کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > فوتبال اروپا > فینال یورو 2008؛ آلمان ـ اسپانیا

فینال یورو 2008؛ آلمان ـ اسپانیا

جمعه 27 ژوئن 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

بالاخره پس از به پایان رسیدن رقابتهای گروهی و حذفی تا قبل از فینال مشخص شد چه تیمهایی در فینال سال 2008 مسابقات جام ملتهای اروپا به مصاف یکدیگر بروند؛ آلمان ـ اسپانیا.

تیم آلمان از همان ابتدای رقابتها جزو شانسهای قهرمانی به شمار می آمد و علیرغم ضعفهایی که بعضی مواقع از خود بروز می داد توانست خود را بعنوان یک طرف این مسابقه حاضر کند ولی بر روی تیم اسپانیا علیرغم تمام شایستگی هایی که داشته است در طول چند سال گذشته بعنوان یک شانس مسلم حسابی باز نمی شد، چرا که این تیم علیرغم داشتن بازیکنان مستعد در مراحل حذفی به مشکلاتی بر می خورد که آنها را از رسیدن به مراحل پایانی باز می داشت و به گونه ای گفته می شد که این تیم، تیم روزهای سخت به شمار نمی آید.

امسال ولی شرایط به گونه ای دیگر بود و اسپانیا توانست با مربی پیر خود ـ لوئیس آراگونس ـ و شاگردان جوانش به فینال راه یابد.

تیم ملی آلمان که در جام جهانی 2006 خوش درخشیده بود علیرغم نتیجه ناامیدکننده ای که در یورو 2004 کسب کرده بود با مربی بادانشی همچون یواخیم لو و کادر فنی متحد خود بار دیگر قدرت فوتبال آلمان را به رخ همتایان اروپایی شان کشیدند و از سوی دیگر لوئیس آراگونس نیز این شانس را داشته است که علیرغم نتیجه نگرفتن در تورنمنتهای معتبری همچون جام جهانی و یورو 2004 همچنان بر سر کار خود بماند و جواب این اعتماد فدراسیون فوتبال اسپانیا را بدهد. به راستی که شکست هر یک از این دو تیم خوش ترکیب اروپایی چه بسا برای فوتبال دوستان گران تمام می شود ولی فینال یک قهرمان دارد و باید به این قانون احترام گذاشت و بالاتر از آن به تیم شکست خورده نیز به دیده حقارت نباید نگریست.

تیم ملی آلمان توانست در بازی نیمه نهایی در شرایطی مقابل ترکیه جسور به پیروزی دست یابد که بسیاری باور داشتند که این بازی را باید در دقایق اضافه و حتی پنالتی پیگیری کرد ولی فیلیپ لام مدافع تیم ملی آلمان علیرغم بازی نسبتا ضعیفی که از خود به نمایش گذاشته بود در یکی از یورشهای آلمان توانست ترکیه را مغلوب سازد. گفتنی است و همانگونه که بسیاری دیدند ترکیه نیز حریف دست و پا بسته ای برای آلمانها نبود و این مصاف جزو یکی از زیباترین بازیهای جام 2008 به حساب می آید اما در بازی دیگر نیمه نهایی تیم روسیه در شرایطی به مصاف اسپانیا رفت که بسیاری عقیده داشتند روسیه دیگر آن حریف 4ـ1 شکست خورده مرحله گروهی در مقابل اسپانیا نیست و به خودباوری عجیبی دست یافته است و باید آنها را حریف آلمان در فینال دانست. ولی تیم گاس هیدینگ علیرغم تمام شایستگی نتوانست در مقابل سرعت تیم اسپانیا کاری از پیش ببرد و نتیجه را با 3 گل به سود حریف واگذار کرد.

در تورنمنت امسال دیگر خبری از تیمی همچون یونان در فینال نیست که سراسر بازی را به کار دفاعی می پرداخت و انتقادهای بسیاری را به همراه آورده بود و دو تیم با ساختار نسبتا تهاجمی در مقابل هم قرار می گیرند و انتظار زیادی می رود که بازی زیبایی را در فینال شاهد باشیم.

بازی فینال در روز یکشنبه در ورزشگاه ارنست هاپل شهر وین اتریش برگزار می شود. قضاوت این بازی بر عهده روبرتو روزتی داور سرشناس ایتالیایی است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


58 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > فوتبال اروپا > فینال یورو 2008؛ آلمان ـ اسپانیا

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.