در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > سینما = بت پرستی

سینما = بت پرستی

در ادامه ی انديشه های طالبانی کريم خرم!
چهار شنبه 4 جون 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

هنوز چند صباحی از اوج گرفتن تهديد ها و فشارهای وزارت اطلاعات و فرهنگ به مديريت طالب انديش معروف کريم خرم نمی گذرد که شورای علمای هرات مخالفت خود را با راه اندازی يک سينما در اين شهر اعلام کرد.

مخالفت شورای علمای هرات با راه اندازی يک سينما در فرهنگی ترين شهر افغانستان، جايی که تعدادی از جوانان فیلمساز با علاقه ی خاص و ابتکار فيلم می سازند و مردم علاقه ی خاصی به هنر و ادبيات دارند، تنها نشانه ی تحجر می باشد.

کارتون از عتيق شاهد

اين تحجر متاسفانه از پشتوانه ی دولتی قدرتمندی برخوردار است و افراد کليدی مانند کريم خرم با روش های مختلف مانع از ابتکار و خلاقيت جوانان افغانستان می شوند و طرح های مشخصی را عليه فرهنگ و آزادی بيان روی دست گرفته اند. طرح هايی که يادآور تحجر و آدمکشی طالبان است و اکنون از جهات مختلف و با شکل های مختلف، جامعه ی افغانستان را مورد تهديد جدی قرار داده است.

پيام‌ها

 • cheshmeta sadqa aqqai shahid. nazar ma ee bood ke hamoo tonban kotah ash ra az bairaq pakistan aga jor mekaden hanoz khob tar meshod.

 • آقای شاهد به راستی که شما هنر مند هستید .
  چنین روی کاغذ نقش میکنید که گویا عکس موصوف است و شما با کمره از نزدیک در دفترش رفته ایدو با دقت تمام عکس وزیر صاحب را گرفته و چاپ کرده اید .اگر این عکس جناب خرم را به کنار عقل و خِــرد شان واوامـــر خود پسندشان قرار دهیم کاملآ با هم مطابقت دارد.
  دست و انگشتان تان قابل بوسیدن است . دست تان درد نکند .

  • دوست عزیز سلام!
   من سخنم را با یک سوال آغاز می کنم وآن سوال اینکه :الاغ بی چاره چی گناه کرده که عکس خبیث ترین افراد را با کاریکاتورالاغ معرفی می کنید ؟خواهشا چیزی را در ذهن تان تصور کنید که ترکیب از پست ترین چهره ها ی زشت باشد ودر قالب کاریکاتور در کاغذ پیاده کنید .موفق باشید.
   سازمان دفاع از حقوق حیوانات.

 • سلام!
  ادم سواری جناب (خر)را معلوم نکرده اید. به امید چهره صاحب اش .

  • I suppose Mr.Gulbedin and puppet Hamid Karzai Popal-Zaayee ride this donkey.Thank you from Mr. Shahed. Who does ride puppet Hamid Karzai ? We must wait for the next work of Mr. Shahed

  • ای ره میکن از پاچه کشیدن.

   تو دانی خدا شاهد آغا که از ترسیم این کارتون خود خجالت نمیکشی؟؟؟؟؟؟؟ و باز میرهزار بیادر !! آیا به این اندازه توحین را به يک نزديک خود تأمل خاد کردی؟؟ حتمأ که نی.
   هر دويتان ، شاهد و کامران ، يک کمی خجالت بکشين . توحین يک انسان تا به این حد؟؟؟ اکر خرم ماکميتان بیکیره باز ناله میکنین که آزادی بیان را زير پا میکند .و اکر نی این عمل شما خو کاملأ غير انسانی و دور از شرافت است.

   سمندر

 • سلام به همه انسان ها!
  اولآ باید برای زحمتکشی آقای شاهد سخت تشکری کنم!! واقعآ دستت درد نکند!

  آقای سمندر من معتقدم که شما هم از جمله همان چرخه گیر های جناب وزیر صاحب هستید، به این اندازه هم چرخه نگیرید که تار جر شود!
  اگر شما واقعآ یک انسان عاقل و حد اقل غیر پشتون باشید این حرف را به زبان نمی آرید. شما شاید متوجه نشده باشید که کی ها برای کی ها ، زبان ها ، فرهنگ و تاریخ توهین میکنند باید بگویم اینجا "ما را با خر کاری نیست، اما خر را با ما متاسفانه همیشه کاریست!!" این پهلوان کریم خرم است که به زبان، فرهنگ، عنعنات، تاریخ و غیره و غیره تضاد نشان داده و اقدامات غیر مسوئلانه خلاف قوانین آزادی بیان، خلاف قوانین قضایی و خلاف قوانین حقوق بشر میگیرد. امید وار هستم کمی به هوش آمده و اندکی ملی بیندشید!!

 • سلام خدمت خواننده گان و کارکنان سایت وزین کابل پرس. در مورد آقای خرم مطالب زیادی نوشته شده است. خرم یکی از مهره های مثلث قبیله گرایی و قدرت مطلقه ناسیونالیزم پشتونی میباشد.
  هدف نهایی قبیله گرایان و هواخواهان قدرت مطلقه ناسیونالیزم پشتونی ایجاد حکومت تیپ نادری و هاشم خانی میباشد، تا بتوانند اینبار همه اقوام ( به گفته علم گل خان کوچی) مهاجر را از افغانستان جاروب نمایند.
  اگر بصورت واضح وواقعی مسله گفته شود کرزی،خرم، احدی، جبار ثابت، فاروق وردک، رحیم وردک، امیرزی سنگین، هیواد مل... و غیره میخواهند همان تیپ حکومت یعنی حکومت تیپ نادر خانی یعنی حکومت قدرت مطلقه ناسیونالیزم پشتونی را ابتدا با ایجاد چنین فضا های ( فضای اختناق که کریم خرم ایجاد کرده است)تیوریزه کرده و در قدم بعدی با استفاده از طالبان ( که فعلاً طالبان طراز اول مانند ملا ضعیف، متوکل که مشاوران کرزی اند) دست به برقراری چنین حکومتی بزنند. آیا همین آقای احدی نبود که در مصاحبه های که در دوران حکومت طالبان میکرد، طالبان را متوجه خطا های سیاسی شان مینمود و میگفت طالبان باید چنین بکنند وچنان بکنند. خوب بیاد دارم که وی در میز گردی در رادیوی
  بی بی سی میگفت که اگر طالبان میخواهند شکست نخورند باید روشنفکران و تحصیل کرده های پشتون را که به سیاست بلدیت دارند باید درپهلوی خود بگیرند.
  آقای خرم در مصاحبه خود با خانم فرشته حضرتی اظهار داشت من مامور دولت استم و قوانین دولت را تطبیق میکنم. آیا شورای علما هم کدام مرجع قانون ساز است که خرم با اتکا بر فیصله ها و درخواست های آن اعمال ناسیونالیستی خود را توجیه میکند.
  آخرین حرف اینکه بازهم قدرت مطلقه ناسیونالیزم پشتونی میخواهد با داشتن طالبان منحیث سربازانش (چنانکه خود جناب رییس جمهوری هم در مصاحبه با مجله اشپیگل گفته است: کاش طالبان سربازان من میبودند) و داشتن چند نفر تحصیل کرده ، نفس مطقه قدرت را در دست گیرد.

 • به نظر من کارتونیست در این کارتون به خر یا مرکب توهین کرده است .به زندگی یک خر اگر نظر انداخته شود یک حیوان پرکار و زحمت کش است . این آقا چه کرده است !!!

جستجو در کابل پرس