صفحه نخست > دیدگاه > از انقلاب بهمن چه چیزی باقی مانده است

از انقلاب بهمن چه چیزی باقی مانده است

کمباور کابلی
شنبه 8 فبروری 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

ایران امروزه، فقط قشر طفیلی روحانی را به ناز و نعمت رسانیده و طبقه متوسط جامعه را از میان برداشته است. میلیون ها شهروند ایرانی، برای یافتن قوت لایموت، دچار عسرت و تنگنای چشمگیر اند

از انقلاب بهمن ، چه چیزی باقی مانده است!

کمباور کابلی

میلیون ها شهر وند ایرانی ۳۵ سال پیش ،در همین ایام خیابان ها را در تصرف داشتند، « مرگ بر شاه» می گفتند، « درود بر خمینی» میگفتند! شاه گریخت. انقلابیون مجسمه اورااز میدان ۲۴ اسفند فرو افکندند! مردم می گفتند« شاه عازم سفر شد، ساواک ، بی پدر شد»!
مردم، اشک شوق در چشم و سرود فتح بر لب داشتند!
خمینی اکثر سردمداران رژیم شاهنشاهی، از جمله عباس هویدا را اعدام کرد! توده ای ها، مجاهدین خلق ، فدائیان خلق، جبهه ملی و بسیاری قلمزنان ، همانند علی اصغر حاج سیدجوادی ، دکتر رضا براهنی و... بر این اعمال بیرحمانه خمینی ، صحه مینهادند ، حتا کف زنان ویرا تشویق میکردند!
روز گاری بعد، در سالیان جنگ خمینی با صدام حسین، ناگهان آیت الله از گروه های متحد و یاوران دیروزی انقلاب ، خسته و دلزده شد ، بر ستاد آنان یورش برد و چند هزار دیگر اندیش را قتل عام کرد!
بعد ها نوبت به اسلامی ها و « خودی ها» رسید، منتظری، جانشین امام خمینی، مغضوب شد و رییس دفتراو تیرباران شد. قطب زاده، از یاران برگشته با خمینی از پاریس و رییس تلویزیون رژیم، اعدام شد. بنی صدر، نخستین رییس جمهوری رژیم ناگزیر به فرار از کشور شد.آیت الله شریعتمداری ، از مراجع تقلید، حصرخانه گی شد!
اطلاعات سپاه پاسداران و سایر ارگان های امنیتی، نه تنها مخالفان رژیم در داخل کشور را تار و مار میکردند بلکه کمر به قتل دشمنان رژیم در خارج کشوربستند. شاپور بختیار ، قاسملوو دهها فعال سیاسی در برونمرز ترور شدند، حتا نوبت به اعدام انقلابی(!) هرمندان و نویسندگان رسید فریدون فرخزاد به طرز فجیعی در خارج کشور کشته شد !
در داخل میهن یک سری قتل های سیاسی « زنجیره ای» محمد مختاری و جعفر پوینده(از نویسنده گان پیشرو) داریوش فروهر و چند فعال سیاسی دیگر را به کام مرگ فرو برد!

در ایران اسلامی، امروزه، نه تنها آزادی عقیده و بیان موجود نیست. ایران سلامی، گورستان آرزوهای برباد رفته است. ایران اینک، بزرگترین زندان روز نامه نگاران در جهان امروز است.
ایران سلامی بزرگترین زندان وکلای دادگستری است!
ایران اسلامی وسیع ترین جامعهء روسپی های خرد سال خیابانی را دارد!
ایران امروزه، فقط قشر طفیلی روحانی را به ناز و نعمت رسانیده و طبقه متوسط جامعه را از میان برداشته است. میلیون ها شهروند ایرانی، برای یافتن قوت لایموت، دچار عسرت و تنگنای چشمگیر اند!
سباه پاسداران هرگونه اعتراض را درنطفه خاموش میکند!
ایران بزرگترین جمعیت بیماران روانی و معتادان رانیز دارد. نگارنده طنزی را در گذشته بمناسبت ۲۲ بهمن ساخته بود که برای حسن مقال بار دیگر درینجا درج میکند:

سفره ها پر از نان شد بیست و دوم بهمن!

عشق آتشين من ، افتخار مرد و زن
در افق نمايان شد، بيست و دوم بهمن
عصر آريا مهری ، دوره گرانی بود
مرغ و ماهی ارزان شد ، بيست و دوم بهمن !
نصف ملت ايران، شب گرسنه ميخفتند
سفره ها پر از نان شد بيست و دوم بهمن !
پول نفت ايرانی شد به جيب ايرانی
خانه ها چراغان شد بيست و دوم بهمن
ماه منعکس فرمود صورت خمينی را
معجز فراوان شد بيست و دوم بهمن
دوش بو فضولی گفت « بيست و دوی بهمن رفت»
خاطرم پريشان شد بيست و دوم بهمن
بعد سی و اندی سال ، رحمت خدادادی
ازچه رو پشيمان شد بيست و دوم بهمن

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آقاي محترم، نسخه ايراني اسلام چيزي جز تقلب اسلامي اميخته شده با صفويت، صوفيت، زندقه و معتضله نمي باشد، اين ملت زود تصميم خود را با اين نظام خواهد گرفت و اين يعني كوتاه ترين شدن مسير براي اختتام بخشيدن به عمر جمهوري به اصطلاح اسلامي است. آرزو دارم روزي براي تان مسله (جمهوري به اصطلاح اسلامي ایران) قابل باور شود
  با احترام

 • کمباور جان! با این تحریر های خود نام اسلام را بد نساز، امید فهمیده باشی که این اسلام نیست بلکه صرفا نام از اسلام دارد.

 • نوشته جناب کمباور ، شاید شرح بیست درصد جنایات دوره، خمینی و خامنه ای است.بسیار محترمانه و محافظه کارانه نوشته شده. در سال ۱۳۷۷ شمسی، رژیم درنده ووحشی جمهوری اسلامی ایران، ۶۷۸مهاجر افغان را در زندان مخوف سفید سنگ مشهد، اعدام کرد!
  صدها مهاجر افغان تحت نام «مواد مخدر» بدون داشتن وکیل و اثبات جرم و در کمال بی اعتنایی سفارتخانه افغانی مقیم ایران، در ماه های اخیر اعدام شدند!
  سپاه پاسداران و قوای انتظامی، گاه و بیگاه، شایعه پراکنی میکند که مثلا در فلان روستا ، عامل تجاوز به یک دختر ایرانی،یک یا چندمهاجر افغانی بوده است. ایرانیان تحریک شده بدون پرسان و بدون سند به منازل افغان هاا اهجوم میبرند و خود بدست خود افغان های بیخبر و بینوا را شکنجه ولت وپار میکنند!
  دولت ایران میلیون ها و ملیاردها تومن ازافغان ها به بهانه تجدید سند موقت اقامت و کارت تردد و جریمه های واهی اخذ میکند ( این مضحکه ۳۳ سال است ادامه دارد)!
  دولت ایران برای شمولیت فرزندان مهاجرین، اینک شهریه های کمر شن وضع کرده است!
  خلاصه حق وحقوق افغان ها درا یران ، خیلی کمتر از حق و حقوق سک ها و حیواناتی است که نیروهای ناتو و ایساف در افغانستان نگهداشته اند!

 • از سقوط ارزشهای اخلاقی، در جامعه ایران اسلامی، ذکری نشدهاست. خبر های حوادث جنایی را فقط در ماه اخیر بنگرید، دیوانه نشوید ، چانس آوردید!
  زنانی را مینگرید که برای قتل شوهران شان ، نقشه های عجیب و غریب میکشند!
  زنانی که کودکان خرد سال خود را با ریختن آب جوش یا حبس در زیر زمین، شکنجه میکنند!
  فرزندانی که پدر خود را بیرحمانه به قتل می رسانند!
  هزاران شوهر بیچاره ای که زنان شان به اصطلاح « مهریه خود را به اجرا نهاده اند!»
  چاقوکشی ها ، زور گیری ها و باج گیری در خیابان ، در روز روشن!
  قصاب های که گوشت الاغ میفروشند!
  مسموم شدن ها بخاطر نوشیدن مشروبات الکلی تقلبی و....محمود رضایی مقدم

 • پرویز بهمن کودن تاند ما را به این روز انداخته باشد، خنگ نفهم احمدی‌ نژاد با ضریب هوشی‌ ۸۴ نسل کودن احمدی‌ نژاد تانید ببینید به کجا رسیدند، خاک بر سرعت تانم کنم احمدی‌ نژاد و پرویز بهمن

 • دوستان عزیز از یک کشور اسلامی توقع بیتشر از این دارید ؟ جنایت های که اصلآ تصور نکنید جریان دارد میدانید خود سپاه پاسداران از خانم های خیابانی تغذیه مالی میکند ؟. و ژریم اسلامی که توسط اجنبی به قدرت رسید به خاطر ژریم شاهنشاهی ایران که به رشد و ترقی و تقریبآ سوکولار رسیده بود خانم ها ازادی نسبی داشتند دختر خانم ها همه بدون حجاب وروسری که حال توی سری می خورند نبودند واین کشور را در سلطه اسلام در گیرساختند این اسلام افراطی که برای مردم به جهنمی نا دیده تبدیل شده . و خمینی جلاد هزاران انسان های بیگناه را در روز رسیدن به قدرت به قتل رسانید و حمام خون را به جریان اندخت تا فعلآ جریان دارد .

 • جهنم تاند از این ایران بهتر تاند بود، در هیچ کجای این دنیا نتانید جائی را پیدا کنید که مردم برای تانند زنده ماندن، کلیه تانند فروشند غیر از این ایران نسل کودن احمدی‌ نژادی، خاک بر سرت احمدی‌ نژاد، پرویز بهمن تو گه خوردی که تانی نسل کودنت را به جان کلیه‌های ما تانید اندازید.

 • پاسپورت ایرانی اکنون حکم و منزلت یک ورقپاره بیارزش را پیدا کرده است. در قطار مسیر بلغاریا- جرمن - دنمارک من که ایرانی بودم ، چندین بار تا رسیدن به مقصد، بازرسی و تفتیش بدنی شدم. مرگ بر خمینی جلاد که مارا به این خفت و خواری افکند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس