کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > آقايان فيصل امين و رييس دانشكده‌ علوم ‌اجتماعی بياييد با ما گفت و گو (...)

آقايان فيصل امين و رييس دانشكده‌ علوم ‌اجتماعی بياييد با ما گفت و گو كنيد

يكشنبه 26 می 2013, بوسيله‌ى عظيم بشرمل

آقاي فيصل امين استاد دانشكده‌ی علوم اجتماعي، امروز صبح در تلويزيون ژوندون در باره‌ی اعتصاب غذايي دانش‌جويان صحبت و گفت‌وگو كرده است. فيصل كسي‌ است كه دانش‌جويان اعتصاب كننده خواهان اخراج او از دانشكده هستند. او اتهام‌هايي را به من نسبت داده است كه «عظيم بشرمل» تحت عنوان فعال مدني به خاطر غرض و مرض‌هاي شخصي و مذهبي از اعتصاب كننده‌ها حمايت مي‌كند و نيز به خاطر جنجال‌هاي سال گذشته‌ي دانشگاه، پرونده‌هاي جرمي در امنيت ملي دارد. من اعلان مي‌كنم كه آقاي فيصل امين و فاروق عبدالله اگر به جز دروغ چيزي ديگري براي گفتن داريد، بياييد در يك رسانه‌اي بي‌طرف و ملي با هم صحبت و گفت‌وگو كنيم كه علت اعتصاب چيست و مقصر كيست؟ تا «سيه رو گردد آن‌كه در او غش باشد» و من در حضور ملت ثابت كنم كه آقاي فيصل امين و فاروق عبدالله، شما نه ترسي از خدا داريد و نه شرمي از خلق و نه بهر‌ه‌اي از علم و دانش و نه شمه‌اي از ادب و وجدان. بياييد گفت‌وگو كنيم و اجازه دهيد كه ملت قضاوت كند كه شما مقصر هستيد يا دختران و پسر‌اني كه اكنون 130 ساعت از گرسنگي و تشنگي آنان مي‌گذرد.

تازه ترین خبرها از محل اعتصاب

ساعت ده قبل از ظهر
همين اكنون در حدود سه هزار و پنصد نفر از دانشجويان دانشگاه كابل در محل اعتصاب حضور دارند، آنان در حالي كه شعارهاي كه از «اصلاحات حمايت مي‌كنيم» و «پوهنتون جاي تحصيل است نه تعصب».... را با خود حمل مي‌كنند شديدا از حركت دانشجويان حمايت‌شان را اعلان مي‌كنند، اكنون فضاي اعتصاب غذاي حال و هواي عاشقانه و انقلابي به خود گرفته است. جمعيت سيل آسا در محل اعتصاب حاضر مي‌شوند.
ساعت 11 قبل از ظهر
كنفرانس مطبوعاتي «كميته‌ نظارت و ارزيابي فساد اداري» در محل اعتصاب غذايي دانشجويان برگزار شد. خانم سيما غني كه به نمايندگي اين كميته صحبت مي‌كرد گفت:
به اساس تحقيقات كه ما در دانشگاه انجام داده‌ايم و اسنادي كه جمع آوري شده است استادان بر خلاف عدالت دانش‌جويان را مورد تبعيض قومي، سمتي،‌ جنسي، حزبي قرار مي‌دهند و حتا بي‌شرمانه از دختران خواست‌هاي جنسي صورت گرفته است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


65 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > آقايان فيصل امين و رييس دانشكده‌ علوم ‌اجتماعی بياييد با ما گفت و گو (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • فیصل امین غیرت گفتگو را ندارد. چون از تبار رگ گردن بپندان است. زور، منطق این اشخاص است. چون از پدر و پدر کلان با زور و سیستم های مافیایی کلان و تربیت شده اند. آقای امین از ان تبار است که با گرفتن پیچکاری خود را داکتر لقب میدهد و با گرفتن پیجکش خود را انجینیر لقب میدهد. این قانون افغانستان است که با زدن یک نکتایی خود را وزیر میگیرند. این خاک انقدر در گوه این گاو ها فرو رفته که درامدن از ان در دست داکتران و انجینیر ها و وزیرانش است. لول
    و اگر فیصل امین برای گفتگو امد، هوشتان را بگیرید که واسکت بر جانش نباشد و در خشتک و لنگوته خود بمب نمانده باشد. منطقشان است، گناهشان نیست.

  • “رییس کنونی دانشگاه علوم اجتماعی که بیشتر از 35 سال این سمت را در دست داشته، دیگر این دانشکده را ملکیت شخصی اش می داند و به همین دلیل حاضر نیست که به هیچ قمتی آن را از دست بدهد.“

  • خدمت آقای بشرمل عزیز درود و سلام عرض میکنم. در قدم دوم یک قطعه عکس که فکر میکنم متعلق به فیصل امین ِ مفعول باشد را ضمیمه مینمایم... لطف نموده نظر دهید که این عکس از همان مفعول است و یا خیر؟ تشکر

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.