کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > هشتمین روز اعتصاب غذای دانشجویان در اعتراض به تبعیض نژادی

هشتمین روز اعتصاب غذای دانشجویان در اعتراض به تبعیض نژادی

دو شنبه 27 می 2013, بوسيله‌ى دانشجویان معترض به تبعیض در دانشگاه کابل

روز هشتم اعتصاب غذایی: ساعت هفت دوازده
وزارت تحصیلات عالی و عناصر مشخص در داخل دانشگاه کابل، برای ایجاد اختلاف در میان دانشجوها و نیز توطئه بر علیه دانشجویان اصلاح طلب، که برای هشتمین روز دست به اعتصاب و تحصن زده اند، به سازمان دهی گروهی دیگر از "دانشجویان" پرداخته اند. بر اساس اطلاعات ما این گروه که دست به تظاهرات زده اند، نخست که یک "بسیج طبیعی دانشجویی" در ذات خود نیست که بر علیه نظام آموزشی فرسوده به پا ایستاده باشد، بلکه بر اساس تلاش های عناصر مشخص و حتا تهدید دانشجویان به راه افتاده است. دوم، این که این عده تحت نام دانشجو هیچ سخن برای گفتند ندارند، حتا شعارها مشخصی ندارند، با از شعارهای ما استفاده کرده اند که این امر ماهیت این را زیر سوال می برد. خوب، این بدان معنا است که خود این ها نیز نمی دانند که چه کار می کنند و چه می خواهند. سوم، می دانیم که این در راستای سیاست توطئه و اخلال است؛ اما هر اتفاق غیرقابل پیش بینی اگر رخ بدهد، مسوول عام تان آن وزارت تحصیلات عالی و عناصر مشخص در داخل دانشگاه می باشد. ما به راه خود ادامه می دهیم و از نظر ما اصلاحات در دانشگاه ها یک ضرورت ملی است. از تمامی دانشجویان که فکر می کنند اصلاحات یک امر معقول و ضروری است، دعوت می شود تا با شهامت و شجاعت سخن شان را بگویند، و نگذارند از آن ها در راستای منافع افراد که خود شان مانع اصلاحات هستند، استفاده شوند. ما از تمام دانشجویان می خواهیم به دنبال منافع کوچک نباشند و از چارچوب های کوچک بیرون شده بیایند از یک روندِ حمایت کنند که منافع مردم افغانستان را ضمانت می کند.


روز هشتم اعتصاب غذایی: ساعت هفت صبح
عظیم بشرمل
همين اكنون دانشجويان اعتصاب كننده‌ در وصعيت وخيم صحي به سر مي‌برند، هفت‌تن از آنان خون ادرار مي‌كنند. وضعيت دو تن غلام حصرت صادقي و عزيز شفق بيسار نگران كننده است، به حدي كه فشار‌ خون‌ شخصي اول هشتاد بر چهل و دومي نود بر شصت است آنان رفتن به شفاخانه را نيز تحريم كرده‌اند. از داكتران خواسته‌ شد تا در محل اعتصاب وضعيت صحي اين دو نفر را بررسي كنند، داكتر نگراني خودش را اعلان كردند اما دو شخص ذكر شده از تزريق و خوردن هر نوع دارو خود داري كرده‌‌اند.

ساعت شش صبح
عظیم بشرمل
روز هشتم اعتصاب نامحدود غذايي دانشجويان پوهنتون كابل آغاز شد، متأسفانه وضعيت صحي اعتصاب كنند‌‌ه‌ها و خيم است به حدي كه هفت‌تن از آنان خون ادرار مي‌كنند، اما با تمام دشواري‌هاي صحي و بازي‌هاي سياسي كه مي‌خواهند اين حركت مسيحاي و عصيانگرايانه را منحرف كنند، اعتصاب كننده‌ها همچنين مصمم‌اند، تا زماني‌كه تمام خواست‌هاي برحق‌شان براورده نشود دست از اعتصاب برنخواهند داشت. آنان با شعار يا مرگ يا اصلاحات به ميدان آمدند و در اين راه‌ حاضرند جان بدهند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > هشتمین روز اعتصاب غذای دانشجویان در اعتراض به تبعیض نژادی

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.