صفحه نخست > فرهنگ، ادبیات و هنر > نگارش های فیسبوکی: دفتر شاعران جهان برای مردم هزاره و نحوه ی خریداری آن!

نگارش های فیسبوکی: دفتر شاعران جهان برای مردم هزاره و نحوه ی خریداری آن!

کامران میرهزار
شنبه 8 فبروری 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مشخصات کتاب:
عنوان: شعر برای هزاره: مجموعه شعر چند زبانه و شعر مشترک 125 شاعر از 68 کشور
کامران میرهزار
زبان اصلی: انگلیسی
زبان های دیگر: اسپانیایی، کاتالان، ژاپنی، نروژی، تورکی؛ هزاره گی، ایتالیایی، یونانی، آلمانی، ایرلندی، عبری، رومانیایی، فرانسوی، ارمنی، مجاری و پرتگالی
تعداد صفحات: 600 صفحه
اندازه: 234 در 156 میلیمتر
شماره استاندارد بین المللی کتاب:
ISBN-13/ hardcover: 978-0983770824
ISBN-13/ paperback: 978-0983770862
ناشر: فول پیج پابلیشبنگ

در چند سال اخیر فقر منبع به زبان انگلیسی در مورد مردم هزاره را به شدت احساس می کردم. کتاب های موجود کتاب هایی نبودند که عاری از تعصب و جهت گیری و نواقص باشند. دفتر شاعران جهان برای مردم هزاره اما این فقر را جبران می کند و کتابی ماندگار در تاریخ هزاره می باشد. شاعران ما، تاریخ هزاره را درنوردیده اند، در شعر خود به نقطه نقطه ی هزارستان رفته اند و بر جنایات سیستماتیکی که علیه هزاره جریان داشته و دارد دست گذاشته اند. در این کتاب شاعران ما به اشترلی رفته اند، به نیلی، به جاغوری، به مالستان، به ارزگان اشغال شده ی مان، به یکاولنگ، به بهسود، به بامیان باستان مان، به بندر، به غور و بادغیس و آنسوی تر به خراسان رفته اند و رد پای هزاره را دنبال کرده اند. شاعران ما به کویته رفته اند و همراه با پناهجویان ما به اندونزی، به آب های غرب جاوا، به درون بازداشتگاه ها، به مرز ایران و تورکیه و به یونان رفته اند و زیر لاری هایی که پناهجویان ما از یونان به ایتالیا می روند.

این کتاب تنها شرح جنایات علیه هزاره نیست. این کتاب کتاب زیبایی نیز هست. سیمای هزاره در این کتاب در تصاویر بکر و خلاقانه و در فرم ها و ترکیب هایی اعجاب آور از هایکو و تانکا و آبسترکت برازیلی و جادوی آمریکای لاتینی و پیچیدگی و نگاه فلسفی شعری اروپا، سیال ذهن و ذهن تیاتری نروژی و روانی شعر آفریقایی برجسته شده است.
خوشحالم که این کتاب را در دسترس علاقمندان قرار می دهم و لازم است بار دیگر از تمام دوستان شاعرم و سایر همکارانم در این پروژه ی بی نظیر قدردانی کنم. بويژه لازم می دانم از دوستانم "رابرت مایر"، "جک هریشمن"، "آیریس میراندا"، "فرناندو رندون"، "بانیا ناتسوشی"، "بیرگیتتا یونسدوتتیر"، "خولیو پاوانه تی"، "اتنایریس ریبه را"، "السا تی او" و بانویم "زهرا میرهزار" قدردانی کنم که در جریان یکسال گذشته، مدام با من همکاری داشته اند. از شما نیز که کتاب را می خرید و از شعرهای ما لذت می برید سپاسگزارم.

انتشار دفتر شعر شاعران جهان برای مردم هزاره را به یک یک مردم هزاره و همه ی علاقمندان جدی شعر تبریک می گویم.

سپاس از شاعر سرشناس ایتالیایی

لازم می دانم از شاعر سرشناس ایتالیایی، دوست عزیز آقای Beppe Costa قدردانی کنم، هم برای شعر اختصاصی که برای مردمم آفریده و هم برای نوشتن درباره دفتر شعر شاعران جهان و تبلیغ و معرفی آن بین دوستان و آشنایان!

شاعران جهان پس از انتشار کتاب

دوستان شاعری که خود جزو آفرینندگان شعر برای هزاره می باشند و کتاب شعر خود برای هزاره را خریداری کرده اند، از همراه شدن با ما در این دفتر بسیار راضی و خوشحال هستند. چند تن از این دوستان شاعر برایم ایمیل فرستاده اند که با خواندن شعر سایر شاعران در این دفتر، با جهان هزاره نزدیک تر و نزدیک تر شده اند. آن ها که خود جزو بزرگان شعر امروز می باشند، این دفتر را یکی از بهترین دفترهای شعر امروز جهان می دانند که در آن شگردها و فرم های منحصر به فرد را بخوبی می توان دید. یکی از دوستان شاعر برایم نوشته که "کتاب را خواندم و بعد اینترنت را برای یافتن عکس و ویدئو از هزاره زیر و رو کردم". دوستی شاعر دیگری نوشته که احساس می کند شعرهای زیادی در آینده برای هزاره خواهد نوشت. دوستان شاعر ما، آن هایی که کتاب به آن ها رسیده، از صفحه آرایی و کیفیت چاپ نیز راضی می باشند.

کتابخانه کنگره آمریکا و نسخه ی الکترونیکی

یک نسخه از کتاب شاعران جهان برای مردم هزاره به کتابخانه کنگره آمریکا فرستاده شد تا آن ها با شماره ثبت کتاب آن را یکجا کرده و در دیتابیس خود قرار دهند. این نسخه یکی از معدود نسخه هایی می باشد که رایگان فرستاده می شود. شماره ثبت در کتابخانه کنگره آمریکا:
Library of Congress Control Number: 2013958327

روی نسخه ی الکترونیکی (e-book) دفتر شاعران جهان برای مردم هزاره کار می کنیم. پیچیدگی اصلی کار ما این است که کتاب به 17 زبان زنده ی جهان می باشد و برخی ابزارهای کتابخوان مانند کیندل، همه ی این زبان ها را پوشش نمی دهند و زبان هایی که حمایت نمی شوند در کتاب بهم ریخته و ناخوانا/ ناخانا می آيند. با این وجود این مشکل را صد در صد حل می کنیم.
لازم می دانم توضیح دهم که کتاب را بصورت پی دی اف منتشر نمی کنیم. پی دی اف براحتی قابل کاپی شدن است و اما کتاب به شدت تحت قوانین کاپی رایت می باشد. با هر مرجعی که کتاب را به صورت غیر قانونی منتشر کند نیز به شدت برخورد خواهد شد.

استقبال از کتاب در نخستین روزهای انتشار

این پیام دوستی که حدود یکساعت پیش فرستاده بود:
سلام آقای میرهزار. امید که خوب باشید. من یک دوست آمریکایی دارم که در مورد مردم هزاره تحقیقاتی انجام داده بود و در ترکیه هم همراه با جمعی از محصلین هزاره با او ملاقاتی داشتیم. بعد از رفتن به آمریکا برایم در سایت آمازون یک حساب باز کرد و فعلا 100 دالر به صورت هدیه در حساب هست اما هیچ نتوانستم از آن استفاده کنم. اگر راهنمایی بتوانید تا از آن پول یک نسخه برای خود و یک نسخه برای آن دوست آمریکایی بخرم خوشحال میشوم.
با احترامات
— -
نتیجه: کتاب خریداری شد و به آدرس ایشان پست می شود!
این کتاب بهترین تحفه برای دوستانم است! این گپ دوستی جوان بود که شب گذشته به من زنگ زد و گفت کتاب شاعران جهان برای مردم هزاره بهترین تحفه برای دوستانم است تا درباره ی مردمم بدانند! این دوست را راهنمایی کردم که چگونه از سایت آمازون بریتانیا شش نسخه از این کتاب مورد علاقه اش را خریداری کند.
— -
تاکنون 218 نسخه از کتاب شعر برای مردم هزاره، مجموعه شعر چند زبانه و شعر مشترک 125 شاعر از 68 کشور، در فروشگاه آمازون آمریکا به فروش رسیده است. از فروشگاه بارنز اند نوبل هنوز گزارش فروش دریافت نکرده ام.

نحوه خریداری کتاب

تمرکز اصلی فروش کتاب شاعران جهان برای مردم هزاره در فرشگاه های آمازون می باشد. پس از آمازون، کتابفروشی اصلی بارنز اند نوبل است. آمازون استرالیا کتاب های چاپی را به فروش نمی رساند و فقط کتاب های الکترونیکی در این فروشگاه به فروش می رسد. من در حال کار وری نسخه ی الکترونیکی کتاب می باشم که پس از انتشار در آمازون استرالیا قرار خواهد گرفت. خوانندگان در استرالیا می توانند کتاب را فعلن فقط از فروشگاه های بوک توپیا خریداری کنند.

لطفن از لینک های زیر برای تهیه ی کتاب استفاده کنید:

Amazon US آمازون آمریکا

Paperback با جلد گلاسه
http://www.amazon.com/Poems-Ha...
Hardcover با جلد گالینگور
http://www.amazon.com/Poems-Ha...


Amazon Canada:

Hardcover با جلد گالینگور
http://www.amazon.ca/Poems-Haz...
Paperback با جلد گلاسه
http://www.amazon.ca/Poems-Haz...


Barnes and Nobel فروشگاه بارنز اند نوبل

Paperback با جلد گلاسه
http://www.barnesandnoble.com/...
Hardcover با جلد گالینگور
http://www.barnesandnoble.com/...


Amazon UK آمازون بریتانیا

Paperback با جلد گلاسه
http://www.amazon.co.uk/Poems-...
Hardcover با جلد گالینگور
http://www.amazon.co.uk/Poems-...


Booktopia Australia بوک توپیا

http://www.booktopia.com.au/po...


Amazon Spain آمازون اسپانیا

Paperback با جلد گلاسه
http://www.amazon.es/Poems-Haz...
Hardcover با جلد گالینگور
http://www.amazon.es/Poems-Haz...


Amazon France آمازون فرانسه

Paperback با جلد گلاسه
http://www.amazon.fr/Poems-Haz...
Hardcover با جلد گالینگور
http://www.amazon.fr/Poems-Haz...


Amazon Germany and Austria آمازون آلمان و اتریس

Paperback با جلد گلاسه
http://www.amazon.de/gp/produc...
Hardcover با جلد گالینگور
http://www.amazon.de/Poems-Haz...


Amazon Italy آمازون ایتالیا

Paperback با جلد گلاسه
http://www.amazon.it/Poems-Haz...
Hardcover با جلد گالینگور
http://www.amazon.it/Poems-Haz...


Amazon India آمازون هندوستان

Paperback با جلد گلاسه
http://www.amazon.in/Poems-Haz...
Hardcover با جلد گالینگور
http://www.amazon.in/Poems-Haz...


Amazon Japan آمازون ژاپن

Paperback با جلد گلاسه
http://www.amazon.co.jp/Poems-...
Hardcover با جلد گالینگور
http://www.amazon.co.jp/Poems-...

گالری عکس

شاعر و متخصص سیستم های معلوماتی
سردبیر و ناشر کابل پرس?
هزاره از هزارستان

آنلاین :

Work and Poetry

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس