کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از دانمارک

اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از دانمارک

شنبه 23 فبروری 2013, بوسيله‌ى عبدالله همدرد

اداره مهاجرت دانمارک از 3 الی 4 سال پیش به درخواست پناهندگی صدها پناهجوی افغانستانی که بیشتر شان زیر سن قانونی بوده اند جواب منفی داده و حکم اخراج آنها را به پلیس اعلان کرده است. درین روزها کمپ های مهاجرین هرروز صبح قبل از روشن شدن هوا شاهد تعداد از پلیس هایی می باشند که دنبال پناهجوایانی که جواب منفی از دادگاه گرفته اند می باشند. دها پناهجو توسط پلیس دستگیر به دیپورت سنتر ها انتقال داده شده و تعداد زیادی درین اواخر به افغانستان به زور فرستاده شده اند. تعداد زیادی هم در دیپورت سنترها منتظر پس فرستادن شان به افغانستان اند و تعداد از پناهجویان که از چنگ پلیس فراری اند مکتب و محل کار شان را ترک کرده، بصورت غیر قانوی درجاهای مختلف شب را صبح می کنند.

تعدادی هم از بی سرنوشت بودن به امراض روحی و روانی مبتلا شده شب تا صبح در سالن و راهرو های کمپ قدم میزنند و با خود صحبت می کنند. شاید روزی نباشد که در هر کمپ جنگ و دعوا، خود زنی و اقدام به خودکشی ثبت نشود. امروز نیز در کمپ اونسغوب یک جوانی افغانستانی اقدام به خود کشی کرده بود که توسط هم اتاقی هایش نجات داده شده است.

وضعیت بد امنیتی افغانستان باعث شده که تعداد زیادی ازجوانان راه کشور های اروپایی و استرالیا را در پیش بگیرند که این مهاجرت ها ساده هم نبوده در اکثرت اوقات به قیمت جان شان تمام شده است. از سال 2009 تا بحال بیشتر از 1000 پناهجوی افغانستانی در مسیر راه ترکیه ، یونان و اندونیزی الی استرالیا غرق و یا ناپدید شده اند. وضعیت بد پناهجویان افغانستانی در یونان باعث شده که مادران و پدران فرزندان خورد سال خود را در خیابانها عمدا رها کنند. با نزدیک شدن 2014 نامیدی ها در مورد امنیت شدت گرفته و احتمال جنگ های داخلی بیشتر باعث شده جوانان کشور را ترک کنند و راهی کشور های غیر شوند، بخصوص جوانان هزاره که نه جای زندگی در افغانستان دارند نه در پاکستان. کویته پاکستان درین اواخر شاهد نسل کشی هزاره ها می باشد که در طول دوماه اخیر دست کم 200 نفر کشته و بیشتر از 300 نفر زخمی شده اند که در سراسر جهان مورد اعتراض قرار گرفت و دولت پاکستان را به بی مسولیتی در مقابل شهروندان کویته مسؤل دانسته و تا هنوز هم اعتراض ها در سراسر جهان ادامه دارند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


60 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از دانمارک

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.