کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > هفتمین روز اعتصاب دانشجویان علیه تبعیض نژادی

هفتمین روز اعتصاب دانشجویان علیه تبعیض نژادی

يكشنبه 26 مه 2013, بوسيله‌ى جعفر عارفی | یکی از دانشجویان اعتصاب کننده علیه تبعیض در دانشگاه

ما در هفتمین روز اعتصاب دانشجویان معترض دانشکده علوم اجتماعی قرار داریم. این چند روز، روزهای سخت و پر مشقتی بود. می‌سوختیم و جان می‌دادیم اما فقط عدالت و برابری می‌خواستیم. ما در این چند روز هم حقیر شدیم و هم به سخره گرفته شدیم. اکثر وکلا و مقامات سکوت کرده اند، نه تنها سکوت بلکه ما را لُچک و یک مشت اوباش می‌خوانند. با آنکه ما مطالبات اصلاح‌طلبانه و عدالت‌خواهانه داریم، ولی سعی می‌شود تا مطالبات مان‌را نا پاک و کم اهمیت جلوه داده و از آن سر باز زنند.

دانشجویان ( اعتصاب کنندگان) با آنکه در وضعیت بدِ صحی قرار دارند ولی تا آخرین رمق هم‌چنان از خواست‌های برحق و مشروع‌شان دست نکشیده و برای به دست آوردن آن از هیچ سعی و تلاشی دریغ نمی‌کنند. اما حالا، زمزمه است که جناب رئیس ( رئیس دانشکده علوم اجتماعی) تعدادی را اجیر کرده تا در مقابلِ دوستان معترض وعدالت‌خواه دست به تظاهرات زنند. اگر چنین باشد، عملا برای شما نیز ثابت می‌شود که ایشان آدم تفرقه افگن و بد اخلاقی است که سعی به، به وجود آوردن بحران و تضاد دارد و می‌کوشد که نه تنها دانشگاه مرکزی کابل، بلکه وزارت تحصیلات عالی و تمام مراکز دانشگاهی را به بحران بکشد. از مقامات و بخصوص از جناب وزیر محترم تحصیلات عالی خواهانیم که هرچه زودتر به مطالبات برحق و قانونی دانشجویان رسیدگی کنند، در غیر با یک فاجعه بزرگ انسانی مواجه خواهیم شد که در آنصورت مسوول آن وزیر تحصیلات عالی خواهد بود. جناب وزیر! نشود که ما جنازه‌های دانشجویان معترض را که تا هفت روز اعتصاب کرده‌اند واز گرسنگی از بین خواهند رفت، در پیش روی وزارت شما آورده و جنازها را به پای شما بیاندازیم. جناب وزیر یادت باشد که مراکز دانشگاهی را بحران نکشید، یادت باشد که دارید با فردای این مملکت بازی می‌کنید، یادت باشد که عدالت و عدالت‌خواهان را به سخره ‌گرفتید.
در ضمن شما آگاه هستید که جبهه ملی نیز از خواست بر حق دانشجویان دفاع کرده، ودر دفاع آنان تظاهرات میلیونی را در سرتاسر کشور به راه خواهند داد.

جناب وزیر! بدان و بفهم که دارید عملا کشور را به سویی بحران می‌کشانید و دارید شکاف و تضاد را حمایت می‌کنید، شاید می‌خواهید به روی تک تک افراد این سرزمین آب دهن انداخته و دشنام دهید.
همین اکنون تعداد 3500تن دانشجویان اعم از حوزه علمیه و مراکز دانشگاهی در اینجا حضور یافته اند وحمایت خود را از مایان اعلام کردند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


54 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > هفتمین روز اعتصاب دانشجویان علیه تبعیض نژادی

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.