صفحه نخست > دیدگاه > عزیزالله آریافر؛ نامزد مستقل و مستعد در کمیسیون شکایات انتخاباتی

عزیزالله آریافر؛ نامزد مستقل و مستعد در کمیسیون شکایات انتخاباتی

محمد اکرام اندیشمند
يكشنبه 8 سپتامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

عزیزالله آریافر در میان نامزدان کمیسیون شکایات انتخاباتی یکی از چهره های مستقل و مستعد انگشت شمار این نامزدان است. آریافر نه تنها از نامزدان مورد نظر حکومت در این کمیسیون نیست، بلکه از چهره های مستقلی است که خارج از تیم مورد نظر حکومت قرار دارد.
عزیزالله آریافر در اتحادیه حقوق دانان افغانستان، آمریت دیپارتمنت حاکمیت قانون در این اتحادیه را بدوش دارد و از طریق اتحادیه مذکور منحیث بخش مهمی از جامعه مدنی بصورت کتبی به عنوان نامزد عضویت در کمسیون شکایات انتخاباتی معرفی گردیده است.
عزیز الله آریافر با دو ویژگی استقلال و استعداد یکی از چهره های بارز و شایسته، مستحق عضویت در کمسیون شکایات انتخاباتی محسوب می شود:

1- استقلال: شخصیت مستقل و غیر حکومتی آریافر به صراحت در بحث ها، تحلیل ها، نگاشته ها و مقالات وی طی این دوازده سال پس از فروپاشی امارت طالبان در رسانه های جمعی بارتاب یافته است. او در دسته بندی های تیم حاکم مورد حمایت و عنایت هیچ یک از دسته های مختلف درون ارگ و بیرون ارگ این تیم قرار ندارد.

2- استعداد: عزیزالله آریافر شاید از خوب ترین نامزدان مستعد و شایسته در کمیسیون شکایات انتخاباتی باشد. زیرا ایشان با سابقه بیست سال مدیریت در عرصه های مختلف اداره، کار در عرصه ژورنالیزم، تحصیلات عالی در حقوق و علوم سیاسی، عضویت و مسئولیت در اتحادیه حقوق دانان به عنوان بخشی از جامعه مدنی افغانستان، شاعر، نویسنده، صاحب نظر و تحلیلگر در امور سیاسی، حقوقی و اجتماعی از نامزدان شایسته و مستحق در کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان است. ما از آریافر شاهد چاپ دو اثر علمی و تحلیلی در مورد مدیریت و اداره بنام های "مدیریت رسانه" و "اصلاحات و تعدیل سیستم" و شاهد چاپ دو مجموعه ی شعری ایشان: "آیات آفتاب" و "در این خاموشی" و انتشار صد ها مقاله ی سیاسی، تحلیلی و اجتماعی هستیم.

امید است که عزیز الله آریافر به عنوان شایسته ترین و مستقل ترین شخصیت جامعه ما، عضویت کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان را حاصل کند.

عزیزالله آریافر، نامزد مورد نظر حکومت در کمیسیون شکایات انتخاباتی
شنبه 7 سپتامبر 2013, بوسيله‌ى شریف نایاب

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس