صفحه نخست > خبر و گزارش > دروغ آشکار حکومت کرزی به افکار عمومی بويژه دانشجویان!

دروغ آشکار حکومت کرزی به افکار عمومی بويژه دانشجویان!

کابل پرس خبری
چهار شنبه 29 می 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

در حالی که حکومت حامد کرزی، در نتیجه ی 8 روز اعتصاب دانشجویان مقابل پارلمان افغانستان و فشار افکار عمومی، با حضور سه مقام عالی رتبه ی خود اعلام کرد که به خاست دانشجویان معترض پاسخ مثبت داده و رییس دانشکده ی علوم اجتماعی و یکی از استادان این دانشگاه از کار برکنار می شوند اما امروز وزارت تحصیلات عالی اعلامیه ای مغایر با این اظهارات منتشر کرد. سه مقام برجسته ی حکومت کابل عبیدالله عبید وزیر تحصیلات عالی، رنگین دادفر اسپنتا مشاور امنیت ملی کرزی و نعمت الله شهرانی مشاور کرزی دو روز پیش در جمع دانشجویان معترض حضور یافته و رسمن اعلام کردند که حکومت خواست دانشجویان را حکومت پذیرفته است. اکنون اما با اعلامیه وزارت تحصیلات عالی مشخص شده که حکومت رسمن دروغ گرفته است. دروغ حکومت کرزی به افکار عمومی و دانشجویان هیچ ضربه ای به جنبش دانشجویی شکل گرفته نخواهد زد و فقط این جنبش را هوشیار تر می کند تا از این پس مبارزه ی خود را جدی تر از قبل پیش بگیرد.

این دو رویی و دروغ آشکار حکومت کابل بخوبی نشان می دهد که دیگر هیچ گونه اعتمادی به این حکومت نمی تواند کرد و نیروهای عادلت خواه باید مسیر های مطمئن دیگری را برای برچیدن بساط تبعیض و ظلم بردارند.

اعلامیه وزارت تحصیلات عالی از این قرار است:

اعلاميه ي وزارت تحصيلات عالي درپيوند به حل معضله ي اخير
پوهنحي علوم اجتماعي پوهنتون کابل:

طوريکه هموطنان عزيز ا طلاع دارند،چندي قبل شماري ازمحصلان پوهنحي علوم اجتماعي پوهنتون کابل باتوسل به تحصن،خواستار رسيده گي به مشکل هاي خود شده بودند وازسوي ديگر تعدادي ازاستادان ومحصلان پوهنتون کابل درواکنش به چگونگي رسيده گي به مشکل محصلاني که چندي پيش تحصن کرده بودند،خواستار حل عادلانه ي مشکل پيش آمده شدند.
هيات رهبري وزارت تحصيلات عالي به منظور رسيده گي نهائي به قضيه ي پوهنحي علوم اجتماعي پوهنتون کابل،امروز چهار شنبه هشت جوزا درنشست مشترکي که باحضور اکثريت عضوهاي شوراي علمي پوهنتون هاي مرکزي وهيات رهبري وزارت تحصيلات عالي داشت چنين فيصله نمود:
1) حل هرگونه موضوع هاي علمي واکادميک تحصيلي درصلاحيت موسسه هاي تحصيلات عالي مي باشد وتنها وزارت تحصيلات عالي وموسسه هاي تحصيلات عالي مرجع قانوني براي تصميم گيري درمورد سرنوشت آموزشي محصلان وسرنوشت اکادميک استادان اند،بنابراين ازنهاد هاي غيرمسؤل وگروه هاي سياسي تقاضا مي شود که به بهانه ي حل مشکل محصلان،دست به تحريک ومداخله نزنند.
2) انفکاک رئيس ويک تن ازاستادان پوهنحي علوم اجتماعي که ازسوي بعضي ازرسانه هاي همگاني انعکاس يافته است،صحت ندارد.
3) براي رسيده گي به مشکل پيش آمده،دوکميسيون به نام هاي کميسيون حقيقت ياب وکميسيون مصالحه مرکب ازاستادان بي طرف ونماينده گان محصلان واستادان پوهنحي علوم اجتماعي ذيدخل درقضيه تشکيل شد،اين کميسيون ها قرار است خواست هاي طرف هاي قضيه را همه جانبه بررسي نمايند ودرمورد عادلانه،بي طرفانه وبرمبناي معيارهاي علمي واکادميک داوري کنند.
4) کميسيون هاي تشکيل شده مکلف شدند که حداکثر ازتاريخ ايجاد،طي ده روز کارهاي خود را نهايي کنند.
5) تازمان نهائي شدن کارکميسيون هاي ياده شده،هيچ کس نبايد به نام دفاع ازحق طرف هاي قضيه،روند تدريس درپوهنتون ها را اخلال کند.
6) تدريس درپوهنتون کابل ازروز شنبه 11جوزا به صورت عادي ادامه مي يابد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این خود نشان گر انست که فاشیستان تا اتاق خواب کرزی و کابینه اش راه پیدا کرده اند. جای شرم برای آقای اسپنتا است که به ساز فاشیستان میرقصد. دانشجویان عزیز، این خود نشان دهنده بی کفایتی این دولت است. با تقلب شروع شده و با تقلب به پیش میرود. بگذارید که اولاد اینها در کوچه و بازار بد ماشی کنند و با زور پدرشان برخیزند و بنشینند. شما انتقامتان را با بهتر شدن از این فاشیستان بگیرید. این عمل دولت جای تعجب ندارد. کرزی و اطرافیانش از این بهتر یک مشکل را حل نمی توانند. جعل در خونشان است. مرا یاد سیاست های اسراییل میاندازد که به دنیا قول میدهد دیگر شهرک نسازد اما ....
  یا حق!

 • درود وسلام به تمام بننده های محترم!
  من ازنتایج کارحرکت بزرگ مدنی که توسط دانشجویان عدالت خواه راه اندازی شده بود کاملا راضی هستم. حتی اگرنتایج قبول شده ازطرف وزارت محترم تحصلات عالی وریاست جمهوری دوباره ردشده است. حداقل دانشجویان محترم برای تمام دنیا یک باردیگر خود را اثبات کرد که ما جزء به ساختار کشور، به ویرانی کشور، انفجار، انتحار، آتش زدن مکاتب، قاچاق مواد مخدر، تولید موادمخدر، بریدن گردن معلم به جرم خدمت به وطن، پاش دان تیزاب به صورت دختری دانش آموش به جرم کسب علم شان، بریدن بنی عایشه به جرم ادامه تحصیل شان وصداها بدختی دیگرنمی اندشیم.
  دانشجویان محترم موفق است. اگرامسال کارمدنی شان نتیچه عملی نداده است برای سالهای بعد حتما نتیجه میدهد. حداقل نام ریس جمهور کشور ونام وزیرمحترم تحصیلات عالی درتاریخ کشور به عنوان دروغگو وانسان های بی کفایت ثبت شد.

 • دوستان دانشجو، این اول مبارزه است. فاشیستان اخلاقشان است که وقتی باختند ،بازی را گدود کنند. فاروق عبدالله و فیصل امین و عبیدگ وزیر و دیگر فاشیستان زورشان داده که دانشجو با منطق سخن آنها را گو گردگ کرده. اما چون منطق خودشان دروغ و حرامزادگی است از ان نیز استفاده میکنند. اینها از مادر و پدر خراب هستند.

 • عزیزانم،
  ما همه میدانیم که درین کشور فقط یک دولت دستنشانده وجود ندارد،
  بلکه 46کشورغربی و همسایگان شرور ما هرکدام برای خود دولت های جداگانه ساخته اند.
  این اژدهای استعمار هزار ها سر دارد. اگر یکی آنرا قطع کنید، سر های دیگر آن نمایان میشود.
  از پیروزی تان غُره نشوید، و از شکست مأیوس نشوید.
  زندگی خود یک مبارزه طولانیست. به مبارزه تان برای استقرار عدالت ادامه بدهید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس