کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > رد خبر اعطای پناهندگی به 2500 خانواده هزاره توسط دولت استرالیا!

رد خبر اعطای پناهندگی به 2500 خانواده هزاره توسط دولت استرالیا!

پنج شنبه 21 فبروری 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: امروز پس از انتشار خبری در روزنامه های پاکستانی از جمله داون، نمایندگی سیاسی استرالیا در پاکستان با انتشار نامه ای خبری، اخبار منتشر شده در روزنامه های پاکستانی در این مورد را رد کرده و تاکید کرده که هیچ برنامه ی پناهنده پذیری برای هزاره ها اعلام نشده است. روزنامه داون چاپ پاکستان امروز در خبری به نقل از منابع خود نوشته که دولت استرالیا به 2500 خانواده هزاره در کویته از طریق یو ان اچ سی آر پناهندگی اعطا می کند.
با توجه به رد شدن خبر رسانه های پاکستانی، به نظر می رسد انتشار این خبر در هماهنگی با نهادهای استخباراتی این کشور صورت گرفته و در پشت صحنه خطری بزرگتر از پیش در کمین مردم هزاره می باشد.
با این وجود آنچه مسلم است این است که با توجه به شرایط حساس مردم هزاره در پاکستان، آنان دارای تمام شرایط مندرج در کنوانسیون پناهندگان را برای پناهجویی و پذیرفته شدن به عنوان پناهنده دارا می باشند.

چندی پیش صدها تن از شاعران جهان از 88 کشور، با انتشار نامه ای سرگشاده به مقامات بین المللی خواسته بودند که کشورهای امضا کننده کنوانسیون پناهندگان، بلافاصله به پناهجویان هزاره پناهندگی اعطا کنند.
شاعران جهان از رهبران جهان می خواهند که در مورد مردم هزاره وضعیت اضطراری اعلام شود؛ بر حکومت های افغانستان و پاکستان فشار دیپلماتیک وارد شود تا به تبعیض و حمایت از گروه های تروریستی پایان دهند؛ یک کمیسیون بین المللی حقیقت یاب برای جنایاتی که علیه مردم هزاره صورت گرفته تشکیل شود؛ دوسیه های جامع نسل کشی و نقض حقوق بشر در مورد، در دادگاه هایی همچون دادگاه بین المللی جزایی باز شود؛ نیروهای بین المللی در افغانستان از مردم هزاره حمایت کنند و رسانه های بین المللی درباره فعالیت ها علیه مردم هزاره در افغانستان و پاکستان تحقیق کرده و گزارش دهند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


61 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > رد خبر اعطای پناهندگی به 2500 خانواده هزاره توسط دولت استرالیا!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.