کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > حمله خونین بر مردم هزاره در کویته ده ها کشته و زخمی بر جای گذاشت!

حمله خونین بر مردم هزاره در کویته ده ها کشته و زخمی بر جای گذاشت!

يكشنبه 30 جون 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: یک حمله ی خونین در منطقه ی هزاره تاون شهر کویته در ایالت بلوچستان پاکستان به کشته و زخمی شدن ده ها تن از مردم هزاره انجامید. شاهدان عینی می گویند هنوز تعداد دقیق کشته شدگان مشخص نیست اما برخی منابع گزارش داده اند که حداقل 28 تن کشته و بیش از 70 تن دیگر زخمی شده اند.

شهر کویته ی پاکستان به کشتارگاهی برای مردم هزاره تبدیل شده است. تنها در چند ماه اخیر بیش از 100 تن از مردم هزاره در این شهر کشته شده اند.


Vis Hazara Genocide in Pakistan i et større kart

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


46 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > حمله خونین بر مردم هزاره در کویته ده ها کشته و زخمی بر جای گذاشت!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • حمله بر هزاره تاون کویته حتما با هماهنگی پلیس رشوت خور انجام گرفته است

 • این نوع جنایات همه روزه در مناطق شرقی و جنوبی کشورم هم توسط طالبان هم توسط امریکا
  عملی میشود. قلبم برای هموطنان مظلومم هم در کویته وهم در افغانستان میگیرید.

 • خالی بودن بیمارستان در حادثه اخیر کویته، خبر از یک پیام شوم و نا میمون دیگری به هزاره ها است. این پیام بشکل علنی به هزاره ها هشدار می دهد که در خریطه پلان کوچاندن هزاره ها از کویته مصمم و جدی است.
  پلان تخلیه هزاره ها از کویته بخاطر بی کسی و مظلومیت آنها نیست. این پلان های شوم در تاریخ چندین کشور ها و مردمان جهان بوقوع پیوسطه و مدام یکی از استراتژی طرح پاکسازی و کوچاندن مردمان جهان بوده است.
  از چین گرفته تا امریکا و کشور های افریقایی و جنوب آسیا این پلان به مردمان بومی این مناطق همواره تطبیق شده است. یکی از شیوه های عملی طرح پلان استراتژیک تخلیه شهر ها از ساکنان بومی آن مناطق، استفاده از حوادث طبیعی مثل زلزله، سیلاب و جنگ می باشد. مثلاً برای تخلیه ساکنان بومی از سواحل مالازیا، یک سونامی توانیست بر طرح دولت مبنی بر ترک مناطق، بیش از هشتصد هزار خانواده را از خانه های شان برای همیشه آواره کنند.
  وقت طرح ترک مناطقی که در خریطه دولت ها قرار دارند، حوادث مثل سونامی، زلزله و جنگ می تواند پلان این طرح را تسریع بخشیده و مردمان این مناطق را در یک تنگناه و مضیقه قرار دهند. بناً طرح شوم دولت پاکستان مبنی بر تخلیه کردن هزاره ها و بعداً باقی ساکنان از آن منطقه، طرح و پلانی است که عملی می شود. هزاره ها ناچار است که این مناطق را کم کم ترک گفته و واقعیت را بپذیرند. راه حل این فاجعه فقط ترک منطقه است. زیرا با شعار دادن و خوشبین بودن که نمی شود واقعیت را تغییر داد.

 • سوال من از رهبران و فعالان سیاسی و مدنی هزاره اینست که چرا برای برگشتاندان و اسکان هزاره های که بوسیله ی عبدل رحمان با بیرحمی متواری شدند، اقدام نمیکنند؟ آخر اینها حق شهروندی دارند در افغانستان. وقتیکه عده ی در تلاش برای پیوند دادن پشتون های "لر و بر" هستند، چرا هزاره ها مستحق بازگشت به میهن آبایی نباشند؟

 • اين رهبران انسانگرا پشتون ويا افغان کجا اند? پسرافغان و يا حقيقت مبارزه عليه شاعران پارسي شروع کرده ولى به قتل عام مردمان توران توسط حاکمان اش خموش است.

  شرم باد به حاکمان افغان(پشتون)

  صفتهاى حاکمان پشتون و يا “افغان”= جعل واقعیت, دروغ هاى پى درپى, نيرنگ , فريب, چال, بازى دادن, بى اعتماد و بى اعتبار, جهل و در جهل نگاشتن مردم شريف پشتون, قانون شکنى ,شادى بازى فرهنگى, تخريب , ويرانى, آوارکردن آبادى ها, کشت نفرت, جنگ انداختن بين ملتها, سوزاندن, تاخت وتاز, کشتن حيوانات, ريش کن جنگلها, کاريدن نباتات براى مواد, کاشت نباتات براى مواد مخدر, آزاردادن, زنستيزى, غارت زمينهاى غيرپشتون , خاک و وطنفروشى و نسل کشى پى در پى

  تغيرنام افغانستان ضرور است
  تجزيه سياسى اش سرور است
  تا که نام افغان است ملک درفغان است
  تا که افغانستان است نام اش بطلان است

 • قابل توجه فعالان سیاسی ، مد نی ، رهبران و برادران هزاره من این ا ست که ما باید کوشیش کنیم بهانه به د ست د شمن ندهیم ، مسلمانی به وحد ا نیت خد ا وندی شناختن ا و و ملایک ا و ، وپیامبر ا و حضرت محمد رسول الله ص ، قرآن کلام الله ج ، و به روزقیامت آ مدنی ا ست ا کتفا کنیم نمازو روزه زکات و حج ا زفرایض
  اسلام ا ست قبول کنیم و بس به غم شیعه و سنی نباشیم خود را ا ز آنها اسوده بسازیم مسلمانی اساسی همین ا ست دیگرها فرعی ا ست .
  وطن ا صلی برادران هزاره کویته ای ، غزنی و اروزگان هزاره جات ا ست واپس بیایند د ر وطن شا ن سرمایه گزاری کنند انشا الله

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.