کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > یک خبرنگار افغان در هلمند کشته شد!

یک خبرنگار افغان در هلمند کشته شد!

از هنگام به قدرت رسیدن حامد کرزی تاکنون بیش از 30 خبرنگار جانشان را از دست داده اند، صدها تن به شکل های مختلف بازداشت، اختطاف و یا لت و کوب شده اند و ده ها خبرنگار دیگر نیز کشور را ترک کرده اند.

جمعه 24 جنوری 2014, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: رسانه های محلی افغانستان از کشته شدن یک خبرنگار محلی توسط افراد مسلح ناشناس در ولایت هلمند خبر می دهند. طبق اخبار منتشر شده، جسد این خبرنگار که احمد نوری نام داشت، در ناحیه ی دوم شهر لشکرگاه هلمند منتشر شده است. خبرگزاری بخدی در مورد نوشته است که: ماموران پولیس جسد این خبرنگار را در حالیکه خون آلود بوده ساعت هشت شب گذشته از ناحیه دوم در نزدیک محل موتر فروشی های شهر لشکرگاه پیدا کرده اند. این خبرنگاری نوشته که این احمد نوری خبرنگار محلی روزنامه نیویورک تایمز بود.

هلمند یکی از ولایت های ناآرام برای خبرنگاران می باشد. در چند سال اخیر چندین خبرنگار داخلی و بین المللی در این ولایت کشته و یا به گروگان گرفته شده اند. یکی از این خبرنگاران اجمل نقشبندی بود که همراه با همکار ایتالیایی خود در سال 2007 توسط طالبان به گروگان گرفته شد. طالبان در بدل پول و امتیازات خاص که افشا نشد، خبرنگار ایتالیایی را آزاد و اما اجمل نقشبندی را به وحشیانه ترین شکل ممکن سر بریدند.

از هنگام به قدرت رسیدن حامد کرزی تاکنون بیش از 30 خبرنگار جانشان را از دست داده اند، صدها تن به شکل های مختلف بازداشت، اختطاف و یا لت و کوب شده اند و ده ها خبرنگار دیگر نیز کشور را ترک کرده اند.

ارگ نشینان پایتخت به اندازه طالبان در قتل اجمل نقشبندی دست دارند
از برکت کرزی وحلقه مافیایی اش حالا که افغانستان به سرزمین "تریاک، ترور وانتحار" تبدیل شده است نه تنها خبرنگاران بلکه هیچ شهروند کشور مصئونیت ندارد.
جمعه 8 آوريل 2011, بوسيله‌ى بصیر آهنگ

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


41 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > یک خبرنگار افغان در هلمند کشته شد!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.