صفحه نخست > خبر و گزارش > زاخیلوال خان، جمهوری فاسد افغانستان و طالبان نکتایی پوش را توجیه نکنید!

زاخیلوال خان، جمهوری فاسد افغانستان و طالبان نکتایی پوش را توجیه نکنید!

در پروژه های کلان با مبالغ هنگفت، شخص وزیر مالیه، از چند و چون آن همیشه آگاهی دارد و به شمول جناب زاخیلوال، طالبان نکتایی پوش پیش از وی در وزارت مالیه، طالب نکتایی پوش انور الحق احدی و طالب نکتایی پوش اشرف غنی احمد زی مسوول می باشند. این موضوع کاملا مشخص است که دولت افغانستان عامل اصلی فساد و اختلاس و چور و چپاول میلیاردها دالر است. اگر حکومت و عوامل فاسدی مثل انورالحق احدی بر سر کار نباشند، هیچ سازمان بین المللی اجازه ی اختلاس به خود نمی دهد. یک سر اصلی چور و چپاول همکاران محترم زاخیلوال در جمهوری فاسد افغانستان است.
کابل پرس
چهار شنبه 30 جون 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: وزارت مالیه ی جمهوری فاسد افغانستان امروز بیانیه ای را درباره ی خروج غیر قانونی پول از افغانستان صادر کرده که در آن سعی شده، حکومت حامد کرزی را عاری از فساد جلوه داده و دیگران را مقصر بداند. اين ترفندی ست که از چندی قبل برادر عزیز ملا عمر حامد کرزی روی دست گرفته تا در ادامه ی فریب و نیرنگ، دستگاه فاسد خود را بری از خطا و آلوده بودن معرفی کند. باید خدمت وزارت مالیه جمهوری فاسد و البته طالبانی حامد کرزی گفت که تمام پروژه های بازسازی در افغانستان باید در انتها به تایید مقامات بويژه در وزارت مالیه برسد و اين مقامات هستند که با امضای سند نهایی، پروژه ی تکمیل شده را از سازمان های مختلف داخلی و بین المللی تحویل می گیرند. در پروژه های کلان با مبالغ هنگفت، شخص وزیر مالیه، از چند و چون آن همیشه آگاهی دارد و به شمول جناب زاخیلوال، طالبان نکتایی پوش پیش از وی در وزارت مالیه، طالب نکتایی پوش انور الحق احدی و طالب نکتایی پوش اشرف غنی احمد زی مسوول می باشند. این موضوع کاملا مشخص است که دولت افغانستان عامل اصلی فساد و اختلاس و چور و چپاول میلیاردها دالر است. اگر حکومت و عوامل فاسدی مثل انورالحق احدی بر سر کار نباشند، هیچ سازمان بین المللی اجازه ی اختلاس به خود نمی دهد. یک سر اصلی چور و چپاول همکاران محترم زاخیلوال در جمهوری فاسد افغانستان است. متاسفانه سیستم قضایی افغانستان فاسد تر از حکومت است و حکومت فاسد تر از سیستم قضایی و پارلمان هم شریک فساد و فساد اندر فساد می باشد، ورنه طالبان نکتایی پوش که شاهرگ های اقتصادی افغانستان را بدست دارند، باید مورد بازخواست و پیگرد قانون قرار می گرفتند.

با هم بیانیه ی وزارت مالیه ی جمهوری فاسد افغانستان را بدون کم و کاست می خوانیم:

اعلامیۀ خبری

کابل – 9 سرطان 1389

خروج غیرقانونی پول از افغانستان

درین اواخر شماری از رسانه ها و سیاستمندان خارجی در بارۀ خروج غیر قانونی پول از افغانستان تبصره هایی کرده اند. وزیر مالیۀ جمهوری اسلامی افغانستان، داکتر حضرت عمر زاخیلوال در یک نشست خبری بر این موضوع روشنی انداخت.

داکتر زاخیلوال میگوید : «موضوع انتقال پول نقد به خارج در ابتدا از طرف جکومت افغانستان مطرح شد. برای ما این امر که پول از کدام راه به خارج انتقال می یابد آنقدر مهم نیست. آن چیزی که تشویش ما را برانگیخته مقدار این پول است. بر اساس تخمین ها در سه سال گذشته چهار اعشاریه دو ملیارد دالر تنها از طریق میدان هوایی کابل خارج گردیده. اگر بندر ها و نقاط سرحدی دیگر کشور را در نظر بگیریم این رقم میتواند خیلی بلند تر از این باشد. در همین مدت جامعۀ جهانی 19,6 ملیارد دالر را در امور انکشافی افغانستان به مصرف رسانده که فقط یک ملیاد دالر آن از طریق بودجۀ اختیاری حکومت افغانستان مصرف شده و موارد مصرف آن کاملاً روشن است. این امر که شاید پول خارج شده با فساد موجود در حکومت افغانستان ارتباط داشته اساس واقعی ندارد. گمان غالب ما بر این است که این پول همان پول قراردادهاییست که جامعۀ جهانی، خارج از کنترول حکومت افغانستان، با شرکت های بین المللی، و تعداد کم شرکت های افغانی، به طور خاص با شرکت های امنیتی خصوصی، عقد مینماید.»

یک عضو پارلمان امریکا، خانم نیتا لاوی گفته است که تا زمانی که مطمئن نشود که پول مالیه دهنده گان امریکایی به جیب مسوولین فاسد حکومت افغانستان، سالاران مواد مخدر و تروریستان نمیرود حتی یک پول را هم برای کمک به افغانستان منظور نخواهد کرد.

داکتر زاخیلوال درین مورد گفت : « این که درین مورد فساد گستردۀ مالی واضحاً به چشم میخورد یک حقیقت آشکار است. آنچه را معلوم باید کرد این است که آیا عامل اصلی این فساد حکومت فغانستان است یا کس دیگری. حکومت افغانستان از جامعۀ جهانی جداً خواستار آنست که درین باره در ساحۀ تحقیقات مشترک و شفاف همراهش همکاری نماید.»

و بشنوید جدید ترین اظهارات سخنگوی نکتایی پوش طالبان اشرف غنی احمدزی را

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • در چند صد سالی که پشتون ها یا اوغان های عزیز ما از کوه های سلیمان به هر سو تاخت و تاز را شروع کردند و سرزمین های دیگران را اشغال نمودند و سرانجام بخشی از خراسان بزرگ را به نام خود مسما کردند و کشوری به نام نازیبا و ننگین " اوغانستان " ساخته شد و ظلم و جنایتکاری و وحشت حاکمان پشتون از حد و حدود گذشت و امروز هم هیچکس از دست ایشان آرامش و امنیت ندارد و چه کارها و کارستان های عجیب و غریبی از ایشان سر میزند ، آگاهان جهان ، نگران و حیران اند که این مردم شریف را به چه حکمت آفریده است خدا ؟ از همین رو

  کتاب ها نوشته می شوند ، پژوهش ها ادامه دارند و کنفرانس ها دایر می گردند تا گرهی از این کلافه سر درگم را باز کنند .

  چند روز پیش به ابتکار بخش مردم شناسی و جامعه شناسی دانشگاه مطالعات خاوری و افریقایی لندن ( " سواس" ) کنفرانسی تحت عنوان " بازنگری پشتون های سوات " برگزار شده بود . در این کنفرانس صاحبنظران و پژوهشگران سخنانی در مورد پشتون ها گفتند که گزارشی از آن در تارنمای بی بی سی نشرش شده است. ما تنها یک قسمت از آن گزارش را خیلی جالب است این جا به شما عزیزان پیشکش می نماییم .

  پروفیسور شاه محمود حنیفی که از هموطنان ما و اکنون پژوهشگر و استاد دانشگاه جیمز مدیسون در امریکا می باشد در بخشی از سخنان عالمانه ی خود گفته است که :

  (( با وجودی ادعاهای مطرح شده در "پته خزانه" و نوشته های ناموجود "شیخ ملی"، این مشخص است که اثر مکتوب پشتو برای نخستین بار در زمان امپراطوری مغلی هند پدید آمده است: " بسیار جالب است که زبان مادری بایزید انصاری معروف به پیر روشان نویسنده نخستین اثر مکتوب پشتو یعنی خیرالبیان، _اورموری_ بوده است".

  به گفته آقای حنیفی، قدامت نخستین آثار مکتوب پشتو به سده های پانزده و شانزده میلادی بر می گردد نه پیشتر از آن. پروفسور حنیفی با تشریح روند مکتوب شدن زبان پشتو در سده های هفده، هژده و نزدهم، نتیجه گیری کرد که با تمام این تلاش ها زبان پشتو به صورت گسترده غیر مکتوب باقی مانده است و این روند به دلیل حضور قدرتمند زبان فارسی همچنان ادامه خواهد یافت.))

  همچنان ، چیزی جالب دیگر این است که به قرار گزارش بی بی سی ، سخنرانان این کنفراس (( به صورت مرتب کلمه " افغان " و " پشتون" را مترادف هم استفاده می کردند .)) .

  باید نوشت که سخنرانان کار درستی کردند ، چون " اوغان " نام دیگر همان قومی است که به نام های پشتون ، پختون و پتان نیز یاد می شوند . از این رو باید نام های اوغان و پشتون به جای هم و مترادف با هم به کار برده شوند. هر کسی که اندکی دانش و منطق داشته باشد و از تاریخ با خبر باشد میداند که اوغان غیر از همان پشتون کسی دیگری نیست . اینکه انگریز ها و حاکمان غدار و پشتون تبار نام خراسان را به " اوغانستان " تبدیل کردند و فاشیست های پشتونیست اوغانستان تلاش کرده اند که نام قوم خود را بالای تمام ساکنان کشور ما به زور بقبولانند و همه مردمان غیر اوغان را هم به نام اوغان یاد کنند ، یک خیانت و جنایت تاریخی بوده است که از همان آغاز این روند شوم برضد آن مبارزه جریان داشته و اکنون هم فرزندان آگاه و مبارز خراسان بزرگ آن نام ننگین را قبول ندارند و خود را هیچگاهی " اوغان " نمی خوانند و برای اینکه نام کشور را به یک نام درست و منطقی و قابل پذیرش برای همه باشنده گان میهن ما تغییر بدهند ، کوشش می نمایند

  • درین سرزمین یعنی افغانستان تنها پشتون است که این سرزمین را نگاه کرده واز دشمن نجات داده است پس این سرزمین که بنام افغانستان یاد میشود از پشتون هست نه از تاجک ، ازبک ، ترکمن وغیره زیرا که تاجکان از تاجکستان امده ازبکان از ازبکستان امده ترکمن از ترکمنستان امده وهزاره اولاده مغل است پس مماند این سرزمین این خاک غیرتی به مردم با غیرت با شهامت یعنی پشتون ها که مالکین واقعی این سرزمین است

  • ولا مه میگوم بیشک جنرال صاب ! امو شیری که از مادر خوردین حلال تان باد با این دانش و شعور تاریخی ! اما یک گپک دیگه هم داروم جنرال صاب که همی گپاره از کجا یاد گرفتین که ما کوندی زی های بیسواد هم همونجه رفته یاد بگیریم ؟ اگه ده حجره مدرسه یاد گرفتین خو ماره قُر، که از مدرسه رفتن سخت میترسم و یک دفه نا دانسته ده مدرسه رفتم قریب بود که دار و ندار خوده ببازوم . اگه ده مکتب یاد گرفتین ، ده کدام مکتب ؟ ها ، راستی شما خو ده حربی شوونزی میرفتین و حتمی استاد تان جنرال صاب شیرزوی بودند که تاریخ انعقاد خط دیورنده فراموش کده بودن ! خو خیر اس میشه دیگه ، جنرالی خو ای کارا ره داره .

   راستی جنرال صاب یکدو پرسش دارم ، همی هزاره گان و تاجیکک ها یگان وقت نوشته میکنن که : اگه تاجکان از تاجکستان آمده گیستن ، ازبکان از ازبکستان ، پس پشتونها از کجا آمده گیستن ؟ اینجا که سرزمین اوغانهاست ! پس ده پشتونستان کیها زنده گی میکنند ؟

   همی یک سوال دیگه مه ره هم اگه جواب بتین خوش میشم که : ما پشتون هستیم یا اوغان ؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس