کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > مرگ برای زندگی

امکان زندگی دریک جامعه وقتی میسر است که در آنجا حداقل عدالت وجود داشته و از آن دفاع صورت گیرد. وقتی از استبداد به جای عدالت و از تبعیض وتعصب به جایی تساهل و تسامح حمایت صورت می‌گیرد، بعید است که دیگر امید برای ادامه زندگی داشته باشیم. تبعیض و تعصب از خواص جوامع قبیلوی و پیشامدرن وسنتی به حساب آمده و در جوامع امروز جای و مکانی ندارد.

تبعیض در هر جامعه‌ای اختناق و ویرانی به بار آورده و انسان آنجا را مجبور می‌کند که علیه آن قد علم کند، در غیر، شگوفایی و پیشرفت که از نتایج و برآمد های دوران مدرن است، محقق نخواهد شد.

با این پیش فرض، جای بس مسرت است که دوستان معترض و اعتصاب‌کننده آگاهانه اقدام به محو تبعیض و ریشه جهل و جهالت و بی عدالتی نموده و علیه آن، با در خطر انداختن جان و تن خود ایستاده اند. ما در پنجمین روز اعتصاب دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی به منظور احقاق عدالت و رفع تبعیض و تعصب قرار داریم، با وجود اینکه دوستان معترض از شدت گرسنگی و گرما سخت خسته وبی‌حال است، اما هم‌چنان بر خواست‌های مشروع شان تاکید داشته و اذعان می‌دارند که تا آخرین رمق و الی تحقق خواست‌های شان مقاومت داشته و ایستادگی می‌نمایند.
این درحال است که مقامات و مسوولان حکومتی، الی اکنون هیچ اقدامی را روی دست نگرفته، نه تنها که اقدامی ننموده بلکه با رکیک‌ترین کلمات، به مدنی‌ترین شکل اعتراض توهین کرده و از عملی شدن خواست‌های اعتصاب‌کننده سرباز زده‌اند.

شاید برای شما ساده باشد، اما سخت است وقتی برای پنج روز از خوردن دست کشیده و در زیر هوای سوزان هم‌چنان برای احقاق حقوق خود، تاکید داشته باشید. دوستان معترض از زندگی و حیات خود دست کشیده، ولی از خواست‌های خود هرگز دست نمی‌کشند.

پدر و مادر این سرزمین، فرهنگ دوستان و دانشجویان، زن ومرد، همه وهمه بیایید علیه جهل، علیه جهل، علیه جهل، دوستان اعتصاب‌کننده را همراهی و حمایت کنیم. مگر شما حامی علم ودانش نیستید؟ مگر دوست ندارید فرزند شما در یک محیط سالم و صحتمند عاری از تبعیض و تعصب بزرگ‌شوند؟ اگر چنین است، همگام با دانشجویان معترض، علیه ریشه‌های عناصر منحط و فاسد، آمده و مشت محکمی بر صورت آن کوبیم. برای داشتن آیند درخشان و مترقی، برای داشتن جامعه متمدن و سربلند، راهی نیست جز همکاری و حمایت دوستان معترض. معترضان مرگ را بر زندگی در سایه جهل و جهالت ترجیح داده و آنرا ذلت و خاری میدانند.

به امید پیروزی دوستان اعتراض کننده

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


60 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > مرگ برای زندگی

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.