صفحه نخست > خبر و گزارش > اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از دانمارک

اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از دانمارک

عبدالله همدرد
شنبه 23 فبروری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

اداره مهاجرت دانمارک از 3 الی 4 سال پیش به درخواست پناهندگی صدها پناهجوی افغانستانی که بیشتر شان زیر سن قانونی بوده اند جواب منفی داده و حکم اخراج آنها را به پلیس اعلان کرده است. درین روزها کمپ های مهاجرین هرروز صبح قبل از روشن شدن هوا شاهد تعداد از پلیس هایی می باشند که دنبال پناهجوایانی که جواب منفی از دادگاه گرفته اند می باشند. دها پناهجو توسط پلیس دستگیر به دیپورت سنتر ها انتقال داده شده و تعداد زیادی درین اواخر به افغانستان به زور فرستاده شده اند. تعداد زیادی هم در دیپورت سنترها منتظر پس فرستادن شان به افغانستان اند و تعداد از پناهجویان که از چنگ پلیس فراری اند مکتب و محل کار شان را ترک کرده، بصورت غیر قانوی درجاهای مختلف شب را صبح می کنند.

تعدادی هم از بی سرنوشت بودن به امراض روحی و روانی مبتلا شده شب تا صبح در سالن و راهرو های کمپ قدم میزنند و با خود صحبت می کنند. شاید روزی نباشد که در هر کمپ جنگ و دعوا، خود زنی و اقدام به خودکشی ثبت نشود. امروز نیز در کمپ اونسغوب یک جوانی افغانستانی اقدام به خود کشی کرده بود که توسط هم اتاقی هایش نجات داده شده است.

وضعیت بد امنیتی افغانستان باعث شده که تعداد زیادی ازجوانان راه کشور های اروپایی و استرالیا را در پیش بگیرند که این مهاجرت ها ساده هم نبوده در اکثرت اوقات به قیمت جان شان تمام شده است. از سال 2009 تا بحال بیشتر از 1000 پناهجوی افغانستانی در مسیر راه ترکیه ، یونان و اندونیزی الی استرالیا غرق و یا ناپدید شده اند. وضعیت بد پناهجویان افغانستانی در یونان باعث شده که مادران و پدران فرزندان خورد سال خود را در خیابانها عمدا رها کنند. با نزدیک شدن 2014 نامیدی ها در مورد امنیت شدت گرفته و احتمال جنگ های داخلی بیشتر باعث شده جوانان کشور را ترک کنند و راهی کشور های غیر شوند، بخصوص جوانان هزاره که نه جای زندگی در افغانستان دارند نه در پاکستان. کویته پاکستان درین اواخر شاهد نسل کشی هزاره ها می باشد که در طول دوماه اخیر دست کم 200 نفر کشته و بیشتر از 300 نفر زخمی شده اند که در سراسر جهان مورد اعتراض قرار گرفت و دولت پاکستان را به بی مسولیتی در مقابل شهروندان کویته مسؤل دانسته و تا هنوز هم اعتراض ها در سراسر جهان ادامه دارند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس