کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > اعلامیه‌ی جنبش اصلاح‌طلبان در پیوند به اعتصاب دانشجویان دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه (...)

اعلامیه‌ی جنبش اصلاح‌طلبان در پیوند به اعتصاب دانشجویان دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه کابل

دو شنبه 27 می 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

جنبش اصلاح‌طلبان افغانستان، به عنوان یک جنبش مدنی‌-سیاسی و برخواسته از نسل دانشجوی کشور از تلاش حق‌خواهانه و عدالت گسترانه ی دانشجویان برای رفع تبعیض و آوردن اصلاحات بنیادی در نظام آموزشی افغانستان حمایت نموده از حکومت و مقامات مسئول می‌خواهد که در راستای برآورده سازی خواست‌های معقول دانشجویان فوراً اقدام نماید.
بی‌عدالتی و تبعیض در هر بخش از زندگی مردم ما، ظلم و بی‌داد را در لایه‌های مختلف نهادینه ساخته است. و افغانستان را به عنوان یک کشور فاسد و دارای نظام ناکارا در نزد مردم و جهانیان به نمایش گذاشته است.
فساد و تبعیض موجود در لایه‌های مختلف نهادهای حکومتی حتا فضای سالم و دانشی نهادهای آموزشی این کشور را آلوده ساخته است. برخورد تبعیض آمیز مقامات و استادان دانشگاه با دانشجویان، سبب شده است که جای آموزش و دانش اندوزی را تبعیض باندبازی و قوم گرایی بگیرد.

از نظر ما مسبب این روند ناسالم، دخالت بی‌رویه‌ی حکومت در نهادهای آموزشی، غیر انتخابی بودن مسئولان دانشگاه و دانشکده‌ها همین گونه، سیاست تبعیض آمیز حکومت در تمام ساحات به ویژه ساحت دانش و فرهنگ کشور است.
جنبش اصلاح‌طلبان یک بار دیگر، از اعتراض مدنی دانشجویان پشتبانی قاطع نموده و از مقامات مسئول می‌خواهد که در راستای برآورده سازی خواست‌های معقول دانشجویان اقدام جدی نماید. ما باور داریم که در صورت پاسخ ندادن به حرکت‌های مدنی، زمینه‌ را برای خشونت‌گستری و توسل به خشونت فراهم می‌کند، پس حکومت افغانستان به عنوان مسئول پاسخ‌گو در برابر مردم، باید به خواست‌های مدنی شهروندان بی اعتنا نباشد.

جنبش اصلاح‌طلبان افغانستان
کابل
5 جوزا 1392

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


52 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > اعلامیه‌ی جنبش اصلاح‌طلبان در پیوند به اعتصاب دانشجویان دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.