کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > المپیک > همراه با المپیک پکن

همراه با المپیک پکن

چگونه پکن انتخاب شد؟

دو شنبه 12 می 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

در جریان برگزاری 112 امین نشست کمیته بین المللی المپیک در شهر مسکو و به تاریخ 13 جولای سال 2001 میلادی، شهر پکن توانست رقیبان قدرتمندی همچون تورنتو، پاریس، استانبول و اوزاکا را شکست دهد و به این افتخار دست یابد. گفتنی است که پیشتر از این نیز شهرهایی همچون بانکوک، قاهره، هاوانا، کوالالامپور و سویل نیز نامزد این مسابقات بودند که از سوی کمیته بین المللی المپیک حایز شرایط برگزاری این مسابقات شناخته نشده بودند.

در مورد انتخاب پکن در جمع کاندیداهای نهایی شک و تردیدهایی وجود داشت ولی کمیته المپیک پکن را از نظر ساختارهای سیاسی نیز حایز حضور در این جمع نهایی دانست.

در دور اول رای گیری پکن توانست از سایر رقبا پیشی بگیرد و اوزاکا نیز در همان دور اوّل حذف شد. در دور دوم پکن توانست از اکثریت مطلق رای جمع آوری کند و به افتخار میزبانی دست یابد.

بعد از پایان رای گیری و پیروزی چین یکی از مقامات چینی این چنین به تمجید از این پیروزی پرداخت: کسب میزبانی المپیک 2008 یک نمونه برای شناسایی پایداری اجتماعی، توسعه اقتصادی و سلامت زندگی در مردم چین است.

گفتنی است که پکن پیشتر نیز و برای رقابتهای المپیک سال 2000 نیز پیشنهاد داده بود که در نهایت و در دور پایانی در سال 1993 رقابت را به شهر سیدنی واگذار کرد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > المپیک > همراه با المپیک پکن

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.