگزاری این اعتصاب خشنود نمی باشند و تلاش دارند هر چه زودتر مانع از گسترش آن در افغانستان شوند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


44 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کجران: حکومت کرزی و طالبان جبهه ای دیگر علیه مردم هزاره باز کرده اند!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.