کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > امان الله هوتک گرداننده ی مافیای محلی مواد مخدر در ارزگان

امان الله هوتک گرداننده ی مافیای محلی مواد مخدر در ارزگان

سه شنبه 24 دسامبر 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: در سال روان میلادی، تولید و قاچاق مواد مخدر افزایش قابل توجهی داشته است. افغانستان بیشترین تولید کننده ی مواد مخدر جهان می باشد و حدود نود درصد از مواد مخدر تولیدی جهان، در افغانستان و بويژه در ولایات جنوب و شرق تولید می شود. در این ولایات، هزاران تن از افغان ها به کار کشت و تولید مواد مخدر مشغولند و از این راه امرار معاش می کنند. روسای قبایل، فرماندگان و سایر مقامات محلی در همکاری با طالبان، کار معامله و قاچاق مواد مخدر تولیدی توسط کشاورزان افغان را پیش می برند. ماد مخدر تولیدی توسط افغان ها، سالانه جان ده ها هزار تن را در سراسر جهان می گیرد.

طبق گزارش سازمان مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل متحد، در ولایت ارزگان در سال 2012 میلادی 10 هزار و 508 هکتار زمین زیر کشت خشخاش رفته که این رقم در سال 2013 میلادی افزایش چشمگیر داشته است. منابع مختلف به کابل پرس می گویند که افزایش کشت و قاچاق مواد مخدر در این ولایت ارتباط با مافیای محلی دارد که با طالبان در همکاری مستقیم می باشد. این منابع بصورت ويژه از شخص امان الله هوتک یاد می کنند که ریاست شورای ولایتی ارزگان را بر عهده دارد و با نفوذی که در میان طالبان و افغان های ساکن شده در محل دارد، کشت و قاچاق مواد مخدر را پیش می برد. این منابع می گویند که امان الله هوتک زمین های زیادی را در اطراف ترینکوت و دهرارود در اختیار گرفته که در این زمین ها فقط مواد مخدر کشت می شود. جمعی از افغان های جابجا شده در این زمین ها کار کرده و سالانه مبالغ ناچیزی را برای کشت مواد مخدر بدست می آورند.

طبق گزارش های مختلف، مقامات بلندپایه افغانستان از جمله اطرافیان حامد کرزی و مقامات محلی در کشت و قاچاق مواد مخدر سهیم می باشند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


38 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > امان الله هوتک گرداننده ی مافیای محلی مواد مخدر در ارزگان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.