کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > درخواست از خبرنگاران و نویسندگانی که در افغانستان لت و کوب، ربوده، بازداشت و یا زندانی (...)

درخواست از خبرنگاران و نویسندگانی که در افغانستان لت و کوب، ربوده، بازداشت و یا زندانی شده اند!

افغانستان یکی از خطرناکترین نقاط دنیا برای خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه ها می باشد. تاکنون 21 روزنامه نگار در رژيم حامد کرزی توسط دشمنان آزادی بیان کشته شده و ده ها خبرنگار دیگر ربوده شده، لت و کوب، بازداشت و یا زندانی شده اند. تعدادی از خبرنگاران نیز مجبور به کنار گذاشتن کار حرفه ای خود شده و برخی نیز افغانستان را ترک کرده اند.

سه شنبه 13 جولای 2010, بوسيله‌ى کامران میرهزار

کتاب سانسور در افغانستان کتابی ست که سال گذشته نخستین ویرایش آن منتشر شد. از هنگام شروع نوشتن این کتاب تصمیم گرفته بودم تا هر سال ويرایش جدیدی از آن را همراه با معلومات تازه درباره ی سانسور و حمله به آزادی بیان منتشر کنم. ویرایش جدید کتاب سانسور در افغانستان، با نگاهی ويژه به سانسور در رژيم حامد کرزی، در حال آماده شدن برای انتشار است و بزودی ترجمه آن با همکاری کانون نویسندگان و مترجمان کشور نروژ به زبان نروژی آغاز می شود تا پس از ترجمه و چاپ در کشورهای اسکاندیناوی در اختیار خوانندگان قرار گیرد.

از خبرنگاران و نویسندگان و یا سایر کسانی که بدلیل ابراز عقیده و نظر خود در افغانستان لت و کوب، ربوده، بازداشت، زندانی و یا به هر شکلی محدود شده اند خواهش می کنم معلومات لازم را در اختیارم قرار داده تا در ویرایش جدید این کتاب بگنجانم. در مواردی که ذکر نام باعث به خطر افتادن امنیت آنان می شود، نام ذکر نخواهد شد.

افغانستان یکی از خطرناکترین نقاط دنیا برای خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه ها می باشد. تاکنون 21 روزنامه نگار در رژيم حامد کرزی توسط دشمنان آزادی بیان کشته شده و ده ها خبرنگار دیگر ربوده شده، لت و کوب، بازداشت و یا زندانی شده اند. تعدادی از خبرنگاران نیز مجبور به کنار گذاشتن کار حرفه ای خود شده و برخی نیز افغانستان را ترک کرده اند.

داشتن معلومات جامع درباره سرکوب و سانسور در افغانستان می تواند، در شناخت چهره ی واقعی افغانستان یاری رساند و تلاش ها برای دفاع از آزادی بیان را منسجم کند.

از همکاری همه ی شما سپاسگزارم.

ایمیل من: editor at kabulpress.org

سانسور در افغانستان

با نگاهی ویژه به سانسور در رژيم حامد کرزی

کامران میرهزار

کتاب الکترونیکی/ ویرایش نخست خزان 1388/ نوامبر 2009

جلد: عکس از پرويز کامبخش در زندان، تصوير امضای مقامات بلندپایه ی افغانستان در پای نامه ها و احکام صادر شده برای خبرنگاران و دوربین از کار افتاده کارستن توماسن در حمله ی تروريستی طالبان در کابل/ طراحی جلد از کامران میرهزار

شماره استاندارد بین المللی کتاب:

ISBN 978-82-93037-00-2 E-book/PDF

انتشارات آی پی پلنز با همکاری کابل پرس

www.ipplans.com

www.kabulpress.org

تمام حقوق محفوظ و متعلق به نويسنده ی کتاب و انتشارات آی پی پلنز می باشد.

تکثیر، انتشار، اقتباس يا ترجمه ی این اثر و هرگونه استفاده ی دیداری و شنیداری و الکترونیکی از آن بدون اجازه ی نويسنده ممنوع می باشد.


اينجا را کليک کرده و اين کتاب را در فرمت کتاب الکترونیکی (PDF) (9.19 MB)دانلود کنيد.

اين کتاب رایگان می باشد.

اينجا را کليک کرده و اين کتاب را در فرمت کتاب الکترونیکی (PDF) دانلود کنيد.

انتشارات آی پی پلنز اولین ناشر کتاب الکترونیکی برای افغانستان

"Censorship in Afghanistan " was funded by a grant from the Norwegian Non-fiction Writers and Translators Association

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP PlansHazara Poet, Journalist and Webmaster
سردبیر و ناشر کابل پرس
Kabul Press chief editor and publisher
Official Facebook page: https://www.facebook.com/KamranPoetry
Official Twitter Page: https://www.twitter.com/kamranmirhazar

آنلاين بنگريد : Kamran Mir Hazar, Work and Poetry
44 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > درخواست از خبرنگاران و نویسندگانی که در افغانستان لت و کوب، ربوده، بازداشت و یا زندانی (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.