در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > افغان پن: سايتی برای همه

افغان پن: سايتی برای همه

همه سايت ها در يک سايت
سه شنبه 24 جون 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: سايت اينترنتی "افغان پن" با هدف گسترش بيشتر رسانه های اينترنتی در جامعه ی افغانستان، با مديريت " بصير هلمندی" همکار کابل پرس و همکاری "زهرا ميرهزار" شروع به کار کرد. اين سايت اينترنتی که در دامنه های www.afghanpen.com ، www.afghanpen.net و www.afghanpen.org در دسترس می باشد، يک سايت اجتماعی، سياسی ، فرهنگی و علمی ست. در اين سايت خوانندگان می توانند بهترين مطالب سايت های ديگر را از منابع مختلف، خوانده و درباره ی آن اظهار نظر کنند. خوانندگان همچنان می توانند با نام نويسی در اين سايت، در انتخاب و انتشار مطالب برگزيده اشتراک داشته باشند. افغان پن بخش های مختلفی دارد که عبارتند از : اخبار داخلی، اخبار بين المللی، حقوق بشر و آزادی بيان، سياسی، اقتصادی، ادبی و فرهنگی، اجتماعی، علم و دانش، کمپيوتر و نرم افزار، آشپزی، پزشکی، سرگرمی، عقيد و باورها و ورزش می باشد.

بصير هلمندی مدير افغان پن

"افغان پن" يکی از پروژه های آزاد "کابل پرس" می باشد اما در نحوه ی مديريت و شکل کار خود از آزادی عمل برخوردار است.

افغان پن همانند کابل پرس بدون دريافت کمک مالی و بصورت کاملا مستقل اداره می شود.

بصير هلمندی مدير افغان پن می گويد افغان پن يک بستر امن برای بازتاب انديشه های مختلف در عرصه های گوناگون خواهد بود. او می گويد سايت افغان پن بصورت روزانه به روز می شود و در صورت لزوم در روز چندين بار اينکار صورت خواهد گرفت. آقای هلمندی می گويد افغان پن يکنواختی سايت های ديگر را نخواهد داشت و در کنار مقالات سياسی و اجتماعی و فرهنگی، مسايل علمی، دانش و فن و نيز سرگرمی نيز دنبال می شود. او اميدوار است افغان پن بتواند در مدت کوتاهی جايگاه مناسبی در رسانه های الکترونيکی افغانستان يافته و مورد استقبال واقع شود.

منابعی که در افغان پن معرفی شده است، سايت های مختلف افغانستان می باشد و در کنار آن چند سایت فارسی غير افغان نيز آمده است. تلاش شده تا در اين سايت منابع مختلف با ديدگاه های مختلف مطرح شود.

منابعی که در افغان پن معرفی و به به آن ها پيوند داده شده است عبارتند از:

کابل پرس، بی بی سی، صدای آمريکا، صدای آلمان، گزارشگران بدون مرز، روزنامه هشت صبح، روزنامه پيمان، روزنامه آرمان ملی، روزنامه افغانستان، روزنامه چراغ، روزنامه راه نجات، هفته نامه کابل، خبرگزاری پژواک، خبرگزاری باختر، خبرگزاری هندوکش، راديو سلام وطندار، راديو صبح بخير افغانستان، سايت های خاوران، فردا، آريايی، کابل ناته، فراتر از مرزها، کوفی، عصر جديد، روزنه، آزمون ملی، مشعل، پندار، آتش، بينوا، رمضان بشردوست، ملالی جويا، شعله جاويد، پيمان ملی، پيام مجاهد، مشارکت ملی، افغان پرس، خبرپرس، آسمايی، گفتمان، زندگی، راوا، تول افغان، وطندار، وزارت عدليه، وزارت ماليه، وزارت امور زنان، وزارت زراعت و مالداری، وزارت تجارت، وزارت مخابرات، وزارت مبارزه با مواد مخدر، وزارت امور خارجه، وزارت تحصيلات عالی، وزارت انکشاف دهات، وزارت انرژی و آب، وزارت اطلاعات و فرهنگ، رييس جمهور افغانستان، کميسيون مستقل حقوق بشر، حمايت از سرمايه گذاری، پارلمان افغانستان، دادگاه عالی، راديو زمانه، روشنگری، ايرنا، ايسنا، روز، شهروند، امروز، تغيير برای برابری، لوموند ديپلوماتيک، کميته دانشجويی حقوق بشر، همبستگی مبارزات زنان، کيبرد آزاد، تابناک، دسترنج و خبرنامه اميرکبير.

ورود به سایت افغان پن

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • az afghanpen didan kardam vaqian ke shahkari kardid tashakor az mirhazar, hilmandi va sair hamkarai kabulpress.

 • براه اندازی سایت جدیدافغان پن به گردانندگان ان مبارک . سایت خوبی است مگر بعضی مطالب تکراری امده است که خداکند این نقیصه هم برطرف شودویک سوال اینکه ایا عکسهای گرفته شده توسط خوانندگان نشرخواهد شد یا خیر واگرمیشود چگونه ؟ بااحترام

  • درود بر شما تراب عزیز. ممنون از ابراز نظر تان. اما فکر میکنم که سؤال شما را درست ملتفت نشدم. اگر منظور تان از بخش البوم عکسهاست، که هنوز این بخش راه اندازی نشده ولی بنا به تقاضایی دوستان این بخش هم بزودی فعال خواهد شد. اما اگر منظور تان از عکسهای مرتبط به مقاله است که می توانید از"قسمت شخصی" مقاله و عکس را انتشار دهید. اما اگر غیر ازاین موارد هست لطفا کمی بیشتر توضیخ دهید تا بتوانم جواب درست خدمت شما ارائه کنم. ممنون/

   آنلاين بنگريد : http://www.afghanpen.com

  • اقای هلمندی سلام . منظورم اینست که اگر خوانندگان سایت عکسهای گرفتگی شانراکه سوژه های مختلف داشته باشد ارسال کنند نشرمیکنید یاخیر ؟چرا که کابل پرس هم چنین کاری را انجام میداد اما از مدتی بنا بر دلایل نامعلوم عکسهای را که من ارسال کرده بودم نشر نکرده اند و اگر امکانات پخش ونشر تصاویر ارسالی را دارید به کدام ادرس برایتان ارسال شود ؟ مثلا همین اکنون من عکسی از جاده منار های هرات گرفته ام که به تازگی جاده مذکور بروی ترافیک مسدود شده است واگر عکس نشر گردد خوانندگان سایت از مسدود شدن جاده اگاهی حاصل خواهند کرد .

 • به تمام دوستان سلام

  من هم به نوبه خود تولد یک رسانه جدید در جمع مطبوعات مجازی فارسی را تبریک میگویم امیدوارم که اقای هلمندی نظرات خوانندگان را بدون اعمال سلیقه شخصی به نشر بسپارد تا ازین طریق مردم باهم بیشتر در تماس بوده و از نظرات همدیگر مستفیذ شوند امیدوارم که علمای کرام و طلاب گرامی هم ازین سایت بازدید نمایند و رهنمودهای شان را به اطلاع جویندگان حقیقت برسانند یکی از مکانهای مناسب تالار گفتگو است که میشود از فکر همدیگر اگاه شد.

  بهرحال روز های پر از موفقیت برای اقای هلمندی دارم

 • این سایت نو فرق زیادی با کابل پرس ندارد، خوب بود نامش را کابل پرس شماره دوم میگذاشتی چون اکثر مقاله هایش هم کاپی شده از کابل پرس است.

  از کابل پرس اش چه خیر دیدیم که از افغان پن ببینیم.

 • ba hmma shomma azizan mbark bad in aqdam nik dar jam sait hai wasl shoda sait[[[www.esalat.org[[[[dida namishawad ltf nmaid in sait ra ham wasel nmaid. doniai sepas.akbar rawesh

 • Congratulation for your new web site I will visit it in the next days.Please write safhae or barg or an other persian word and not site interneti

 • سلام بر تمام ویزیت کننده گان این سایت و شخص محترم آقای هلمندی !

  موفقیت روز افزون جهت پیشبردامورات کاری و رسیدن به اهداف تانرا از درگاه ایزد بی نیاز تمنا دارم.

  نهال نوین را که در گلستان رسانه های انترنتی غرس نموده آبیاری مینمائید همیشه سبز و خرم باد، به آرزوی جوان شدن و ثمر بخشیدن این منبع ارتباطی که برادران و دوستان را بیشتر وصل میکند.

  بازهم موفقیت برای برادر خیلی عزیز آقای هلمندی آرزو میکنم.

جستجو در کابل پرس