اگر زلاتان برود...

علی جواد دهقان
جمعه 25 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

زلاتانی که عملکردش تا نیم فصل اول به گونه ای دیگر بود در نیم فصل دوم کالچیو اصلاً نشانی از گذشته خود را نداشته است. زلاتان در نیم فصل دوم تحت تاثیر حاشیه ها قرار گرفت و دچار تنش هایی با کادر فنی اینتر نیز شد است، در مورد او شایعه است که فصل بعد ایتالیا را ترک می کند اما آیا از دست دادن او چه ضررهایی را به دنبال خواهد داشت؟ مسلم است که اینتر برای چندمین بار بازیکن بزرگ دیگری را به راحتی از دست خواهد داد و در کنار آن لیگ فوتبال ایتالیا نیز کم کم از ستارگان بزرگش خالی می شود و می رود که رقابت نفسگیرش را با لیگ برتر انگلیس و لالیگای اسپانیا به نفع آنها واگذار کند.

اکنون در قیاس سرانگشتی هم که انجام بدهیم براحتی می توان فهمید که ایتالیایی ها به نوعی به پایان این رقابت نزدیک شده اند. هر فصل که می گذرد آنها ستاره هایشان را از دست می دهند و اگر ورودی ای نیز داشته باشند ستاره های نسبتا از مُد رفته است که دوران کهنسالی خود را در کالچیو می گذرانند. در این میان اینتر، تیمی است که علیرغم خرجهای گزافی که در سالهای تحت ریاست موراتی انجام داده است بیشترین ضررها را داشته است، آنها بزرگانی همچون روبرتو کارلوس و رونالدو را داشته اند ولی هیچ یک از این ستاره ها را نتوانستند نگه دارند و با غفلت آنها را از دست دادند و در بی شمار باشگاه های معتبر فوتبال اروپایی بازیکنانی دیده می شوند که ابتدای کارشان در اینتر بوده است ولی اوجشان در آن باشگاه ها.

اکنون نوبت به زلاتان رسیده است، این مهاجم نامدار سوئدی فعلا به دلیل مصدومیت زانویش از میادین به دور است و دلیل خوبی برای دور ماندن او از کالچیو است. او در اینتر ارج و قرب فراوانی دارد و علیرغم چالش با مربی خود می داند که اگر بخواهد می تواند در این تیم بماند. اینتر نیز مایل است تا قراردادی سنگین را با او امضا کند که بالاترین رقم در فوتبال ایتالیا باشد ولی اگر او بخواهد برود مسلم است که باشگاه مقصد باید هزینه ای فراتر از آنچه که اینتر می دهد باید بپردازد چه اسپانیایی باشد چه انگلیسی اما این مسئله بطور کلی نه برای اینتر و نه برای هواداران کالچیو خوشایند نیست.
مهاجم سابق تیم آژاکس توانایی های خود را در فصول گذشته و حتی تا پیش از مصدومیتش به خوبی نشان داد و حتی در مورد اینکه در بعضی موارد توانایی های او بر کاکای برزیلی نیز می چربد نیز سخن رفت. آبراهیموویچ با آن آبراهیموویچ جوانی که در ابتدای ورودش به ایتالیا و تیم یوونتوس چندان مورد توجه نبود تفاوتهای بسیاری کرده است. او اکنون تبدیل به یک بازیکن پخته ای شده است که در ایتالیا فقط می توان کاکا، توتی و در عرصه اروپایی نیز کریستیانو رونالدو و لیونل مسی را رقیبان اصلی او دانست. بنابراین باید مطمئن بود که تنها اینتر می تواند او را راضی به ماندن در ایتالیا بکند و شاید رقیب همشهری آنها یعنی تیم میلان، و در غیر اینصورت برای چندمین بار باید گفت که بیشترین ضررکننده از قبال خروج زلاتان از ایتالیا کل مجموعه کالچیو هستند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس