IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > گرانت: در ابتدای راه هستیم!

گرانت: در ابتدای راه هستیم!

علی جواد دهقان
جمعه 16 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

آورام گرانت مربی تیم چلسی که در کمال ناباوری با تیمش به فینال لیگ قهرمانان رسیده است می گوید که این فصل فقط شروع کارشان بوده است.

تیم تحت هدایت گرانت قرار است چهارشنبه شب 21 ماه می و در شهر مسکو به مصاف دیگر فینالیست قدرتمند لیگ قهرمانان یعنی منچستریونایتد برود. گرانت و بازیکنانش رقابت بر سر قهرمانی در لیگ برتر انگلیس را در هفته گذشته و در بازیهای همزمان پایانی به یونایتدها واگذار کردند.

چلسی در طول چند فصل گذشته و بخصوص از زمان ورود آبراموویچ به عنوان مالک جدید به این باشگاه و به تبع آن تزریق پول بیشمار برای گسترش توانایی تیم توانسته است هم در لیگ قهرمانان و هم در لیگ برتر انگلیس از همان ابتدا خود را به عنوان یکی از شانسهای قهرمانی معرفی کند. آبی پوشان لندنی در سال اولی که آبراموویچ در لندن حضور یافت با رانیری ایتالیایی تا یک قدمی فینال رسیده بودند ولی از حضور در آن باز ماندند و سپس در سالهای مربیگری مورینیو به سد تیمهای بزرگی همچون بارسلونا و لیورپول بر می خوردند و امسال در غیاب مربی بزرگی همچون مورینیو، این آورام گرانت بود که توانست تیم کم امید چلسی را به فینال لیگ قهرمانان یعنی بزرگترین عرصه ای که چلسی به آن دست نیافته بود برساند.

گرانت می گوید: هنگامی که شما بخواهید باشگاه بزرگی باشید شما لازم است تا شیرهای اروپا باشید. اولین چیزی که شما نیاز دارید این است که در فینال باشید. اکنون ما بیشتر از این را می خواهیم. اما شما سال آینده خواهید دید که ما توسعه خواهیم یافت و این آخرین باری نخواهد بود که ما در فینال هستیم. حضور داشتن در فینال به مانند یک رویا برای باشگاه بود، بخصوص بعد از، از دست دادن سه نیمه نهایی. ما خیلی خیلی خوشحالیم که برای اولین بار در تاریخ چلسی ما در فینال هستیم اما ما می خواهیم ادامه دهیم و بیشتر از این کار کنیم.

این جملات بخوبی حس جاه طلبی مردی را بیان می کند که بسیاری اذعان داشتند که بعد از خروج مورینیو از چلسی او نخواهد توانست این تیم بزرگ را با ستارگانش جمع کند و آنها قطعاً دچار فروپاشی در طول فصل خواهند شد. اکنون که به نقطه پایانی نزدیکتر می شویم می بینیم که گرانت نه تنها از عهده اداره کردن تیم برآمده است که آنها را به آرزوهای دست نیافتنی شان نیز می رساند.

گرانت می افزاید: اگر من ده عنوان قهرمانی را در ده سال کسب کنم من احساس می کنم که من هنوز هم نیاز به پیشرفت دارم. این آنچه است که در فوتبال می باشد. این آن چیزی است که من به بازیکنان می گویم. لحظه ای که شما فکر کنید که شما چیزی برای پیشرفت کردن ندارید شما مشکل دارید.

چلسی بطور ناباورانه ای توانست در هفته های پایانی خود را در اندازه یک رقیب خطرناک برای منچستریونایتد نیز جا بیندازد. آنها این رقابت را علیرغم اینکه کفه ترازو تا پایان به سود منچستر سنگینی می کرد ادامه دادند ولی نکته مهم اثبات توانایی های تیم خوش دست و آبی پوش لندنی بود. اکنون که به فینال لیگ قهرمانان چند روزی بیشتر باقی نمانده است، گرانت بازیکنان مصدومش را نیز می بیند که از مصدومیت رهایی یافته اند و قرار است او را در فینال یاری دهند. او می گوید: شغل من به گونه ای است که باید همه اوقات فکر کنم و شما لازم است تا آرام باشید. شما باید حواستان جمع باشد برای اینکه اگر شما آرام نباشید شما نمی توانید تصمیمات درستی بگیرد. بعنوان یک مربی شما نمی توانید اجازه بدهید که احساسات در طول بازی راه بیابند.

ابراز احساسات آورام گرانت در پایان بازی چلسی و لیورپول که منجر به صعود چلسی به فینال لیگ قهرمانان شد از لحظات جالبی بود که یک مربی می توانست خلق بکند. او بر روی دو زانویش نشست و همانند یک بازیکن که گلی به ثمر رسانده باشد به ابراز احساسات پرداخت. چهارشنبه، روز بزرگی در زندگی آورام خواهد بود، روزی که شاید او بتواند با ثبت نام خود به عنوان مربی تیم قهرمان، بیش از پیش دیگران را شگفت زده کند. اما نظرات گرانت درباره حریفش و شرایط بازی جالب است. او می گوید: از نظر تاکتیکی این بازی یکی از آسانترین بازیهاست برای اینکه همه همدیگر را می شناسند. من فکر نمی کنم که آلکس فرگوسن مرا شگفت زده بکند. من فکر نمی کنم که من هم او را شگفت زده بکنم. ما نقطه ضعف هایمان را می شناسیم. ما نقاط قوت را هم می شناسیم. من فکر می کنم آنها همچنین ما را می شناسند. آنها یک تیم خوب با تعداد زیادی بازیکن خوب هستند اما ما هم یک تیم خوب داریم. شما لازم نیست تا بازیکنانتان را برای این بازی تحریک کنید.

گرانت در اولین فصل حضورش در چلسی و در رقابتهای لیگ برتر دو بار به مصاف آلکس فرگوسن رفته است و یکبار تن به شکست داده است و در بازی برگشت نیز به پیروزی رسیده است. آلکس فرگوسن که بنظر می رسد از زمان شروع به کار مورینیو دیگر با چلسی به آسانی نمی تواند روبرو شود شاید این کابوس همچنان و بعد از خروج مورینیو برای او ادامه داشته باشد. اگر مورینیو توانست در طول سه فصل حضور در چلسی برای دو بار یونایتدها را از رسیدن به قهرمانی ناکام کند شاید جانشینش بتواند فرگی پیر را از رسیدن به جام مهمی همچون لیگ قهرمانان باز دارد.
باید منتظر ماند و دید که آیا گرانت می تواند برای بار دیگر آن عکس العمل جالبش را بعد از بازی مقابل لیورپول در استادویم لوژنیکی مسکو تکرار کند یا خیر؟

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس