کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > پنج روز اعتصاب

پنج روز اعتصاب

جمعه 24 می 2013, بوسيله‌ى امضا محفوظ است

متن از شیراحمد نظری/ عکس از صابر دهقان

در پنجمین روز از اعتصاب دانشجویان دانشکدۀ علوم اجتماعی فعالان جامعۀ مدنی حمایت شان‌را از دانشجویان اعلام داشته و خواهان رسیدگی به خواست‌ دانشجویان شدند، آنان خواست دانشجویان را خواست جمعی خوانده و وزارت تحصیلات عالی را متهم به بی کفایتی کردند، فعالان جامعه مدنی می‌گویند وزارت تحصیلات عالی باید تبیعض و تعصب‌را از تمامی نهادهای تحصیلی برکند تا دانشجویان از اقشار مختلف در فضای انسانی و اکادمیک به تحصیل شان ادامه دهند.

در همین حال یکی از دانشجویان گفته‌های "بابری" معین تدریسی وزارت تحصیلات عالی را که گفته بود دانشجویان ماجراجو اند؛ رد کرده و گفت اگر آنان دست به آشوب گری و وحاشی می‌زدند این‌همه دانشجو وفعالان جامعه مدنی وشاعران وشخصیت‌های فرهنگی و سیاسی در کنار آنان نمی استید. به باور دانشجویان وزارت تحصیلات عالی به قصد نمی‌خواهند در نهادهای تحصیلی تغیر بیاورند و ازاین طریق می‌خواهند کدرهای ناشایسته را وارد تحصیلات عالی کرده و کیفیت آموزش‌را پایین آورند و دانشجویان را در تاریکی نگهدارند.

امروز دانشجویان دانشگاه ولایت غزنی نیز به حمایت از دانشجویان معترض به کابل آمدند و حمایت‌شان را اعلام داشتند؛ آنان هشدار دادند در صورتی عدم رسیدگی به خواست‌های برحق دانشجویان؛ آنان در غزنی دست به اعتصاب غذایی و تحصن خواهند زد.

در عین حال دانشجویان دانشگاه پولی تکنیک در جمع تحصن کنندگان پیوستند و از دانشجویان معترض حمایت کردند. هم اکنون که این گزارش نوشته می‌شود ساعت یازده و نیم است و یک تن از دانشجویان بی‌حال شده و توسط امبولانس به درمان‌گا انتقال داده شد. تاهنوز نزدیک به بیست تن از دانشجویان بی‌حال شده و به درمان‌گاه‌ها منتقل شده اند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plansنام و مشخصات این نویسنده نزد کابل پرس محفوظ می باشد.
53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > پنج روز اعتصاب

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.