در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > گوناگون > بوستون و ديترويت در فينال كنفرانس شرق

بوستون و ديترويت در فينال كنفرانس شرق

nba
سه شنبه 20 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بوستون سلتيكس در آخرين بازى مرحله پلى آف موفق شد ۹۷ - 92 مقابل كليولند كاواليرز به برترى برسد. در اين بازى كه بامداد دوشنبه و در بوستون برگزار مى شد، پل پيرس نمايش فوق العاده اى داشت كه به گونه اى كه توانست ۴۱ امتياز را براى اين تيم به دست آورد. اين پيروزى سبب شد كه ركورد شكست ناپذيرى بوستون در خانه حفظ شود.
پيرس مى گويد: احساس خيلى خوبى دارم. از قبل مى دانستيم كه يك بازى سخت را پيش رو خواهيم داشت. وى موفق شد ۱۳ پرتاب از ۲۳ پرتاب خود را وارد سبد كند و اين در حالى بود كه لبرون جيمز تنها ۱۴ پرتاب از ۲۹ پرتاب را وارد سبد كرد.
داك ريورز مربى بوستون مى گويد: ما پيش از آغاز رقابت ها به دنبال آن بوديم كه بتوانيم به ديدار فينال راه پيدا كنيم. از اينكه با اين پيروزى خانگى موفق شديم به هدف خود برسيم بسيار خوشحال هستيم.
مايك براون مربى سلتيكس نيز مى گويد: بوستون در اين ديدار بسيار خوب كار كرد. آنها در خانه بازى مى كردند و انگيزه هاى بالايى داشتند. كوين گارنت ۱۳ امتياز و پى جى براون ۱۰ امتياز و چندين ريباند حساس به دست آورد. طبق برنامه قرار است فينال كنفرانس از بامداد چهارشنبه آغاز شود.

با پايان يافتن رقابت هاى پلى آف كنفرانس شرق NBA، بوستون سلتيكس و ديترويت پيستونز در فينال اين كنفرانس مقابل هم قرار مى گيرند.

اين ۲ تيم پيش از اين مقابل يكديگر قرار گرفته اند كه بوستون سلتيكس ۲ - يك موفق به شكست ديترويت شده است.
دو بازى كه در ۱۹ دسامبر و در بوستون برگزار مى شد، سلتيكس ۸۷ - 85 شكست خورد. چاونسى بيلاپز با ۲ پرتاب آزادى كه در يك دهم ثانيه مانده به پايان بازى به دست آورد پيروزى را براى اين تيم به ارمغان آورد. بوستون ۲ ديدار گذشته را با پيروزى پشت سر گذاشته است. ديترويت توانسته به طور متوسط در هر بازى ۵/۸۱ امتياز را از آن خود كند. متوسط درصد پرتاب هاى پيستونز در ۳ بازى اخير نيز ۶/۳۸ درصد بوده است.

كوين گارنت كه از جمله بازيكنان خوب و تاثيرگذار بوستون است به طور متوسط ۲۴ امتياز براى اين تيم كسب مى كند و اين در حالى است كه بيلاپز به طور متوسط ۷/۲۲ امتياز كه معادل ۳۹ درصد را به دست مى آورد. بيلاپز از ۴۱ پرتابى كه تاكنون به دست آورده تنها توانسته ۱۶ پرتاب را وارد سبد حريف كند.

بيشترين رويارويى

اين ۲ تيم جزو تيم هايى هستند كه در اين كنفرانس بيش از ديگر تيم ها در فنيال مقابل هم قرار گرفته اند و اين باعث شده كه ۲ تيم شناخت خوبى از يكديگر داشته باشند. ديترويت كه براى ششمين سال متوالى است كه به اين مرحله راه مى يابد، در اين فصل راهى سخت و پرپيچ و خم را پيموده است از سوى ديگر بوستون در ۲ مرحله گذشته به لطف هفتمين بازى موفق شده به اين مرحله راه يابد. بوستون همه بازيهاى خانگى اش را با پيروزى پشت سرگذاشت و در عوض در بازيهاى خارج از خانه ۶ باخت داشت.

بازيكن اصلى

چهره برگزيده تيم را مى توان پل پيرس و تايشان پرنيس دانست. رقابت اين ۲ براى كسب بالاترين امتياز ديدنى خواهد بود. در بازى هفتم سلتيك مقابل كليولند كاواليرز و پيرس موفق شد ۴۱ امتياز را كسب كند. با اين وجود تيم منظمى در بازيهاى اين مرحله نداشته است. از سوى ديگر پرينس يك مدافع خوب است كه توانسته مقابل بسيارى از بزرگان NBA نمايش قابل قبولى ارائه دهد. او در دور نخست و مقابل آندر ايگودالا از فيلادلفيا و مقابل هرو ترك اوغلو از اورلندو توانست همچون يك سد غيرقابل نفوذ عمل كند وى همچنين توانسته در كارهاى هجومى خوب كار كند. وى توانسته ۱۶ امتياز كسب كند و به متوسط ۵۶ درصد پرتاب آزاد برسد. در سوى ديگر پيرس با ۱۵ امتياز و ۳۷ درصد قرار دارد.

رقابت ديدنى

۲ بازيكن ديگرى كه رقابت ديدنى را به نمايش مى گذارند، ريچارد هميلتون و رى آلن هستند. رى آلن هستند. در اينكه آنها جزو بهترين بازيكنان كنفرانس شرق هستند، كسى كوچكترين ترديدى ندارد. هميلتون به طور متوسط توانسته ۵/۲۱ امتياز را براى تيمش در هر بازى به دست آورد آلن اما مقابل كاواليرز يكى از ضعيف ترين بازيهايش را به نمايش گذاشت متوسط امتيازهاى او تنها ۳/۹ بود و همچنين كمتر از يك سوم از پرتاب هايش را وارد سبد كرد. وى كه يكى از بهترين پرتاب كنندگان راه دور (شوت ۳ امتيازى) است در ۲ بازى گذشته نتوانست هيچ پرتاب راه دورى را وارد سبد كند. رودنى استاكى بازيكن پيستونز نشان داده كه مى تواند تيم را به خوبى رو به جلو پيش ببرد. وى در ۳ بازى كه بيلاپز به دليل مصدوميت همسترينگ در بازى حضور نداشت نشان داد كه جايگزينى قابل اطمينان و اتكا براى او محسوب مى شود.

واژه های کلیدی

nba

آنلاين بنگريد :

جستجو در کابل پرس