صفحه نخست > خبر و گزارش > رد خبر اعطای پناهندگی به 2500 خانواده هزاره توسط دولت استرالیا!

رد خبر اعطای پناهندگی به 2500 خانواده هزاره توسط دولت استرالیا!

کابل پرس خبری
پنج شنبه 21 فبروری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: امروز پس از انتشار خبری در روزنامه های پاکستانی از جمله داون، نمایندگی سیاسی استرالیا در پاکستان با انتشار نامه ای خبری، اخبار منتشر شده در روزنامه های پاکستانی در این مورد را رد کرده و تاکید کرده که هیچ برنامه ی پناهنده پذیری برای هزاره ها اعلام نشده است. روزنامه داون چاپ پاکستان امروز در خبری به نقل از منابع خود نوشته که دولت استرالیا به 2500 خانواده هزاره در کویته از طریق یو ان اچ سی آر پناهندگی اعطا می کند.
با توجه به رد شدن خبر رسانه های پاکستانی، به نظر می رسد انتشار این خبر در هماهنگی با نهادهای استخباراتی این کشور صورت گرفته و در پشت صحنه خطری بزرگتر از پیش در کمین مردم هزاره می باشد.
با این وجود آنچه مسلم است این است که با توجه به شرایط حساس مردم هزاره در پاکستان، آنان دارای تمام شرایط مندرج در کنوانسیون پناهندگان را برای پناهجویی و پذیرفته شدن به عنوان پناهنده دارا می باشند.

چندی پیش صدها تن از شاعران جهان از 88 کشور، با انتشار نامه ای سرگشاده به مقامات بین المللی خواسته بودند که کشورهای امضا کننده کنوانسیون پناهندگان، بلافاصله به پناهجویان هزاره پناهندگی اعطا کنند.
شاعران جهان از رهبران جهان می خواهند که در مورد مردم هزاره وضعیت اضطراری اعلام شود؛ بر حکومت های افغانستان و پاکستان فشار دیپلماتیک وارد شود تا به تبعیض و حمایت از گروه های تروریستی پایان دهند؛ یک کمیسیون بین المللی حقیقت یاب برای جنایاتی که علیه مردم هزاره صورت گرفته تشکیل شود؛ دوسیه های جامع نسل کشی و نقض حقوق بشر در مورد، در دادگاه هایی همچون دادگاه بین المللی جزایی باز شود؛ نیروهای بین المللی در افغانستان از مردم هزاره حمایت کنند و رسانه های بین المللی درباره فعالیت ها علیه مردم هزاره در افغانستان و پاکستان تحقیق کرده و گزارش دهند.

آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس