کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > ارزگان خاص: تیرباران دو تن از مردم هزاره توسط گروه قومی طالبان

ارزگان خاص: تیرباران دو تن از مردم هزاره توسط گروه قومی طالبان

چهار شنبه 18 سپتامبر 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: خبرها حاکی از کشته شدن دو تن از مردم هزاره در اولسوالی ارزگان خاص می باشد، جایی که طالبان و مافیای مواد مخدر به دنبال شکار فرمانده ضد طالب عبدالحکیم شجاعی می باشند. افراد گروه قومی طالبان این دو تن را روز یکشنبه 15 ماه سپتمبر 2013، در تنگى كله خور ولسوالى خاص ارزگان تیرباران کردند. این کشتار در حالی صورت می گیرد که امروز 18 ماه سپتامبر 2013، گروه های تروریستی چون طالبان، در شهر کویته ی پاکستان نیز دو تن از مردم هزاره را به ضرب گلوله از پای درآوردند.

طالبان به عنوان یک گروه قومی، یکی از برنامه های اصلی خود را کشتار مردم هزاره و تصاحب زمین، خانه ی آنان قرار داده است. طبق نامه ی سرگشاده 353 شاعر از 96 کشور جهان "در ماه آگوست سال 1998 میلادی، طالبان بیش از ده هزارتن از مردم هزاره را در شهر مزارشریف واقع درشمال افغانستان قتل عام نمودند. در سایر نقاط افغانستان نیز مشابه آن حمام های خون برپا شد. علاوه بر این جنایات خونین، نابود سازی فرهنگ و پیشینه تاریخی این مردم و تبلیغ تاریخ نادرست و معلومات نادقیق در مورد هزاره ها، استراتژی بعدی دشمنان این مردم بوده است.

برای نمونه، درماه مارچ/مارس سال 2001 میلادی، طالبان، پیکره های بودای بامیان را که سمبول تاریخ و فرهنگ هزاره ها و از جمله شاهکارهای پنهان میراث انسانی نیز می باشند، با رسوایی تمام منهدم ساختند. هزاره ها حداقل به مدت دو قرن از وقوع چنین جنایاتی رنج برده و تاکنون نیز با آن مواجه اند."

درمناطق مرکزی افغانستان که جمعیت قابل توجهی از مردم هزاره ساکن اند، آنان به حاشیه رانده شده اند و از ابتدایی ترین حقوق مشروع خویش محروم می باشند. آنان هنوزهم از یکسو زیر حملات طالبان قرار دارند و از سوی دیگر از تبعیض سازمان یافته که توسط حکومت افغانستان اعمال می شود رنج می برند. در نتیجه میلیون ها تن از مردم هزاره با هزاران دشواری مجبور به ترک وطن شان شده در کشورهای مختلف تقاضای پناهندگی می کنند. این پناهجویان در برخی موارد در این کشورها نیز با شرایط ناگواری مواجه می شوند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


74 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > ارزگان خاص: تیرباران دو تن از مردم هزاره توسط گروه قومی طالبان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.