کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > كريكت > کریکت بازان افغان در بریتانیا

کریکت بازان افغان در بریتانیا

جمعه 23 می 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

تیم ملی کریکت افغانستان برای شرکت در مسابقات بین المللی کریکت، راهی بریتانیا شده است. قرار است تیم کریکت افغانستان اولین مسابقه خود را امروز (جمعه) با تیم کریکت جاپان (ژاپن) انجام دهد.

مسئولان فدراسیون کریکت افغانستان می گویند شرکت تیم ملی کریکت افغانستان در این مسابقات، فرصت خوبی برای بازی کنان این تیم است تا در جام جهانی کریکت در سال ۲۰۱۱، حضور یابند.

مسابقات بین المللی کریکت در بریتانیا، تیم های کریکت کشورهای افغانستان، آمریکا، آلمان، ژاپن، نروژ، سینگاپور، نپال، موزامبیک و چهار کشور دیگر را به مصاف هم می کشاند.

تیم کریکت افغانستان پیش از این در مسابقات کشورهای آسیایی در کویت شرکت کرده و لقب قهرمان جام شورای کریکت آسیا را از آن خود کرده است. بازی کریکت در افغانستان، پیشینه زیادی ندارد و تعدادی از افغانها، در سالهای مهاجرت در پاکستان با این بازی آشنا شدند.

با ورود هزاران نفر از مهاجران افغان از پاکستان به افغانستان، این بازی نیز به شکل گسترده ای در میان جوانان افغان راه باز کرد و حالا یکی از بازی های محبوب در برخی از شهرهای افغانستان محسوب می شود.

با این حال، بازی کنان کریکت در افغانستان از امکانات اندک و کمبود میدان های مناسب برای تمرین این بازی، شکایت دارند. هنوز یک زمین استاندارد کریکت در افغانستان وجود ندارد و در بیشتر موارد، علاقمندان کریکت در افغانستان، مجبور هستند در زمین های خاکی و گاهی نا هموار، کریکت بازی کنند.

منبع: بی بی سی فارسی

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


54 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > كريكت > کریکت بازان افغان در بریتانیا

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.