صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > عکس هایی از تلویزیون طلوع در کابل و خبرنگاران آن

عکس هایی از تلویزیون طلوع در کابل و خبرنگاران آن

تلویزیون طلوع، نوگراترین تلویزیون در افغانستان است که از پس از فروپاشی رژيم تاریک طالبان در افغانستان راه اندازی شد.
چهار شنبه 7 جولای 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تلویزیون طلوع، نوگراترین تلویزیون در افغانستان است که از پس از فروپاشی رژيم تاریک طالبان در افغانستان راه اندازی شد. مالک اين تلويزيون آقای سعد محسنی می باشد. در رژيم طالبان، راه اندازی شبکه تلويزيونی و تماشای تلويزيون ممنوع بود. در سال های اخیر نیز با گرایش بیشتر حامد کرزی به طالبان، فشارهایی بر رسانه هایی تصویری برای سانسور وارد می شود.

عکس از رویترز

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این عکس ها که دیده میشوند اکثرش از بخش اخبار است ولی طلوع که تنها بخش اخبار ندارد بخش های دیگر طلوع که با پول 10 میلیون دالری تحفه امریکا بخاطر ازبین بردن فرهنگ و پهن ساختن سلطه بیگانه (خود شان) نیز باید برای مردم عکس هایشان نمایش داده میشد تا این مردم بیچاره مبیفهمیدند طلوع یعنی چی.
  با احترام.

  • آقای مجید

   به نظر من فرهنگ امریکائی بهتر از فرهنگ طالبان پاکستانی است. فراموش نکن هر چی شما و رهبران شما دارند از خیرات سر امریکا و متحدانش دارند. من و خیلی از مردم آگاه افغانستان فرهنگ امریکا را بهتر از فرهنگ اسلامی طالبان پاکستانی میدانیم. به کریای جنوبی نگاهی بیندازید، ببینید در طول مدتی کوتا به کشور آزاد و صنعتی تبدیل شده است. اما کشور ما سالهای سال است که جنگ و خونریزی به ما فرصت تفکر و پیشرفت در تمام عرصه ها را نمیدهد. اسلام ما را در دوران 1400 سال پیش نگاه داشته است!!! مجید خان، افکار شما افکار طالبانی و پاکستانی است. خدا کند که در یکی از کشورهای غربی نباشید، اگر باشید و چنین اظهار نظر کنید، دیگر نمیدانم چه بگویم؟

   اندکی عمیق تر و بدور از تعصب نظر بدهید. تشکر

  • او لالا کجا خو استی، شما اینقدر بی ایمان و بی وجدان شدن کی فرهنګ غربی را ترجیح میدهد به فرهنګ اسلامی خود، هی افسوس بر حال شما، شما اینقدر نمیفهمد کی همین جنګها، انفجار کی به کشور شما اوردند، همین غربی ها اوردند، توسط ای اس ای پاکستانی و ایرانی های شیعه، من مخالف نظر شما هستم، شما فقط و فقط دموکراسی غربی میخواهد دیګر هیچ چیز نه، خدا کند که فهمیده باشد، ما نه فرهنګ امریکایی، نه پاکستانی، نه ایرانی میخواهیم، تنها فرهنګ افغانی خود ما، که بالا تر، و والا تر و بهترین جهان هست که درممالک غربی هم تجلیل میشود، ببخشید اګر کدام غلطی داشته باشم، من پشتون هستم و همین چیز راکه نوشته کردم تنها به فهمیدن شما، تشکر اوقات خوش

  • آقای احمدزی صیب ! فرقی ندارد که شما نمی توانید به فارسی بنویسید ، به زبان مادری خویش پشتو بنویسید اما با منطق . در ضمن میتوانید به این پرسش پاسخ بدهید که بر اساس کدام دستآویز و استدلالی فرهنگ افغانی خود را بالا تر، و والا تر و بهترین جهان میدانید که درممالک غربی هم تجلیل میشود ؟

   میتوانید فرهنگ افغانی خود را منسجم ساخته یک تعریف عمومی از فرهنگ افغانی داشته باشید ؟ میتوانید و حق دارید به پشتو پاسخ بدهید کسی مخالفت نخواهد کرد ، منتها باید نوشتۀ خود تان باشد نه کاپی .

  • من به سراحت میگم نظر شما غلط است ومخالف نظرتون هستم ما افغان هستیم آیا مقاومت افغانها را در مقابل روس از یاد بردیید همون فرهنگ افغانی بود که این قشون سرخ شکست خورد نه او فرهنگ غربی معلومه شما از کسانی هستید که ظاهر را میبینید نه باطن را فرهنگ غربی چه دلیل داره بهتر از فرهنگ افغانیست پذیرنده نیست که یک افغان چنین خود فروش باشد این درسته که دار ونداری فعلی افغانستان از غربی ها است این همه را بزرگان که تو ومن انتخاب کردیم به آنها مهیا نمود شما لاف از بهتری فرهنگ غربی میزنید ولی تا حال درست فرهنگی افغانیت را نشناخته ای وگرنه چنین حرفی نمیزدی کوتا میگم که ما افغان ومسلمان هستیم فرهنگ افغانی واسلامی میخواهیم وبس!
   احمدرشاد"شس"از بدخشان

 • کسي که ميگويد که فرهنگ غربي به فرهنگ افغاني و يا اسلامي برتري دارد، سخن يک نفر پيچکاري شده خارجيها است، و در پشتو متل است که به يک بز گنچ جور نميشود. لطفاً چند بزهاى ديگر را پيدا کنيد که همنظريت باشد. و الا در اين وطن همين قسم مردم غير از کابل که زير چتر غربيها است ديگر جاها گپ زده نميداند.

  والسلام

 • دوست عزیزی که عقیده دارید فرهنگ غرب برترازفرهنگ افغانیست؛ تصورنمی کنم که شما ازپیشینه ی خراسان بزرگ ویا گذشته ی غربی که امروزبسیاری سنگ آن را به سینه می زنند با خبرباشید. بدون شک غرب درشرایطی به مراتب بالا ترازامروزما قراردارد؛ اما این پیشرفت را با قربانی کردن جوامعی به دست آورده است که ما میراث دارآن هستیم. توصیه می کنم که کتاب افغانستان درمسیرتاریخ را مطالعه کنید تا ببینید فرهنگی که به باورشما باارزش است با خون واصلیت این کشور چه کارها که نکرده است. اگربه استثمارکشیدن آزادی خواهان جهان درهند، افغانستان وسایرکشورهای دنیا و تلقین کردن این موضوع که افغانها با وجود سابقه ی آریایی خویش، مردمی کاملا بدوی و متحجر هستند؛ تصورمی کنید که این امر یک فرهنگ والاست متاسفم که بگویم ـــ با ذکراین نکته که برای تمامی عقیده ها احترام قایلم ـــ کاملا دراشتباه هستید. شما ازطالبان نام بردید؛ اگرنمی دانید که این گروه منحوس پدیده ای است که خود غرب آن را به وجود آورده ، پس من این اطلاعات را دراختیارشما قراردادم. دوست عزیز من یک مسلمانم اما آنچه بنیاد گرا خوانده می شود نیستم. من سالها درکشورهای دیگر به خصوص غربی مهاجربودم وبه خوبی می دانم که فرهنگ غرب به چه معناست؛ اما تقاضا دارم که به جای اظهارنظری کاملا سطحی درمورد اسلام ومقایسه کردن آن با غرب، کمی گفته هایتان توام با مطالعه ی دقیق باشد. طلوع ویا امسال این تلویزیونها نه اینکه ظهورشان به نفع افغانها نیست اما بروید با مطالعه ی دقیق به این کشف دست پیدا کنید که حمایت کننده ی این گونه حرکت ها چه کسانی هستند وازمن وتو چه می خواهند. شاید تصورکنی من کسی هستم با ریشی بلند وافکاری طالبانی اما نه؛ من هرروزریشم را می تراشم و بدترین ذهنیت را نسبت به طالبان دارم، اما یک آریایی مسلمانم که حتی حاضرنیستم گوشه ای ازفرهنگم را که امروززیرسوال رفته ، با تمام نگرش های غربی مقایسه کنم. ما بعد ازبزرگان دینی خود کوروش ها وداریوش ها را داریم که درآن زمان حتی غربیان معنای فرهنگ را نمی دانستند. اگرامروزما چیزی نداریم به معنا نیست که هیچ نداشته ایم ؛ درواقع باید گفت ما ازآنچه اصالت تاریخی ما ایجا می کند درافتاده ایم.
  تشکر الیاس کاتب

 • سلام درود برمحمد آل محمد سلام خسته نباشید برشما عزیزان گل عکستان بسیار زیبا هستند فرهنگ ازتخار
  شماره تماس 0093787320315

  آنلاین : http://ezat-allah-farhang.blogfa.com

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس