IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > جناب رییس جمهور!

جناب رییس جمهور!

آرزو قانع
جمعه 5 آپریل 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

جناب رییس جمهور، در این حادثه ۱۰۰ تن زخم برداشتند و ۵۰ تن کشته شدند، نه، کشته نه شهید شدند. میدانید خانواده ها عزیزان شان را در این حادثه از دست داده اند، میدانید عزیزان شان زخم های عمیق برداشته اند، میدانید شاید این خانواده ها حتی پول تکفین و تداوی عزیزان شان را نداشته باشند. نه لطفآ نگویید که دولت شاید مقداری پول برای شان میپردازند، به این پول نیازی نیست.

جناب رییس جمهور لطفآ بعد از حادثه به این ولایت تشریف نبرید، و یا برعکس، لطفآ نماینده های خانواده ها را به ارگ نه طلبید، نه لطفآ این کار را نه نمایید.

چرا پا فشاری دارم، برای این که ما مردم افغانستان خیلی احترام میگذاریم به بزرگان و اراکین، با وجود که عزیزان خود را از دست هم داده باشیم ولی اگر نزد شما بیاییم، به شما نمیگوییم که لطفآ کاری نمایید که کشور مان از این بدبختی نجات یابد.

بلی جناب رییس جمهور، گفته نمیتوانیم، چطور به شما این حرف ها را بیان نماییم. شما که این انتحاری های ظالم را همیشه برادر خطاب مینمایید. مگر میشود برادر علیه برادر حرفی را قبول نماید؟ به هیچ وجهه.

اگر چشمان ما پُر از اشک باشد و شما بگویید که خداوند رفته گان تان را بیامرزد و زخمی ها را علاج فرماید ما با همان خصوصیت از خود گذری خود به شما لبخند تلخ میزنیم و از شما تشکری مینماییم. پس لطفآ نه خود بیایید و نه ما را بخواهید که نزد شما بیاییم.

جناب رییس جمهور، میدانید یکی از اهداف این گروه تروریستی در حادثه فراه چه بوده است؟ آنها میخواستند که دیگر اعضای تروریستی شان را از مرکز ولایت فراه فرار دهند و یا آزاد سازند.

شما هم با من شاید هم عقیده باشید، یعنی کاش این گروه تروریستی بجای حمله بر مردم بی چاره ما مانند زندان قندهار زندانی ها را فرار میدادند و قطره شده به زمین فرو می رفتند و هیچ فردی و نیروی نمی توانست آنها را دوباره بیابند.

جناب رییس جمهور لطفآ این بار این حادثه را محکوم نه نمایید، بلی محکوم نه نمایید چون این محکوم نمودن شما جایی خالی از دست رفته گان را پر نخواهد نمود و هیچ دردی را هم دوا نخواهد نمود، پس این همه محکوم نمودن برای چه؟

لطفا نگویید که این کار، کار دشمنان افغانستان است، چون شما تعریفی از دشمن افغانستان ندارید، گاهی دوست اند و گاهی دشمن. ما هم در این دوراهی که خود شما آن را ایجاد نموده اید مواجه شده ایم و نمیتوانیم بین دوست و دشمن فرق نماییم.

گاهی به دلیل صحبت های شما این برادران ناراضی تان در دل های ما هم شیرین میشوند، ولی افسوس که این برادران شما اصلآ از انسانیت و بشریت بوی نمی برند و ما مجبورم دوباره کینه ی این آدم های خونخوار را به دل بگیریم.

جناب رییس جمهور شما چرا یک گروه تروریستی را تبدیل به یک گروه سیاسی ساختید، چرا به حق و ناحق خواستار کاندیداتوری آنها استید.

شما میگوید که سخنان تان تحریف شده و شما به هیچ وجهه نگفته اید که جناب عمر میتواند خود را کاندیدای ریاست جمهوری نماید، هرچه گفته اید مربوط خود شما، اما لطفآ کاری نمایید که این مردم بخت برگشته زندگی نمایند و ۹ تن خون آشام نتواند ۵۰ تن را شهید و ۱۰۰ تن را زخمی نمایند.

جناب رییس جمهور میدانید، امروز باز هم یکی از شهر های افغانستان مملو از خون شد، میدانید ۵۰ جسد دفن شد، ۱۰۰ زخمی که شاید تعداد شان حالت عادی شان ار از دست بدهند.

میدانید شهر فراه در خون نشست و غم خانه شد، میدانید همه این ها را. بیایید یک تصمیم دقیق و عمیق بگیرید و یک راه حل درست برای این معضل بسنجید، تا سعادت دنیا و آخرت همه گردد، تا مردم رنجور افغانستان هم بتواند بدور از هراس زندگی نمایند.

آرزو قانع

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • به بازماندگان حادثه تسلیت، ولی برای رهایی از این وضعیت:
  کرزی یک انسان احساساتی فاقد استقرار فکری و در نهایت یک دیوانه بیش نیست. چرا میخواهید به او چیزی بفهمانید بد بخت ملت افغان است که هنوز او را تحمل مینماید. برخیزید و دیگر داعیه این ظلم را از بیخ برکنید تا دیگر بهانه برای بم و بمگذاری و کشتار انسان های بی گناه در ولایات و محلات ما و شما نمانده و اتقاقات فاجعه بار تکرار نگردند.
  با احترام.

 • واقعا یک فاجعه دردناک است، ما همه افغانها در این غم سنگین و غیر قابل تحمل با شما عزیزان فراهی شریک استیم .... انشاالله دشمنان ملت ما شکست خواهند خورد ........ دشمنان کشور ما با یک ملت بسیار عظیم و مدبر در حال جنگ استند، که چیزی بنام شکست در تاریخ چند هزار ساله خود نداره ...... مردم ما باید بدانه که فیروزی ما در اتفاق و اتحاد ماست... از گذر به این حالت درد ناک بدون اتحاد چاره دیگر نداریم .... دشمنان کشور خود را باید دقیق بشناسیم و اهداف این بازی خطرناک که وسیله توجیه این بربریزم دین مبین ماست، باید هوشیارانه تشخیص کنیم .....

 • صبر زیاد برای تمام بازماندگان این حمله به انسانیت.
  تا قوم این غولان ،اولاد حرامی خود را که همان طالب است را آدم نکند این کوچی زاده های سبک مغز خشتک کشال بدوی جنوبی وحشی بویگین پای لچ جایی برای انسانیت نخواهند گذاشت. به زبان این وحشیها تنها قومشان میفهمد. پشتونها باید بر علیه این حرامی های خود برخیزند. ای پشتون بر علیه وحشیزادگانت برخیز غیر از ان تاریخ تو را و قومت را ..... یاد خواهد کرد.

 • حامد کرزی: نمی خواهم طالبان را ازبین ببرم
  نجیب الله نصیح - کابل
  جمعه ١٦ حمل ١٣٩٢ ساعت ٢١:٣٨
  حامد کرزی رییس جمهور کشور به صراحت اعلام کرده است که او نمی خواهد طالبان را ازبین ببرد.
  کارشناسان می گویند که سیاست های حامد کرزی، جامعه جهانی در افغانستان را سردرگم کرده است
  آقای کرزی در گفتگو با تلویزیون الجزیره تاکید کرده که مبارزه با طالبان از اهداف حکومت او نیست و همواره تلاش کرده است با این گروه مذاکره کند.
  کرزی گفت: "ما هرگز پلان نداشتیم که طالبان را از بین ببریم، نه من، نه مردم افغانستان، نه حکومت افغانستان. لحظه‌ای که مرا رئیس دولت موقت افغانستان اعلام کردند، من عفو کامل برای طالبان اعلام کردم، از رهبری آنها گرفته تا هر کس دیگر در این گروه.”
  این گفتگو حامد کرزی چند روز قبل از حمله خونبار طالبان به اداره سارنوالی ولایت فراه صورت گرفته است، حمله ای که در نتیجه آن، 56 تن کشته و بیش از صد نفر دیگر زخمی شده اند.
  بیشتر قربانیان، غیرنظامیان و ماموران دولتی در ولایت فراه بودند.
  مسئولیت این حمله را طالبان به عهده گرفته است.
  بدنبال این رویداد، باشندگان ولایت فراه از حکومت افغانستان خواسته اند تا سیاست های خود را در برابر استخبارات کشور های بیگانه تغییر دهد.
  قوماندان امنیه فراه اعلام کرده است که حمله بر اداره سارنوالی این ولایت، در شورای کویته سازماندهی شده است.
  حامد کرزی این حمله را محکوم کرده و عاملان آن را نفرین کرده است.
  برخی از ناظران همواره از سیاست های رییس جمهوری در برابر گروه طالبان به شدت انتقاد کرده اند و می گویند که کرزی از آدرس ضعیف با طالبان برخورد می کند.
  بااین حال، به گزارش ویب سایت افغانستان مونیتور و به نقل تلویزیون الجزیره، حامد کرزی گفته است که هیچگاه قصد از بین بردن طالبان را نداشته است.
  کرزی گفت: "پلان این بوده که آنها را بیاوریم و در جامعه افغانی ادغام کنیم، مثل همه دیگر افغانها. بنابراین ازبین بردن آنها (طالبان) هدف ما نبوده و نیست."
  رییس جمهور می گوید که او تلاش می کند که طالبان را دوباره بخشی از افغانستان سازد و بازهم او را برادر خطاب می کند.
  طالبان همواره، درخواست حکومت افغانستان مبنی بر مذاکره را رد کرده اند.
  پیشتر، رئیس جمهور افغانستان، از ملا عمر رهبر طالبان خواست تا در انتخابات ریاست جمهوری خود را نامزد کند.
  کارشناسان می گویند که سیاست های حامد کرزی، جامعه جهانی در افغانستان را سردرگم کرده است و پس از یازده سال، مصرف و تلفات انسانی، مجبور به ترک افغانستان شده اند.

 • دريغا چه بد بخت بود مردم افغانستان ، درهيچ زماني و در هر هيچ برهه يي فرصتش ندادند تا نفسي به راحتي بكشد و لبخندي روي لبهايشان نقش گردد - زمانيكه طالبان وحشي و تروريست و خونريز بوسيله ارتش جامعه جهاني به اختتام گرائيد و كرزي را به اريكه قدرت كشيدند، متاسفانه بازهم همانند گذشته ها به اصطلاح عوام از زير پلاو ملي برآمد ، و نماينده و جاسوس آي اس‌اي به اسم كرزي بر گرده مردم سوار شد ، بعد از گذشت يك دهه تازه بعضي ها به اين حقيقت تلخ رسيده اند كه كرزي خود يك طالب بي دين ، بيشرف و خونريز و كثيف است او به حيث يك طالب نكتايي پوش كه جنريشن جديد طالبان دانسته ميشود ظاهرأ بر عليه طالبان عصر حجرمحيلانه از استين آي اس آي به همكاري سرويس جاسوسي سي آي ا به اريكه سلطنت قدم گذاشت است- در عصر او هزاران انسان بي گناه در مذبح طالبان عصر حجر بشهادت رسيدند، و هزاران مرد و زن و شيخ و شاب و حتي كودكان 7 سال سربريده شدند ، اعدام شدند و در ملاء عام به رگبار مسلسل بسته شدند و يا بيرحمانه و كافرانه و سنگدلانه سنگسار گرديدند- مگر كرزي و همكاران وحشي و فاقد رحم و مروت و چپاولگر او كه دستهايشان تا مرفق به خون بيگناهان رنگين است نظاره گر بودند، اسيران آنها را با احترام رهايي بخشيدند، اسامي شوم و مشمئيز كننده آنها را از ليست سياه جهاني زود ود ند و بنام صلح كاذب در فريب و اغفال مردم مظلوم ما كوشيدند-
  ايها الناس! آيا شما ميدانيد كه همين كرزي و دستياران كثيف و بي ناموس او لاريهاي سلاح و مهمات منفجره را به دسترس طالبان ميگذارند و و آنها به قتل و تباهي مردم افغانستان بسيج ميكنند- كرزي با آي اس آي در تباني مشترك قرار دارد- كرزي ميخواهد با اين ترفند ها مردم افغانستان را چنان در زاويه بكشاند كه همه اميد هاي آنها را منقطع نموده به بردگي و غلامي آي اس آي و پاكستاني هاي مردود و شرف باخته و كافر و بيدين در بياورد ، براي اين منظور جامعه جهاني را از افغانستان دلگيرميكند ، كمكهاي اقتصلدي، اخلاقي و نظامي آنها را به اختتام ميرساند و همانند كشتار و قتل عام فراه و فارياب و كابل و ديگر جا ها هزاران انفجار و انتحار را رهبري و راه اندازي ميكند تا در فرجام مردم افغانستان دست بسته تسليم اغراض و خواسته هاي باداران پاكستاني او گردند از من بشنويد يكروز تاريخ بشما خواهد گفت كه همان ملا عمر كور خيالي هميين كرزي خاين به دين و مردم افغانستان خواهد بود- شايد الان باور نكنيد ولي مطمينم كه تاريخ يك زماني ازين حقايق مخوف پرده خواهد برداشت . چه عظيم است مردمي كه با فراست دشمنان ازلي و مارهاي خوش و خط وخال داخل آستين شان را بشناسند.

جستجو در کابل پرس