کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > شجاع ترین خبرنگار زن افغانستان از پوشش اخبار اعتراض دانشجویان می ترسد؟

شجاع ترین خبرنگار زن افغانستان از پوشش اخبار اعتراض دانشجویان می ترسد؟

يكشنبه 26 می 2013, بوسيله‌ى گشت و گذار در شبکه های اجتماعی

کاربران زیادی در شبکه اجتماعی با انتقاد از عدم پوشش اخبار اعتصاب دانشجویان علیه تبعیض نژادی و سیستم فاسد و فرسوده ی آموزشی، مدیر رادیو کلید، نجیبه ایوبی را متهم می کنند که در سه کیلومتری دفترش از بزرگترین اتفاق دانشجویی در تاریخ افغانستان بی خبر مانده است. یکی از کاربران نوشته است که "نجیبه ایوبی یکی از کسانی است که رسانه‌ای بنام(کلید یا کلید گروپ) را مدیریت می‌کند و بودجه‌ای این رسانه را نیز مراجعی می‌پردازد که توقع دارند از ارزشهای دموکراسی دفاع و حمایت شود.

نجیبه ایوبی چندی پیش به عنوان شجاع ترین خبرنگار زن شناخته شد در حالی که او اصلا خبرنگار نیست بلکه مدیر است حال اینکه چقدر مدبر است یا نیست همین قدر باید گفت که تمام کارمندان این رسانه 5 تا 8 ماه حقوق معوقه دارند.

نجیبه ایوبی در خیلی از کنفرانس ها، سیمنار ها و کارگاه‌های مدنی و حقوق بشری در پنل به عنوان یکی از اعضای جامعه‌ای مدنی و پاسدار همین ارزشها قرار می گیرد و همین مسائل هم سبب شده که به وی که یک روز هم خبر نگار نبوده مدال داده شود و خبرنگار شجاع لقب گیرد.

حال در سه کیلومتری رسانه اش بزرگترین حرکت مدنی، آکادمیک، فرهنگی، خود جوش و منطقی شکل گرفته ولی او به خبر نگارانش اجازه نمی‌دهد که این رویداد را پوشش خبری داده و انعکاس رسانه‌ای دهند.

حال با این وجود او با چه حقی در پنلی قرار می‌گیرد به او هیچ باوری ندارد؟"

یکی دیگر از کاربران شبکه اجتماعی فیسبوک نوشته است که "کشور افغانستان داکترها، پوهاندها و انجینیرهای یک شبه و بی سواد و قلابی زیاد تولید می کند.

اخبار مربوط به اعتصاب دانشجویان دانشگاه کابل علیه تبعیض نژادی، اکنون به یکی از اخبار مهم افغانستان تبدیل شده است و بسیاری از تحلیل گران این اعتصاب را بزرگترین جنبش دانشجویی تاریخ افغانستان می شمارند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


58 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > شجاع ترین خبرنگار زن افغانستان از پوشش اخبار اعتراض دانشجویان می ترسد؟

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • شاید این اعتصاب یک طرفه باشد بخاطریکه درین اعتصاب تنها برادران هزاره ما استن درواګر برادران پشتون وتاجک ما هم استن بسیار کم وبه ندرت استن به همین خاطر هم شاید که یک طرفه باشد واین بازی در پشت پرده از یک جناح تقویت شود .

  آنلاين بنگريد : http://shafi_wazire@yahoo.com

 • این خانمک کی باشد که از او انتظار دارید؟ از مریدان کرزی و اطرافیانش از خلیلی و فهیم گرفته تا افغان ملتی ها و چنین خبرنگاران انتظاری نداشته باشید.
  به زور خود پیروز شدید. افرین ای دانشجویان وطن!! اما یادتان نرود که شما مثل خار در چشم فاشیستان هستید و سنگهای زیادی را در راهتان خواهد انداخت. راه دراز است اما به امید خدا و همت خود ،تفکر قرن هجر را از این سرزمین خواهیم کند و به زباله دان تاریخ خواهیم انداخت.
  مرگ بر هر کسی که این اعتراض مدنی را وابسته به دشمنان این وطن میداند. دشمنان این وطن در ارگ نشسته اند.

 • قابل توجه مسوولان ویب سایت کابل پرس .
  از آنجائیکه من فعلا یکی از شنونده های کلید گروپ می باشم میدانم که کلید گروپ یگانه رسانه ی بیطرف و ملی است که همه خبر ها ، گزارشها و تحلیل هایش استوار بر اصل بیطرفی و بدور از هر نوع تبعیض می باشد .
  چرا بسیار پولدار نیست ؟ چون جاسوس "ایران" و یا پاکستان نیست .
  و همچنان نوع متن نوشته شده ای کابل پرس در مورد موقف خانم نجیبه ایوبی بیشتر نشانه ی حسادت است تا یک اعتراض منطقی و مدنی.

  آنلاين بنگريد : http://www.tkg.af

 • آقاي كابل پرس!!!!
  كليد يك رسانه آزاد، مستقل و بي طرف است نه پول از امريكا ونه از پاكستان و ايران مي گيرد و اسنكه خيري نشر مي كند يا نه مربوط خود رسانه است با وجودي كه اين خبر نشر گرديده است.فكر كنم نان و نمك كليد ديوانه ات كرده.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.