صفحه نخست > دیدگاه > آیت الله صالحی قربانی کشتی گیری خشن آخندی

آیت الله صالحی قربانی کشتی گیری خشن آخندی

بشیر بختیاری
چهار شنبه 25 دسامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

چندروزیست که در پی انتشار یک نوار صوتی منصوب به شیخ هاشم صالحی،از وی یکی از سوژه های داغ فیسبوک وسایت های انترنتی ساخته است

نویسندگان، روز نامه نگاران ،منتقدین حتا آنانی که مثل ما از نعمت درست نوشتن و صحیح خواندن نیز دچار فقر اند ، درین مورد چیزهای نوشتند.

درحالیکه خیلی ازین قلم به دستان ما از نزدیک با شیخ صالحی وصدای وی آشنایی دارند و میدانند که این صدا هیچ شباهت با صدای صالحی ندارد،با آنهم مطالب شان را در مقابل یک عمل انجام شده نوشته و منتشر ساخته اند.
محترم بودا به جواب این سوال که چه ثبوتی برای صحت این عمل صالحی دارید؟ وی با استناد به عدم تکذ یب توسط صالحی به صحت این عمل اکتفا مینماید.ازدوست خبرنگارم پرسیدم.وی میگوید چون آخند است. بقیه هم که مصداق(دهان خلق و دروازه بازار)اند.

من بار ها با آیت الله صالحی مصاحبه نموده ام.تُن صدای وی خش دارو کمی زنانه بوده ولحن گفتاری صالحی با صدای ثبت شده در نوار منصوب به وی فاصله فاحش دارد.لهجه صدای ضبط شده دراین نوارصوتی هیچ همخوانی با لهجه دره ترکمن را ندارد.ازسوی دیگر مدرسه آیت الله صالحی ترکمنی بنام (مدرسه علمیه رسالت) در کارته سه گذشته از پل سرخ دست راست داخل کوچه قرار دارد، درحالیکه درین نوار از مدرسه ی در دشت برچی صحبت میشود.امااگر ایشان درین اواخر مدرسه موصوف را راه اندازی نموده باشد من اطلاع ندارم.
ازدوران های دور بین صالحی و شیخ آصف محسنی جنجال های چرکین ومزمن برسر اعلمیت وتصاحب مرجعیت وجود داشت من حتم دارم که موضوع به رسوایی کشیده شدن وی یک موضع تجاری سیاسیت تا واقعیت ، قرعه فالیکه بنام صالحی این ملای شوخ طبع و بذله گو برآمده است بنظر من یک توطیه بیش نیست. زیرا شیخ آصف قندهاری در مقابل حریفان خویش از هیچ حربه و نیرنگی دریغ نمینماید.برای محسنی برای رسیدن به هدف تمامی وسیله ها قابل توجیه اند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • بهتر است بگوییم که یک بازی چرکین و مزمن بر علیه آیت الله محسنی از سوی عده ای که سنگ دین را به سینه می زنند و رفتار شان متعصبانه و خلاف اسلام است به راه افتاده است تا در هر فرصتی به ایشان توهین کنند. خداوند با صابرین است. این موضوع چی ربطی به آیت الله محسنی دارد که به او توهین مین کنند. همه می دانند که آیت الله محسنی خدمات بزرگی به اسلام و مذهب شیعه می کند مثل شما وقت آن را ندارد حتی به توهین های که به او می شود جواب بدهد چه رسد به فیلم و صدا سازی.
  شیخ صالحی اگر عالم بود با دستور شخص خود دروازه تشناب مسجد الزهرا را به روی مردم نمی بست. من شخصاً به ایشان زنگ زدم که جناب ما آمدیم مسجد که وضو کنیم و نماز بخوانیم ولی خادم مسجد می گوید که شما دستور داده اید که تشناب ها را فقط سر ظهر باز بگذارید و بعد از اذان بسته باشد، گفت: بلی شما دوکاندار ها سر ظهر مسجد به نماز نمیاید نماز بخوانید، هروقت که دل تان خواست میاید. منطق یک نفر که خود را آیت الله می گیرد اینقدر ابوجهلی باشد قابل تصور نیست. حتی اگر کسی نماز نخواند، برای تشناب به کجا برود! روی سرک، کوچه، کنار دیوار مسجد و ... رفع ضرورت کند؟! نضافت که جز ایمان است، شرم و حیا و حال مردم چی می شود؟! آیا یک کسی سطح فکرش به این حد محدود باشد به چی حقی خود را با مراجع عزام برابر می داند؟! البته با دیگر همفکرانش یکسان است. همینجاست که دچار خود بزرگ بینی شده و در هر کاری دیگر علما را توهین می کنند تا نشان دهند که برابر و حتی بالاتر از آنان است. یعنی سرشان به تن شان می ارزد!

 • ان صدا و نوار مربوط به ایت الله صالحی نیست و اگر خودش هم تکذیب نه کرده چون وقت ندارد تا به این چرندیات فکر کند و ضمنا بختیاری هم مبا لغه کرده و ان را به رقابت بین مراجع در ارتباط میداند خدا شاهد است بختیاری تو در قیامت و هم در دنیا مورد عذاب زجردهنده قرار میگیری کسیکه که با ابروی شخص مسلمان بازی کند خداوند ی که همه را افریده واقف بر همه امور هست و از دل های همه خبر دارد و از کینه شما به دین و حتما در جایی و به شکلی انتقام سخت از شما خواهد گرفت.... ایت الله صالحی روابط سخت نزدیک با ایت الله محسنی دارد و من بارها صالحی را با موتر خود به خانه محسنی برده ام و ضمنا اقای صالحی معاون شورای علمای شیعه میباشند و این ایت الله صالحی بود که در سال اول کرزی در مدرسه خود تمام علمای شیعه را برای 3 روز دعوت کرد و از انها خواست تا رهبر خود را انتخاب کنند و انها هم اقای محسنی را بعنوان رهبر خود انتخاب کنند و ایت الله صالحی را به عنوان معاون ان شورا .....

 • انچه که در باره ایت الله صالحی پخش شده ضدیت شبکه استخباراتی غرب با صالحی به شمار میرود چون ایت الله صالحی در ضدیت با پیمان امنیتی سخت موضعگیری نمود و ان پیمان را رد کرد و حالا غربی ها با استفاده از دلالان حقیر خود در دشت برچی به پخش ان نوار اقدام کرده اند ..... هی ننگت باد وطن فروش حقیر که بر علیه هموطن خود برای بیگانه ها کار میکنی

 • حال؛ معلوم نشد كه منازعه بر سر چيست؟ جناب صالحي در آن نوار صوتي چه گفته است كه آقاي بختياري اين نوشتهء گنگ را به كابل پرس إرسال كرده ويك تعداد به طرفداري اين وتعدادي به طرفداري آن داد سخن داده اند، من ازين نوشته هيچ چيزي نفهميدم

 • بشیر بختیاری سالها از آخور شیخ آصف می خورد. چه شده که حالا پشت به رهبر عزیزش کرده و به رسم نمک خوردن ونمک دان شکستن آخورش را ویران می کند . بشیر جان جناب محسنی ملا و متدین است پروا ندارد ولی فکرت باشد که هرگز پشت به هیچ قند هاری نکنی که اصلا به نفعت نخواهد بود.

 • بینام پشت اوغلو، با پشت کردن به مردم قندهار هتما تجربه دارید که از عواقب آن بشیر بختیاری را اخطار میدهید! اینکه گفته اید "آخور شیخ آصف" به حیوان بودن شیخ آصف اعتراف کرده اید که کاملا درست است! شیخ آصف اهل قندهار است، مردم قندهار در بیعت نامه به احمد شاه درانی به حیوان بودن شان اعتراف کرده اند:

  بیعت نامه مردم قندهار به احمدشاه درانی:

  "همه ی ما مواشی و حیوان بارکش شما هستیم. حیات و ممات در اختیار شماست"

 • اصل موضوع نامعلوم است که این دو ملأ بالای چی با هم منازعه کرده اند؟
  نویسنده محترم، الفبای نویسندگی را مراعات نکرده: اصل موصوع منازعه را
  اول بنویس، بعد بگذار که خواننده خودش در باره آن فضاوت کند. اما تو خودت
  اولتر از همه قضاوت کرده ای بدون اینکه خواننده را در جریان بگذاری.

 • محترم بهمن،

  بشیر بختیاری از جمله ای روشنفکران ما است که دست خود را در نجاست می زند و به روی خود پاک می کند. صالحی، با بی حیایی و بیشرمی و پستی غیر قابل تصور در صدد اغفال دختران نوجوان بوده است و در این راه از یک خانم که برای شواری ولایتی خود را کاندید کرده بود کمک می گرفته است. این حرامی در گفتگوی که پخش شده آن قدر بی ادب و بی شخصیت با دختران نوجوان صحبت می کند که گویی مستری قلندری است !!

  حالا بشیر بختیاری آمده است و از این هیولا که سالانه ملیون ها افغانی از وجوهات دینی مردم را صرف عیاشی می کند به دفاع برخاسته است و منطق اش را ببین که گویا ایران و طرفداران ایران این کار را کرده است در حالیکه صالحی در مصاحبه اش را یک نشریه ای ایرانی علنا می گوید که پایگاه دایمی امریکا در افغانستان مخالف دین اسلامی است.

  انسانی پستی مثل صالحی مردم بیچاره و فقیر هزاره را سوار شده چپ و راست از آنها شیر می دوشند و روشنفکرک های بی سواد مثل بشیر بختیاری این عمل غیر انسانی و به دور از هر گونه اخلاق شان را توجیه می کنند.

 • با عرض حرمت خدمت شما:
  از آنجای که این نوار صوتی به دست آمده است دفتر جناب آیت الله سید علی جاوید است. که از نظر رابطه حزبی معاون آیت الله محسنی قندهاری می باشد.این نوار صوتی را جناب حضرت آیت الله سید علی جاوید قبلا بخاطر مسایل مالی یا هم مسایل دیگر به نشر نرسانده بودند اما متاسفانه این نوار صوتی از طریق همکاران جناب آیت الله سید علی جاوید که اسم شان را اجازه ندادند در افشاء این سند ذکر شود. به ما رسید، نشر این نوار صوتی را ما نهایت ضروری دانستیم . تا باشد مردم ما از عملکرد همچون مکاران و دین فروشان امروز با خبر شوند، ثانین باید نویشت که جناب آقای بختیار با ادعا که دارند و میگویند که جناب آیت الله صالحی را از نزیک میشناسیند پس حتمی صدای که در نوار شنیده میشود را نیز به خوبی مشناسند پس اگر جناب بختیاری آقای کنند و اصل مالک این صدا را برای مردم شریف در خواب رفته افغانستان معرفی نمیایند بهتر خواهد بود بجای اینکه از جنابان عالی دفاع میکنند. عکس که در صفحه برای تان به اشتراک گذاشته شد عکسی است که این سند را برای جناب آیت الله صالحی نشان داده است و شنوانده است. که از پشت پرده ما چیزی نمیدانیم اما معلوم میشود که در این سند معاملاتی انجام پذیرفته است.

  آنلاین : www.teachers.org

 • رویت سیاه باد ای دروغگو چون جاوید ایت الله نیست و ثانیا جاوید سالیان متمادی در سویدن زندگی میکند نه در کابل و از دنیای سیاست و فعالیت دینی دست کشیده است رویت سیاه باد ای جهنمی دروغگو

 • بختیاری فتنه اندازی نکن
  توبه کن با تخمی کس بازی نکن

  آنلاین : http://kabulpress

 • خلص کلام از زبان این ترکمن و یا هم هزاره چیز های گفته شده است, و اینک یک هزاره انرا تهمت و از اینکه صالحی را از تبار خود میدانند بنا به خود حق میدهند از او دفاع کنند و شیخ اصف محسنی قزلباش را مثل همیش بمانند بابه مزاری میکوبند!

  خدا از شر اوغان و هزاره همه را در امان داشته باشد, انهم هزاره ماویست و عیسوی.

  هزاره را عادت است ,قسمی باید حرف بزنند که طرف از ان سر درنیاورد, این" اوسانه" بختیاری هم به مصاحبه سیما ثمر میماند, سر و پا ندارد , روی و پشتش معلوم نیست.

 • 28 دسامبر, 22:11, بوسيله‌ى hamid

  بختیاری فتنه اندازی نکن
  توبه کن با تخمی کس بازی نکن

  آنلاين بنگريد : http://kab
  28 دسامبر, 22:11, بوسيله‌ى hamid

  بختیاری فتنه اندازی نکن28 دسامبر, 22:11, بوسيله‌ى hamid

  بختیاری فتنه اندازی نکن
  توبه کن با تخمی کس بازی نکن

  آنلاين بنگريد : http://kab
  توبه کن با تخمی کس بازی نکن

  آنلاين بنگريد : http://kab

  آنلاین : http://kabullpress

 • 28 دسامبر, 22:11, بوسيله‌ى hamid

  بختیاری فتنه اندازی نکن
  توبه کن با تخمی کس بازی نکن

  آنلاين بنگريد : http://kab

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس