کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > ببينيد و بشنويد > چهره های ماندگار > افغانستان و سینما پارادیزوی جوزپه تورناتوره

افغانستان و سینما پارادیزوی جوزپه تورناتوره

ملايان در هرات سینما را ممنوع کرده اند

چهار شنبه 2 ژوئيه 2008

فيلم "جوزپه تورناتوره " تا حدودی بيانگر شرایط امروز افغانستان و سینماست. ملايان در هرات سینما را ممنوع کرده اند و در ايتاليا زمانی کشیش، فيلم ها را ابتدا خود می ديد، سانسور می کرد و سپس اجازه ی نمايش می داد.

سینما پارادیزو

سینما پارادیزو فیلمی است ایتالیایی به کارگردانی جوزپه تورناتوره و با بازی فیلیپ نوآره ساخته شده به سال ۱۹۸۸. این فیلم در ۶۲امین مراسم اهدای جایزه اسکار موفق به کسب اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان شد.

داستان

فیلم با اطلاع یافتن قهرمان میان‌سال داستان از مرگ آپاراتچی سینمای روستای محل تولد خود در سیسیل آغاز می‌شود. با شنیدن این خبر،‌ وی کودکی و جوانی خود در روستا و خاطراتی که با سینمای آن "سینما پارادیزو" داشت مرور می‌کند و در نهایت تصمیم به سفر به روستا بعد از سی‌سال می‌گیرد.

کارگردان جوزپه تورناتوره

تهیه‌کننده فرانکو کریستالدی

نویسنده جوزپه تورناتوره

بازیگران : سالواتوره کاسکیو/ فیلیپ نوآره /مارکو لئوناردی / ژاک پرین

موسیقی انیو موریکونه

اکران ۱۹۸۸ / مدت ۱۵۵ دقیقه


سینما = بت پرستی

در ادامه ی انديشه های طالبانی کريم خرم!

چهار شنبه 4 ژوئن 2008

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


58 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > ببينيد و بشنويد > چهره های ماندگار > افغانستان و سینما پارادیزوی جوزپه تورناتوره

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • بدون شبهه « سینما پارادیسو» یکی از شهکارهای هنری سینمایی ایتالیاست و واقعیت های جامعهء ایتالیای دیروز و سیطرهء مذهبیون را به خوبی مینمایاند. این فلم را بیش از ده بار دیده ام، بی آنکه حتا یکبار هم احساس خستگی کرده باشم. با تاسف فلیپ نوآره سال قبل چشم از جهان فرو بست و سینما یکی از بازیگران متعدش را از دست داد. جوزپه تورناتوری فیلمی دیگری به نام « ملینه » نیز دارد که از جذابیت های هنری مملوست. این فلم نیز در سال 2000 جوایز متعددی را به شمول جایزه بهترین بازیگر زن در اسکار ربود.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.