IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > مرگ برای زندگی

مرگ برای زندگی

امکان زندگی دریک جامعه وقتی میسر است که در آنجا حداقل عدالت وجود داشته و از آن دفاع صورت گیرد. وقتی از استبداد به جای عدالت و از تبعیض وتعصب به جایی تساهل و تسامح حمایت صورت می‌گیرد، بعید است که دیگر امید برای ادامه زندگی داشته باشیم. تبعیض و تعصب از خواص جوامع قبیلوی و پیشامدرن وسنتی به حساب آمده و در جوامع امروز جای و مکانی ندارد.

تبعیض در هر جامعه‌ای اختناق و ویرانی به بار آورده و انسان آنجا را مجبور می‌کند که علیه آن قد علم کند، در غیر، شگوفایی و پیشرفت که از نتایج و برآمد های دوران مدرن است، محقق نخواهد شد.

با این پیش فرض، جای بس مسرت است که دوستان معترض و اعتصاب‌کننده آگاهانه اقدام به محو تبعیض و ریشه جهل و جهالت و بی عدالتی نموده و علیه آن، با در خطر انداختن جان و تن خود ایستاده اند. ما در پنجمین روز اعتصاب دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی به منظور احقاق عدالت و رفع تبعیض و تعصب قرار داریم، با وجود اینکه دوستان معترض از شدت گرسنگی و گرما سخت خسته وبی‌حال است، اما هم‌چنان بر خواست‌های مشروع شان تاکید داشته و اذعان می‌دارند که تا آخرین رمق و الی تحقق خواست‌های شان مقاومت داشته و ایستادگی می‌نمایند.
این درحال است که مقامات و مسوولان حکومتی، الی اکنون هیچ اقدامی را روی دست نگرفته، نه تنها که اقدامی ننموده بلکه با رکیک‌ترین کلمات، به مدنی‌ترین شکل اعتراض توهین کرده و از عملی شدن خواست‌های اعتصاب‌کننده سرباز زده‌اند.

شاید برای شما ساده باشد، اما سخت است وقتی برای پنج روز از خوردن دست کشیده و در زیر هوای سوزان هم‌چنان برای احقاق حقوق خود، تاکید داشته باشید. دوستان معترض از زندگی و حیات خود دست کشیده، ولی از خواست‌های خود هرگز دست نمی‌کشند.

پدر و مادر این سرزمین، فرهنگ دوستان و دانشجویان، زن ومرد، همه وهمه بیایید علیه جهل، علیه جهل، علیه جهل، دوستان اعتصاب‌کننده را همراهی و حمایت کنیم. مگر شما حامی علم ودانش نیستید؟ مگر دوست ندارید فرزند شما در یک محیط سالم و صحتمند عاری از تبعیض و تعصب بزرگ‌شوند؟ اگر چنین است، همگام با دانشجویان معترض، علیه ریشه‌های عناصر منحط و فاسد، آمده و مشت محکمی بر صورت آن کوبیم. برای داشتن آیند درخشان و مترقی، برای داشتن جامعه متمدن و سربلند، راهی نیست جز همکاری و حمایت دوستان معترض. معترضان مرگ را بر زندگی در سایه جهل و جهالت ترجیح داده و آنرا ذلت و خاری میدانند.

به امید پیروزی دوستان اعتراض کننده

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس