صفحه نخست > خبر و گزارش > تا برپایی دولتی مردمی و ملی، معادن افغانستان نباید استخراج شود

تا برپایی دولتی مردمی و ملی، معادن افغانستان نباید استخراج شود

با انتشار اخبار مربوط به معادن افغانستان و ارزش هزاران ميلیارد دالری آن، مافیای حامد کرزی اگر بتواند، مانع از رسیدن حتا يک دالر از هزاران ميليارد دالر به اقوام غیر افغان خواهد شد. مافیای حامد کرزی به روند حمله وحشیانه به اقوام غیر افغان ساکن در کشوری که امروز افغانستان نامش نهاده اند، شتاب می دهد.
کابل پرس
جمعه 25 جون 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: این روزها مافیای دولتی و غیر دولتی حامد کرزی سرمست از اخبار مربوط به معادن افغانستان به ارزش هزاران میلیارد دالر، برای دور جدیدی از تاراج و چپاول به تکاپو افتاده و آماده می شود. در نه سال گذشته، مافیای حامد کرزی میلیاردها دالر را به کمک شرکای بین المللی خود چور و چپاول کرده و علاوه بر اینکه کمترین کار مثبت و پایدار برای مردم افغانستان انجام نداده، هر روز دامنه ی چپاول را بیشتر گسترش داده و در راستای اهداف مافیایی، جنایتکاران مختلف افغان، تاجیک، هزاره، ازبک و ...را بر گرده ی مردم سوار کرده است. دولت مافیایی کرزی برای کامل کردن ترکیب جنایتکاران و چپاولگران و پيشبرد استراتژی تبعيض و محروم کردن باشندگان غیر افغان، در تلاش برای بیرون آوردن تروریستان قبیله از فهرست سیاه سازمان ملل است تا بتواند بیشتر از پيش به همان تک محوری خونینی بازگردد که با پایان رژيم های مستبد شاهی کمرنگ شد و در رژيم آدمکشان طالب دوباره به اوج رسید.

دولت حامد کرزی که با تقلب سازمان یافته و برنامه ریزی شده دوباره به کار خود ادامه داد، به هیچ عنوان دولتی ملی و مردمی نیست و بیشتر اقدامات آن برای پيشبرد اهداف قبیله است و منافع اقتصادی آن نیز به جیب سران قبیله و اعضای اصلی مافیای حامد کرزی می رود. حامد کرزی برای نمایش ملی بودن، جنگ سالارانی غیر افغان مانند قسیم فهیم و کریم خلیلی را در کنار خود جای داده تا از آنان برای پيشبرد بهتر اهداف قبیله استفاده کند. اهداف قبیله نيز برای مردم افغانستان بخوبی روشن است. چور و چپاول بیشتر، نقض حقوق کودکان و زنان حتا در قبیله، مواجه کردن اقوام غیر افغان با کوچ اجباری و نسل کشی و از میان بردن بافت های انبوه آنان در نقاط مختلف کشوری که افغانستان نامش را نهاده اند، به یغما بردن دارایی آنان و .....

کارنامه ی حامد کرزی و تیم طالبی- قبیله ای او در حمایت آشکار از حمله ی وحشیانه ی کوچی-طالبان یا به گفته ی یکی از وکلای پارلمان افغانستان "اشتر چرانان فاشیزم" به باشندگان مناطق بهسود و دایمیرداد بخوبی نشان می دهد که دولت بصورت برنامه ریزی شده برای حذف و متلاشی کردن اقوام غیر افغان کشوری که نامش فعلا افغانستان است گام بر می دارد.

با انتشار اخبار مربوط به معادن افغانستان و ارزش هزاران ميلیارد دالری آن، مافیای حامد کرزی اگر بتواند، مانع از رسیدن حتا يک دالر از هزاران ميليارد دالر به اقوام غیر افغان خواهد شد. مافیای حامد کرزی به روند حمله وحشیانه به اقوام غیر افغان ساکن در کشوری که امروز افغانستان نامش نهاده اند، شتاب می دهد. اگر امروز به نظر می رسد تنها بهسود و دایمیرداد و باشندگان آن مورد حمله ی وحشیانه ی کوچی- طالبان می باشند، فردا مردم در نقاط مختلف افغانستان در مرکز، شمال، شمال شرق و شمال غرب نيز از حملات آنان بی نصیب نخواهند بود.

بنابراین تا زمان برپایی دولتی مردمی و ملی و آغاز برنامه هایی برای عدالت انتقالی، معادن افغانستان نباید استخراج شود و باید از گزند مافیایی طالبی- قبیله ای کرزی بدور بماند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • صد درصد موافقم,راستى اولا بايد يك ميكانيزم بميان ايد كه مال ملت و سر مايه مملكت به تاراج نروددست خارجى و دزدزدان داخلى به ان نرسد . وكرنه همه به يغما ميرود.

  • درین مقطعی اززمان نمیدانم چرا مسایلی همچون تریلیون دالری رامطرح میکنند نکنند بازهم سالیانی درازی دیگری درپیش رویمان قرار دارد تا به این هوا زنده گی کنیم که تریلیون ها دالر زیر خاک داریم درحالیکه دست گدایی ما پیش خود وبیگانه دراز است ، چنانچه قبلا نیز به همین هوا ها زنده گی نموده ایم بنام انکه افغان غیرت داره همه زیر این نام سوً استفاده های بی مورد ازما نمودند تا انکه کشور مارا میدان رقابت بین کشورهای دور ونزدیک ساختند ، افغان غیرت دارد یکدیگر خودرا برای رقابت دیگران میکشند،افغان غیرت دارد خانه های یگدیگر شان را برای رقابت دیگران باتش میکشد، افغان غیرت دارد مکاتب ،پول وپولچک خود رابرای رقابت دیگران ویران ونابود میسازند ، افغان غیرت دارد اطفالهای شان را ازرفتن به مکاتب باز میدارند، تامبادا با اموختن دانش وعلم دیگر بازیچه ای دست مغرضان قرارنگیرند ،افغان غیرت دارد جنگ رامردانگی وگدایی را افتخار میدانند ، افغان غیرت دارد تمامی زیر دار گریخته های دنیارا به کشورش میخوانند تازیر نام دفاع ازدین بهر جنایتی که دلشان است دست بزنند ، افغان غیرت دارد بیش ازچهل کشور دنیارا دعوت کرده است تا ازکشور شان بعنوان لابراتوار جنگ استفاده نموده هرنوع سلاح خویش را دران استفاده کنند ، بله افغان غیرت دارد ، غیرت دیگران دارد که بخاطر ارامشی کشورشان نیروهای نظامی اش درافغانستان میجنگند چنانچه چندی پیش وزیر دفاع بریتانیا درمصاحبه بایکی ازروزنامه های ان کشور گفته بود:" نیروهای ما درافغانستان برای این نیست که ، یک کشور شکست خورده ای قرنی سیزدهمی رانجات دهد بلکه برای این است تا خیابان های بریتانیا درامان باشد." چیزی دیگریرا که قابل یاد اوری میدانم این است که سرمایه اصلی یک کشور انسان های وطن دوست ووفادار به ان وطن میبا شد که برای وطن وابادیش دلسوز باشد نه یکعده دزدی که دروطنی خود مانند یک بیگانه زندگی میکنند فکر وذکر شان جیب پورکردن خودشان است وبس اگر چنین نیست چرا از نظر فساد اداری ازجمع تمامی کشورهای دنیا ازطرف اخر دوم هستیم اگر سومالیا سدی راه ما نمیشد اول میشدیم چنانچه در بسیاری بدی ها اول ونیکویی ها اخر هستیم ، منابع زیر زمینی یگ کشور دردرجه دوم قرار دارد چون بخودی خود سرمایه گفته نمیشود چنانچه ملیونها سال در زیر خاک بوده ومردم افغانستان هنوزهم به حسرتی یک شکم سیر از نان خشک شب راسحر میکنند.

  • dar koja khwandaye ke dar een kohna sara roze hokomate melli wa mardomi bar pa meshawad, magar qeyamat een hama nazdeek ast, ? ne hargez hargez , mabar een goman ke ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس