صفحه نخست > دیدگاه > خطاب به ملا عمر

خطاب به ملا عمر

محمد علی فکور
چهار شنبه 12 جون 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

ای لکه ی ننگ بر دامان بشریت، می خواستم برایت سلام کنم، دیدم ارزش آن را هم نداری. تا به حال فکر کردم که تو با قتل عام کردن هزاره ها در مزار، کشتار تازه عروس و تازه دامادان هزاره در بامیان، فرو ریختاندن مجسمه ی بودا و صدور فتوای کافر بودن هزاره ها در تقلید از فتوای عبدالرحمان خان، فقط دشمن خونی و ذاتی هزاره ها هستی، اما حالا می بینم که تو با تمام "انسانها" سر ستیز داری، می بینم که "انسانیت" برایت نامانوس و نا آشناست، می بینم که توحش و بربریت تو حد و مرزی نمی شناسد، می بینم که کشتن انسانهای بی گناه برایت افتخار می آفریند و بعد از جاری شدن هر جوی خونی، پیروانت به افتخار مسوولیت آن را به عهده می گیرند.

تو خیلی موفق هستی، آفرین!! حتا نمی گذاری که لاله بر خاک مزار رفتگان برآید، نمی گذاری نم نم خونهای قبلی، خشکیده شود، یاد و خاطره ی داغهای قبلی از دلها رخت بربندد، و حتا نمی گذاری که اشک از گونه های مادر و پدری خشک شود. کارهایت خستگی ناپذیر و شکست ناپذیر است.

ای آنکه دغدغه های جهادت توام با توحش و بربریت، اندیشه هایت توام با جهل، و ادعاهایت توام با خدعه و فریب است، موفقیت هایت را در جلادی و قتل مردم بی گناه این سرزمین برای تو و همکارانت تبریک می گویم و از نزد آن خدایی که تو به آن باور داری برایت آرزوی توفیق می کنم؛ زیرا خداوندی را که ما بدان باور داریم، کشتار یک انسان را مساوی به کشتار همه انسانهای روی زمین می داند و زنده کردنش را هم همین طور.

اما اسلام تو، خدای تو و جهاد تو، فقط یک نوع دستور می دهد: بکش، ویران کن، خانه بسوزان، سر ببر، اطفال را یتیم کن، زنان را بیوه کن، پاها را از ران یا زانو ببر، قلع و قمع کن و خانواده ها را داغدار... .

این خدای تو و اسلام تو حتا تکنیک های جهاد را برایت درست تفهیم نکرده؛ نگفته که اطفال بی گناه را نکش، نگفته که به حقوق بشر احترام بگذار، نگفته که به انسان های غیر درگیر آسیب نرسان و نگفته که دشمنت را بشناس. فقط گفته که برو بکش و مستقیما راهی دیار آخرت و سرانجام بهشت شو... .

این طوری خیلی به نفعت بود، حد اقل یک عده طرفدار اهل خرد هم می داشتی که از هر صد کشتار، یک "آفرین" نثارت می کرد، از تلاشهایت سپاسگزاری می کرد و بعد از این همه کشتارهای بی رحمانه ات، محفل شکوهمندی ترتیب می داد و شور و هلهله راه می انداخت.

به افتخار می گویم همانطوری که کیش من و تو از هم فرق دارد، خدا، اسلام و پیامبر ما نیز فرق دارد؛ زیرا رهگشایان تو، برایت صلح را نشناسانده، کرامت انسانی و حقوق بشری را تبیین نکرده، صله ی رحم را در وجودت نهادینه نکرده، فقط و فقط بر سرمه ی چشمانت، پیراهن دراز و عرب گونه ات، و ریش بلندت تاکید کرده است. این ظاهر آراسته برایت، افتخار می آورد و این دل بی مهرت، برای درخت طوبا و حوران بهشتی می تپد. عکس این حالت را تصور کن، خدای من آن است که تو با این دل مکدر و منطق ناسالمت نمی توانی آن را درک کنی.
یادت نرود که تو از دیدن خون و به زمین افتادن کودکان و بی پناهان لذت می بری، از دار آویختن و سر بریدن مخالفانت شور و هلهله بر پا می کنی، اما فطرت و آیین من چنین نیست. حمایت از ارزشهای انسانی و حقوق بشری، مهم ترین اصل در کیش من است.

باید بپرسم که جنون مرگ تا کجا؟ شوق نابودی و ویرانگری تا کدام سرحد؟ چه شوق بی پایانی به مرگ و نابودی! تو کیستی؟ از کدام نوع موجودات؟ ما کیستیم؟ ما به کجا می رویم؟

در اخیر برایت اظهار امیدواری می کنم که روزی منطق ات را به کار ببری، روزی دل آهنینت به رحم بیاید، روزی صدای صلح و آتش بس در دلت چنگ بزند، روزی ارزش و مفهوم انسانیت و حقوق بشر را درک کنی.
به امید آن روز ....
محمدعلی فکور

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • وای برما که سخت در خطایم و خود را بازی میدهیم به گمان اینکه راه جنت از افغانستان میگذرد خوده مرتد میکنیم در حقیقت دوزخ در باکستان (چتلستان ) است

 • مقالهء خیلی زیبا ودلنشین است که حرف حرف آن از دل برخاسته وبر دلها می نشیند ولی پرسش این است که چرا در دیگر گروه های قومی ملاعمری با این قساوت ولجاجت وجهالت وبی رحمی ظهور نمیکند؟ واگر ظهور کند آیا مورد قبول هم تبارانش قرار میگیرد؟ جواب صد درصد منفی است.
  درحالیکه ملا عمر هنوزهم درمیان پشتونها هواداران خودرا دارد، هنوز استند آنانیکه از کار روایی های ملاعمر هوتکی به وجد میایند وبه یکباره گی شعرهای حماسی می سرایند. اگر به نشرات طالبان توجه کنید واگر مقالات جناب استاد روستار تره کی وسیدخلیل هاشمیان وشاه محمود حصین وغیره را مطالعه کنید، ملاعمر نماد غیرت وشجاعت واستقلال طلبی ومقاومت پشتونی در برابر اشغالگران صلیبی است که قدرت وسلطهء عنعنوی پشتونها را با دیگران تقسیم کرده اند، پشتون هرگز چیزی را بنام تقسیم قدرت برسمیت نمی شناسد. پشتون یعنی اوغان. افغانستان یعنی سرزمین اوغانها. امریکا یعنی قوای متجاوز. تا وقتیکه چنین حالت ادامه داشته باشد هرگز پشتونی درجهان پیدا نمیشود که با نویسندهء مقاله از تهء قلب همنظر باشد خصوصا اینکه نویسنده منشأ هزاره گی هم داشته باشد. حتی همان خلقی های گردپای امینی نیز طالبان نزدشان نیروی مقاومت قومی پشتونها معنی میدهد . مقالهء عذر آمیز ابراهیم نعیمی، یکی ازخلقیهای پیرو حفیظ الله امین درسایتهای دعوت وتول اوغان زیر عنوان ( طالب جانه) یکی از صدها نمونهء اینگونه مقاله هاست که روزانه درنشرات اوغانی درسایتهای اوغانی به نشر میرسد.
  با احترام
  پرویز بهمن

 • متاسفانه ملا عمر و طالبان نزد اکثریت قوم پشتون جایگاه بسیار خوب دارند. حتا پشتونهای مقیم اروپا و امریکا از ملا عمر و طالبان بعنوان آزادیخواه یاد میکنند. تا از بین خود قوم پشتون بر ضد این گروه وحشی کاری نشود ، اقوام دیگر هیچ کاری کرده نمیتوانند. سیاست مداران پشتون میدانند که اگر طالبان نباشند انها سیاست های دو رنگ خود را هیچ وقت پیش برده نمیتوانند.

 • شکر از آقای زریالی که سند مهم را اینجا گذاشته اند، این دولتمردان نه تنها که باهم دوست بودند بلکه باهم روابط همجنس بازی نیز داشتند. یکی ازصاحبمنصبان نظامی پشتون تبار که خود درهمان سالها درهندوستان مشغول تحصیلات بود برای بنده گفت: یک روز بدیدن این هموطنان خود به لیلیهء شان رفتم ولی به زودی کشف کردم که این محصیلین غیر نظامی ، بخاطر اطفای غرایز شهوانی شان ازیکدیگر استفادهء جنسی میکردند. علایم ونشانه های مانند درمقعد همدیگر انگشت زدن ومزاقهای خارج چوکات را درمیان شان دیدم که تقریبا غیر مستقیم میخواستند که مرا نیز باخودشان همراز سازند ولی من دیگر به آن لیلیه نرفتم. چهرهء همین حامد کرزی مانند دیروز بیادم مانده است که با دیگر افغانها مزاقهای زیر نافی غلیظ قندهاری میکرد.
  با احترام
  پرویز بهمن

 • زنده باد ملا محمد عمر مجاهد امیرالمومنین افغانستان

 • ملا عمر مثل سگ دیوانه است خود و بیگانه نمی شناسد کدام شکاید از ایشان نداریم

 • دوستان واقعآ فوتو زیبای از اجنت های سابق و هنر پیشه های جدید خیلی خوشم امد دورد بر شما . ویک تشکر از اقای فکور با نوشته هاش در مورد
  جناب امیر وقت افغانستان , گناه او بیچاره چیست ؟؟ انون خود فروخته است که توسط پول دلر هم خود و وطنش را به خارجی ها فروخته است , شما ها قبلا او را می شاختیتد ؟؟ البته که نه ؟ در 24 ساعت در کابل بوجود امد یادم نمی رود روز جمعه بود که همه کابل را با لباس های عربی سفید
  با چشمان سرمه زده خوشگل ظاهر شدند و همه مردم را به وحشت انداختندو از ان روز شوربختی مردم کابل خصوصآ خانم شروع شد, جامعه مرد
  سالار بود و مرد سالار تر شد بوی وحشت , بوی تبعض قومی و مذهبی شروع شد به انها دکتیه شده بود که چه کنند و کجا کی ها کشته بشه , انها به
  گفته باداران خود این همه جنایت را انجام می دادند ما هیچ شکایتی از کسی نداریم شکایت از منطقه وطن خدمان داریم که چرا در چینن استراتیژی منطقه واقع شده .و چرا کشور بنام افغانستان همیشه تخته خیز کشور های جهان باشد.

 • باعرض سلام : اعمال ملا عمر را محکوم میکنیم اما سلام کردن ما برایش از لحاض شرعی جایز است .اما بازهم با اینقدر بی علمی وبی دانشی ای که دارد مانند پنجشیری ها وکرزی ومحقق خلیلی ودیگرهمکارانشان کافر ومرتد نشدند وغلامی یهود ونصارا را درلباس مجاهد بگردن نیاویختند . سلام مسلمان بر کافر ومرتد جایز نیست . به امید تباهی مرتدین وظالمین ونوکران کشورهای همسایه درافغانستان. به امید خدا

 • سلام من خدمت امیرالکفارین باد!
  ای امیر یارانت را مهاجر کردی چرا؟

 • مهاجر صاحب! کاشکی که ملاعمر غلامی یهود ونصارا را قبول میکرد، ملاعمر غلامی غلامهای یهود ونصارا قبول کرده که نه برایش آبرو مانده ونه هم عزت هم پیش خدا روسیاه شده وهم پیش مخلوق خدا ولی تو بی عقل اینجا بی خریطه فیر کرده روان استی. آیا خبر داری که نواسه های دختری را که از اسامه بدنیا آورده درکدام کوچه وپس کوچهء شهرهای لاهور وکویته گدایی میکند؟ اگر آدرس دختر ملاعمر میخواهی برو به دهیرا منده ایی لاهور که مرده گاو خانهء عمومی ورسمی پاکستان است که دولت پاکستان از ناحیهء کار وبار دختران تن فروش تکس ومالیه وضع کرده است.

 • سلام به پشتون حفگو وسلام به همهء خواننده گان سایت کابل پرس?!
  حفگو صاحب از دختر انجنیرصاحب حکمتیار یاد نکردید که او نیز درپاکستان گروگان است وگاه گاهی درمطبوعات اردو زبان پاکستان ظاهر می شود. این هم یک کاپی اخبار اردو زبان مشرق که از محترمه مریم گلبدین یاد کرده است

 • او بردار ها
  اصلآ ملاعمری وجود فزیکی ندارد/
  سردسته این گروه یک پنجابی از طرف انگلیسها و امریکاییها - ممکن تعیین گردیده باشد- و اینرا جنرال نصرالله بابر که خودش نیز اوغان پاکستانی بود- هنگام هجوم نیروهای پاکستانی به کابل از طریق تورخم درهمان سالیکه کابل توسط پاکستانیها زیرنام طالب بیفرهنچ اشغال شد در رادیو بی بی سی اعلام نمود که - افغانا یا همان اوغانا را وقتی پول دادی -هروظیفه که برای شان بدهی انجام میدهند- و اینرا باید بدانیم که بازیهای استعماری هنوز تمام نشده و ملاعمرتخیلی تاوقتی در کار است که یکروزی استعمار جهانی بروی ما بخندد و بگوید که این مردم عجب احمق بودند- زیرنام ملاعمر هرکاری نمودیم و هرفرمانی دادیم عملی شد- وباید تذکر داد وقتی حکومت قبیلوی پشتون سرنگون شود- پشتونها یا افغانای ما بازهم هر سازیکه حتی ضعیفترین کشور دنیا بزند -به آن میرقصند و زیر دول آنها اتن نموده دعوای حکومت مینمایند- اینرا تاریخ ثابت نموده -ملاعمری درکار نیست و همکین بازیچه هایی که عکسهایشان توسط زریالی جان نشر شده همه کاره اند- دیروز و امروز مزدوران پاکستان وبس.

 • دین اسلام را محمد با معلومات ابتدایی و نادرستی که از شرایط جامعه خود داشت همراه با یک دانش خیلی اندک از جهان و طبیعت و کائینات و غیره علومی که امروز بشر با ان اشنایی دارند اساس گذاشت. چیز هایی را که محمد در عصر خودش روا میدانست ، امروز نادرست یا وحشتناک تلقی میگردد. کسانی هستند که این فاصله زمانی 1400 ساله را نادیده گرفته و بر همان اساسات عقب افتاده و نقاط نظر از بین رفته پافشاری مینمایند. اینها اساس دانش شان متکی بر مزخرفاتی است که محمد به وجود اورده است. این افراد با خواندن چند کتاب بی معنی و تاریخ زده فکر میکنند که میتوانند متون این کتابها را در قرن 21 در عمل پیاده نمایند. از همین سبب یک شهری متمدن و تحصیل کرده و با درک ، بطور ناخود اگاه با این ارزشها در تضاد قرار میگیرد. اعمالی از قبیل سنگسار کردن و دست بریدن و غلام و کنیز گرفتن و بر کنیز تجاوز کردن و مال دیگران را به نام غنیمت چور کردن و دادن خمس انرا به رهبر اشرار یعنی محمد و اهل بیتش را اعمالی نادرست و غیر انسانی ووحشتناک می یابند. اینها فکر میکنند که این اعمال در اسلام جواز ندارد. این نوع اعمال ساخته و بافته پاکستان یا انگریز هاست که به طور غیر حق به نام اسلام ساخته شده است. اما در عمل ، طالبان کرام که تعلیم یافته مدارس دینی که اساس انرا اموزش اموزه های محمد تشکیل میدهد میباشند، به اسلامی بودن این کار ها واقف اند. اینها میخواهند در عمل همان شرایط صدر اسلام یا وحشت های قبایل اعراب و محمد و اسلام را بر انسان عصر حاضر تعمیل نمایند.
  ملا عمر پیرو با وفای محمد بوده و از گفته های این شیاد تاریخ حمایت نموده و جانش را در این راه فدا مینماید. اعمال ملا عمر چیزی به غیر از دساتیر وحشتناک محمد نمیباشد. نزد من هم محمد و ملا عمر هردو اهریمنانی بیش نیستند.تا زمانی که دین شریر اسلام با تعلیماتش در جوامع عقب مانده و تاریخ زده خریدار داشته باشد ، جهان و کشور های اسلامی روی سعادت و پیشرفت و تمدن را نمی بینند.

 • سرودهاى پيشينه اين سرزمين که نامش شد به ناحق ناله ستان
  الف ب تحت رمسن
  شاخ گاو ملا حسن
  يک ملا بود به وطن
  چشم کور اش به کفن
  اين سرود درهرزمان حاد ميتوان شد. به جاى ملا حسن مى توان کدام نام ديگر را جاگزين کرد. بگونه نمونه ملا طلبن بخاطر توازن نظمى
  صفتهاى حاکمان پشتون و يا “افغان”= جعل واقعیت, دروغ هاى پى درپى, نيرنگ , فريب, چال, بازى دادن, بى اعتماد و بى اعتبار, جهل و در جهل نگاشتن مردم شريف پشتون, قانون شکنى ,شادى بازى فرهنگى, تخريب , ويرانى, آوارکردن آبادى ها, کشت نفرت, جنگ انداختن بين ملتها, سوزاندن, تاخت وتاز, کشتن حيوانات, ريش کن جنگلها, کاريدن نباتات براى مواد, کاشت نباتات براى مواد مخدر, آزاردادن, زنستيزى, غارت زمينهاى غيرپشتون , خاک و وطنفروشى و نسل کشى پى در پى
  تغيرنام افغانستان ارمان است
  تا که نام افغان است ملک درفغان است
  تا که افغانستان است نام اش بطلان است

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس