صفحه نخست > خبر و گزارش > سخنگوی حزب سوسیالیست هلند در تماس با کابل پرس: داود پیرزاد نماینده حزب ما نیست!

سخنگوی حزب سوسیالیست هلند در تماس با کابل پرس: داود پیرزاد نماینده حزب ما نیست!

در روزهای اخیر حامیان حمام رفته و نکتایی دار طالبان، تبلیغات گسترده ای را روی دست گرفته تا عملکرد جنایتکاران طالب در افغانستان را توجیه نموده و آن را جنبشی مردمی برای احقاق حقوق مردم پشتون معرفی کنند.
کابل پرس
سه شنبه 13 جولای 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: سخنگوی بین المللی حزب سوسیالیست هلند " هاری بومل" به کابل پرس گفته که "داود پیرزاد" یکی از پنجاه هزار عضو حزب سوسیالیست هلند هست اما به هیچ عنوان نماینده این حزب نمی باشد و سخنان او درباره ی طالبان، نظرات حزب سوسیالیست نیست.

چندی پیش روزنامه ی آرمان ملی چاپ کابل در خبری با عنوان "حزب سوسياليست هالند و دامن زدن اختلافات قومى در افغانستان" در خبری به نقل از فردی بنام "داود پیرزاد" چنین آورده است:

"در روز هاى اخير که تعطيلات تابستانى در اروپا است شمارى از افغان ها که برخى شان هويت افغانى را هم از دست داده اند به منظور تفريح به افغانستان مى آيند. داوود پيرزاد از جمله کسانى است که از کشور هالند به افغانستان آمده است، وى عضويت حزب سوسياليست هالند را حاصل کرده و نظريات خودش را، موضع و نظر حزب سوسياليست هالند مى داند. وى گفته است: پشتون ها در حالى که اکثريت مردم افغانستان را تشکيل مى دهند، ولى در قدرت دولتى سهم کمتر به آنها داده شده است و اقليت ها در افغانستان حکومت مى کنند و حق پشتون ها غصب شده است و حزب اسلامى و طالبان که همه پشتون اند به خاطر همين حق شان مى جنگند و به قول وى پشتون ها به هيچ صورتى حاکميت اقليت ها را نمى پذيرند و يکى از علل عمدۀ نا آرامى ها در افغانستان همين مسأله است."

سخنگوی بین المللی حزب سوسیالیست هلند با رد اظهارات این فرد به کابل پرس? گفته است که فقط هیات رییسه حزب سوسیالیست هلند و شخص خودش یعنی "Harry van Bommel MP
" به عنوان سخنگو در امور بین الملل نمایندگی از این حزب می کنند.

سخنگوی امور بین الملل حزب سوسیالیست هلند اضافه می کند که طالبان برای بدست آوردن حقوق نه و بلکه برای بدست آوردن قدرت در افغانستان و پاکستان مبارزه می کنند. طالبان همچنانکه احمد رشید (خبرنگار پاکستانی) می گوید یک گروه واپسگرای مذهبی ست.

در روزهای اخیر حامیان حمام رفته و نکتایی دار طالبان، تبلیغات گسترده ای را روی دست گرفته تا عملکرد جنایتکاران طالب در افغانستان را توجیه نموده و آن را جنبشی مردمی برای احقاق حقوق مردم پشتون معرفی کنند. طالبان نکتایی پوش مانند اشرف غنی احمدزی زمانی که امارت جنایتکاران طالب بر سر کار بود، در حالی که آنان دست به کشتار جمعی و کوچ اجباری علیه شهروندان جایی که افغانستان نامش را نهاده اند می زدند، رژيم جنایتکار را رژيمی مردمی و بر خواسته از اراده ی مردم معرفی می کردند.

در این روزها نیز هواداران طالبان در اروپا و آمریکا دست به دست هم داده تا جنایتکاران طالب را در رسانه های بین المللی و یا با ارسال نامه هایی به سران کشورهای مختلف، برائت داده و با نادیده گرفتن ظلم و ستم تاریخی همچون کوچ اجباری، نسل کشی و تبعیض علیه مردم غیر پشتون و چپاول و غارت دارایی های آنان توسط حکومت های نژادگرا و هواداران آنان، راه را برای به قدرت رسیدن گسترده ی جنایتکاران طالب هموارتر کنند.

بدیهی ست که رژيم آدمکشان طالب نه تنها بصورت ويژه و برنامه ریزی شده، علیه حقوق اقوام غیر پشتون فعالیت کرده، بلکه با عقب نگاه داشتن مردم پشتون در جنوب و شرق افغانستان، حقوق آنان را نيز نقض می کند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • به مسولین سایت کابل پرس?

  از چند روز بدینسو حین اتصال به سایت با مشکل مواجه بودم ولی دیروز کاملا ً ارتباط من قطع گردید که مجبور شدم مجدداً ثبت نام کرده و درخواست کلمه جدید ورودی شوم.

  امید در زمینه روشنی اندازید.

  تشکر

 • داود پیرزاد واقعا به یک حقیقت تلخی اشاره نموده که هیچگاهی هم مورد توجه قرار نگرفته.
  اگر امروز از کمونست و مجاهد و پاتک سالار گرفته تا دیموکرانهای امروزی در ساختار حکومت افغانستان سهم دارند ، پس آیا طالب و یا حذب اسلامی به حیث باشندگان این کشور چرا نداشته باشند که امروز همه کرده و ناکرده خوده بالای اونها تاوان میکنند.

  اگر اونها تبعید میشوند پس باید هر آن کسی که در افغانستان در جریان 30 سال گزشته اسلحه بدست داشته و به نام این و آن خون مردم افغانستان ریختانده باید از افغانستان و یا حد اقل از صحنه سیاسی افغانستان خارج گردند ...

  ولی اگر عفه عمومی اعلان گردیده پس باید در آن استثنایی موجود نباشد زیرا این بی عدالتی ها خود باعث بروز جنگ هايي ديگری میگردد.

  امروز اگر در افغانستان بی عدالتی میشود ، باز پشتونها بزرگترین قربانیان این جریان هستند.
  روزانه ده جنوب قریه ها نابود میگردد و جوانان افغان فقط به دلیل شباهت لباس شان با طالبان توسط طیاره هایی امریکایی و بریتانوی بمبارد میشوند.

  از یک طرف اجنبی ها ملیاردها دالره صرف مبارزه با تریاک میکنند و از طرف دیگر دهقانان را تشویق به کاشتن آن میکنند و گاه گاهی برای فریب اذهان مردمان کشور هایی غربی بالای زمین هایی زراعتی آنها مواد کیمیاوی میپاشند تا نشان بتن که آنها مصروف مبارزه هستند.
  اما میدان هایی هوایی قندهار و بگرام او بندر هایی هوایی بدون پرسان کشور ما میباشند که روزانه هزاران کیلو مواد مخدر و یا هم خدا میداند دگه چی موادی از ای طریق به کشور هایی غربی انتقال داده میشود.

  امروزه اگر ما یک ریس جمهور پشتون داریم ، او هیچگاهی معیار برتری یا سهم بیشتر پشتونها در دولت شده نمی تواند چرا که قوم خود او دربدر است و اطراف او را به حدی مشاور گرفته که اصلا انسان در واحد بودن رهبری مشکوک میشه.......

  امروزه پشتونها از هر طرف تحت فشار هستند از یک طرف فشار خارجی و از طرف دیگری فشار داخلی بالای آنها تحمیل میشه چون اشخاصی همچون رزاق میمون و احمد بد زات حنجره هایی خود را پنداندن و در رسانه ها چنان به پروپاگند گفتن علیه پشتونها میپردازند که حتی بالا تر از توقوع بادار هایشان سهم شان را ادا میکنند.

  خلاصه به نظر ای طبقه مردم پشتون اگه نکتایی پوش است و یا لنگی پوش همه شان فاشیست هستند ومتعصب بخاطریکه آنها حق شان را میخواهند ولی اگر خود اونها چنین کاری بکنند باز در او هیچ مشکلی نمی بینند .....

  آخر تا به کی این بی عدالتی ها .... پشتونها حالی هم به تناسب نفوس شان حق خود را بدست نه آوردن.....

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس