صفحه نخست > دیدگاه > ریاست جمهوری یا ریاست جهادی؟

ریاست جمهوری یا ریاست جهادی؟

جنایتکاران جنگی گذشته و رئیس جمهوران آینده
محمد رضا طوفان
يكشنبه 13 اكتبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

لیست کاندیدان ریاست جمهوری سال 1393 تکمیل گردید،و چهره های نام آشنا و بیگانه ای شامل پروسه رقابت های انتخاباتی گردیدند،ولی نکته ای که در این لیست قابل توجه و تأثر میباشد،حضور اکثریت رهبران جهادی در لیست نامزدان میباشد.اشخاصی که چهره سفاک و شنیع آنها در تاریخ افغانستان نقش بسته و تا هنوز خاطرات جنایات خونین آنها در اذهان عامه مردم افغانستان زنده میباشد.جای تعجب است که با توجه به قانون اساسی کشور مبنی بر عدم صلاحیت اشخاصی که به نوعی در جنایات جنگی دخیل میباشد ،چطور این افراد با سهولت کامل جواز رقابت های انتخاباتی را کسب نموده اند؟ وآیا مشروعیت قانونی کمیسیون انتخابات و پروسه ثبت نام زیر سوال نخواهد رفت؟

باتوجه به رخدادهای انتخاباتی و پروسه ثبت نام کاندیداتورها به وضوع قابل درک میبادش که با وجود ادعای ارگانهای ناظر بر انتخابات مبنی بر استقلال کامل ،تا امروز قدرت سیاسی کشور توسط زورمندان وقوماندانان جهادی هدایت و کنترول گردیده و حتی خط مشی بسیاری از سیاسیون و مقامات کشوری را همین قوماندانان جهادی تعیین مینمایند.و تمامی وزرا و وکلا تنها زبان گویای و نیز جبهه اجرایی همین جنایت کاران جنگی میباشد. هرچند عده ای هستند که هنوز جهاد را یک برکت مقدس و تحولی مبارک در کشور می پندارند وسعی برآن دارند تا اشتباه بزرگ تاریخی خویش را کودتای سیاهی که منجر به سقوط دولت شهید فقید داکتر صاحب نجیب گردید را با شعارهای اسلامی و ملی این حرکت شوم را جنبه قانونی بخشیده و در کنار آن هویت افغانی به قیام خانمان سوز خویش بدهند.اما ضمیرهای روشن وآگاه افغانی به درستی درک نموده اند که دقیقا از زمان آغاز حرکت آنارشیزمی وارداتی از کشورهای بیگانه که زیر نقاب جهاد اسلامی صورت گرفت. کشور ما وارد سیاه ترین دوره تاریخی خویش گردید و سایه شوم این تحولات به اصطلاح مقدس مبدل به بزرگترین کابوس فراگیر در سطح کشور گردید وثمره جهاد اسلامی ما بی خانمانی میلیون ها افغان،جنگ های داخلی و کشتارهای وسیع مردمی بود.که در راس تمام این کشتارهای میلیونی در طول سه دهه اخیر تنها وتنها رهبران جهادی بودند که با دالرها،کلدارها و تومان ها ساپورت میشدند تا آتش جنگ را در افغانستان همچنان افروخته نگه دارند.

ورود نیروهای خارجی به کشور تمامی معادلات سیاسی کشورهای همسایه را خراب نموده ورویای سلطه و استثمار کشور ما را به کابوس تبدیل نمود. روی کار امدن حکومت دموکراسی نوین نوید بخش ارامشی دوامدار بعد از طوفانی خونین بود.کشورهای همسایه که بیم اقتدار دوباره افغانستان را داشته اند که نیز بزرگترین ابرقدرت معاصر را در کنار افغان ها میدیدند بار دیگر جهاد را آله ی سیاسی قرار داده و مجدداً گروهک طالبان را ساپورت نموده وآنان را احیا نمودند. و در کنار آن متوسل به مهره های جهادی شدند که در دوره جهاد بر ضد نیروهای شوروی وبعداً جنگ های تنظیمی پیسه های میلیونی صرف آنان شده بود.همین عناصر خائن به عنوان رهبران جهاد مقدس کشور به پیکره سیاسی کشور ما تحمیل شدند که هریک از این اشخاص سفاک مبدل به معاونین و وکلا وروسایی شده اند که در کنار قدرت نظامی گذشته این با کسب قدرت سیاسی مشروعیت کامل پیدا نموده اند و زیر سایه پست ومقام جدید سعی نموده اند که کارنامه سیاه گذشته خود را پاک نموده وبا سر دادن شعارهای صلح جویانه با شعور مردم ما بازی نمایند.
و این غیرقابل انکار است که همین رهبران جهادی حتی زمانی که اوج قدرت سیاسی خود بوده اند نیز به جز خیانت و نیز چور وچپاول سرمایه های ملی دستاورد مفید دیگری نداشته اند.و تنها برکت آنان که تا حدودی جنبه ملی داشته اشتراک آنان در بعضی از کنفرانس ها و سخنرانی های آتشین ملی گرایانه و وحدت آمیز بوده اند که تنها جنبه شعاری داشته و هیچگاهی خود همین اشخاص نیز ذهنیت فاشیستی خویش را شستشو نداده و همچنان بر تفرقه افکنی و قوم گرایی البته به طور سری ومخفیانه دامن زده اند.
وبار دیگر همین حلقات خائن جهادی هستند که با نامزی انتخابات قصد دارند تا بر اریکه قدرت نشسته و کشور ما از از مسیر ترقی وپیشرفت عصری باز داشته و با تلقین تفکرات مقدس نمای اسلامی آنان را در خواب غفلت نگه داشته و کشور ما را صحنه کشمکش و مبارزات استعماری کشورهای همسایه قرار داده و از آب گل آلود طنش های سیاسی ماهی شهرت و ثروت را شکار نمایند وسرمایه های ملی را به سرمایه های فردی مبدل نمایند.بزرگترین خیانت که هر فرد افغان میتواند مرتکب شود مسلما رای دادن به این رهبران جهادی میباشد که شاید نود فیصد طول عمرشان مبلغین تفکرات فاشیستی قومی و مذهبی بوده اند و از زمره افرادی محسوب میگردند که ویروس کشنده نژاد پرستی را به پیکره واحد و منسجم کشور تزریق نموده اند و یک بار با سقوط دولت نجیب صاحب وحدانیت ملی و اقتدار کشوری را فلج نموده اند .این بار نیز هدفی جزء وطن فروشی وغلامی بیگانگان نخواهند داشت.
پس بیایید عاقلانه بزرگترین تصمیم سیاسی و تاریخی خود را گرفته و بدون در نظر داشت ملاک های قومی و مذهبی ،شخصی را مورد حمایت قرار دهیم که مصداق خدمت و وحدت پرستی باشد .هرچند تعداد این افراد شاید کمتر انگشتان دستان هرشخص باشد؟

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این ریاست جنگسالاران و قاتلین 65 هزار کابلی ست.
  آیا با یک رئیس جمهورپاک و وطنپرست امریکا و شرکأ میتوانند،
  اینهمه قرارداد های تاراج افغانستان را امضأ کنند؟
  جنگسالاران اگر طبق میل امریکا عمل نکنند، همین فردا هر یک شان
  را به دادگاه بین المللی می کشاند. دوسیه های جنایات شان بیهوده
  در کمیسیون حقوق بشر افغانستان نگهداری نمیشود.

 • اقای نادر شما نوشته اید 65 هزار مردم کابل فکر کنم اشتبا ه نوشته اید زیاد تر از ان و ان همه خرابی ها، تجاوز بی خانمان کردن ها، چپاول ها یادت رفته اینها چه که نکرده اند تاریخ انها را نمی بخشد اگر تاریع واقعی وجود داشته باشد ، که ندارد ان زمان هم توسط پول وجدان خود را فروختند و حال هم به طریقه دیگر این بازی کثیف ادامه دارد ما انسان های وطن پرست واقعی که صرف بنام مردم افغانستان و مردم بیچاره دل بسوزاند ، نداریم همه دزد بی وجدان هستند ، باز هم عاقبت مردم بی دفاع وطن را بخیر کنند.

  آنلاین : ا

 • آقای jiran
  شما درست میفرمائید. اگر جنایات این جانیان یک یک نوشته شود، کتاب ها پُر میشود.
  مردم افغانستان اینها را نمی بخشد.

 • یک کسی ازین وطنفروشان بی وجدان بپرسد که این واژه ای دهن پرکن « جهاد » یعنی چه ؟
  آخر ، کدام جهاد ؟ هیچ تنظیمی ازین نوکران اجیر هیچ دستاوردی محاربوی نداشته اند بجز راکت پرانی های کور که سبب قتل مردمان ملکی شده بود . قطعات نظامی شوروی ها بدستور داکتر نجیب الله فقید از افغانستان خارج گردید . از بگرام تا سالنگ ها و حیرتان حتی یک ساچمه بطرف شان شلیک نشد . بعداً سه و نیم سال داکتر نجیب الله با همین اشرار بی فرهنگ مستقلانه جنگید و بار ها با بزرگان همه اقوام گفتگو نمود و امعان نظر کرد که این تفنگ بدستان خود فروخته و اجیر به امر و هدایت بیگانه گان برای بدست آوردن پول و غنیمت می جنگند . کنون که هیچ قوای خارجی در افغانستان وجود ندارد ، معنی جهاد اینان چیست ؟ روسها از افغانستان برآمد کنون اینان می خواهند که آمریکاییان و انگلیس و عربها و پاکستانی ها را باخود به افغانستان بیاورند .
  و همه ای ما شاهد بودیم که چنین هم شد . به قول این تیکه داران شریعت ، خارجی بد است اگر روس باشد . اینان به نوکری انگلیس ها خو کرده اند و باداران دیروز شان را با خودشان آوردند . این است معنی جهاد این بی شرف ها .

 • جناب بامداد ، درست می فرمایند ، سابق بنام جهاد به نظر بنده یعنی دزدی قتل تجاوز غنیمت گرفتن مال مردم این هار جهاد می گویند ، البته این جهاد نا میمون را در چشم سر مشاهده کردیم و اکنون این ها چرا جهاد نمی کنند سابق یک کشور بود اما حال ؟؟؟؟ چرا این خایین جهاد نمی کنند ؟؟ یا اینکه از این همه خیانت دزدی خسته شده اند ؟ .

 • واه واه چقدر خوب است که در سایه بشینی ساندویچ و سودا ره نوش جان کنی وعاروق بزنی و منتظر باشی هر کس چیزی کفت یا کاری کرد حرفهای مفت انتقادی که نه تنها خرچ و مصرفی نداره بلکه در رفع نفخ شکم هم کمک میکنه ره بیحساب دراین سایت بی صاحب نوشته کنی . لطفاًچند تا ازین روشنفکرهای صادق و خدمتکار را به مردم معرفی کنین تا ملت از سرکردانی ږ بی رهبری خلاص شوه.

 • اقای حمید این نوشته بنده به جناب عالی بر خورده باید این واقعیت را قبول کنی ، غیر از این بود کار مجاهدین ، شما در کابل نبودید؟ خانه شما مورد
  تارج قرار نگرفت ؟ و اینکه دست شما هم با ان دزدان یکی بوده که این قدر برایت گران تمام شده از واقیعت فرار می کنی ؟ چرا برادر من باید مردانه قبول کنی . که انها و دیگران وطن را به گند کشیدن و تا فعلا هم ادامه دارد.ما روشفکران و اشخاص که اقلا دانش امروزی را دارند ، انها از دانش امروزی واهمه دارند و می ترسند چون که بزنس شان در خطر می افتتد و دکان بی سوادی را باید بندند اگر همه با سواد با دانش باشند کسی به دهن انا تره هم خورد نمی کند برو تو در قرن 21 زندگی می کنی بخوان مطالعه کن به دانش امروزی که انترنت سفلفون تکنالوژی مدرن زندگی می کنی نه در قرن 1400 سال پیش .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس