کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > غرق شدن و ناپدید شدن ده ها پناهجوی افغانستانی در آب های استرالیا و یونان

غرق شدن و ناپدید شدن ده ها پناهجوی افغانستانی در آب های استرالیا و یونان

يكشنبه 9 ژوئن 2013, بوسيله‌ى کاوه غرجی

غرق شدن ده ها پناهجو در آبهای استرالیا

قرار گزارش ها حداقل 13 پناهجوی دیگر در آبهای استرالیا و نزدیک به جزیره کریسمس غرق شده اند. جستجو برای یافتن بقیه سر نشینان این قایق جریان دارد.
این قایق غرق شده حامل 55 پناهجو بوده که روز چهار شنبه اندونزیا را به قصد استرالیا ترک کرده و بیشتر سرنشینان آن را مردان تشکیل می داده و البته خانم ها و کودکان نیز در این قایق بوده اند.
دولت استرالیا 15 کشتی را برای یافتن بقیه سرنشینان این قایق غرق شده و اجساد پناهجویان در آب های نزدیک جزیره کریسمس فرستاده و جستجو ادامه دارد.

ناپدید شدن پناهجویان در آی های یونان

یک قایق حامل پناهجویان که 16 سرنشین داشته در آبهای بین ترکیه و یونان غرق شده است.
این پناهجویان قصد داشتند که از ترکیه وارد یونان شوند. 9 سرنشین این قایق توسط ماهی گیران نجات یافته و پلیس توانسته است جسد یک خانم را نیز از آب پیدا کند اما ازسرنوشت 5 پناهجوی دیگر تا هنوز خبری نیست.
افغانستانی ها پیش از مهاجرت سوری ها به ترکیه سومین گروه بزرگ پناهجو را در این کشور تشکیل می دادند. مهاجرین در کشور ترکیه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. نداشتن برگه کار، عدم کمک مالي از سوي کميساريای عالی درامور پناهندگان، عدم رسیده گی سریع به پرونده های مهاجرین، نداشتن مسکن، ممنوعیت خروج از یک شهر به شهر دیگر، عدم دسترسی به دارو درمان از جمله مشکلاتی است که پناهجویان را مجبور به ترک ترکیه و سفرهای پرخطر می کند.
از طرف دیگر بدتر شدن وضعیت امنیتی در افغانستان، قوانین سخت علیه مهاجرین افغانستانی در ایران وپاکستان موجب شده که بر تعداد پناهجویان افغانستانی درسال روان درترکیه افزایش یابد. قرار آمارهای سازمان ملل متحد ،شش ماه قبل تعداد پناهجویان ثبت شده افغانستانی به 5 هزار نفر می رسید اما دراین شش ماه به 8 هزار نفر رسیده اند که اولین گروه بزرگ مهاجرین را بعد از سوری ها تشکیل می دهند.
شب پنجشنبه نیز 102 نفر از پناهجویان افغانستانی و سوری که قصد داشتند به یونان بروند توسط پلیس ترکیه دستگیر شده اند.
دولت ترکیه اکنوانسیون 1951 سازمان ملل متحد درامورپناهندگان را برخلاف دیگر کشورهای اروپایی به شرط محدود کردن آن قوانین صرف برای اتباع اروپایی تصویب کرده است. یعنی دولت ترکیه تنها در قبال پناهجویانی که اگر از کشورهای اروپایی بیایند آن قوانین را رعایت می کند. به همین خاطر به پناهجویانی که از کشور های غیر اروپایی وارد ترکیه می شوند موقعیت پناهندگی و اقامت دایم داده نمی شود و این افراد می توانند در ترکیه فقط به عنوان پناهجو اجازه اقامت موقت دریافت کنند و تا زمانی که پرونده شان توسط کمیساریایی عالی پناهندگان ملل متحد بررسی می شود در این کشور اقامت نمایند و بعد از آن باید ترکیه را ترک کنند. اگر تقاضای پناهندگی این افراد توسط سازمان ملل رد شود، باید ترکیه را ترک نمایند و یا توسط پلیس دپورت می شوند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plansآنلاين بنگريد : www.ferakhan.blogfa.com
51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > غرق شدن و ناپدید شدن ده ها پناهجوی افغانستانی در آب های استرالیا و یونان

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • سلام به همه ای باز دید کننده گان :
  مه خوب شد که این خرکوس ها در آب غرق شدند .
  اگر لوده و بی عقل نباشند چرا در این راهی پر خطر میروند .
  خوده چی فکر میکنن ؟
  فقط که از دیگران بر تر باشه .
  نوش جان نهنگ ها و کوسه های دریا .
  کوس کش ها 20 هزار دالر را از مردم قرض کرده ، خواهر یا مادر خودان را برای مردم قرض میده که خوب سامانش کو .
  هه هه هه هه هه

 • به مادر افغان پیپر لعنت همرای واژه افغانستانی اش . چرا افغانستان استقاده نمیکنید او پدر لعنت ها؟

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.