کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > آمار و ارقام درباره پناهندگان و پناهجویان افغانستانی در ناروی

آمار و ارقام درباره پناهندگان و پناهجویان افغانستانی در ناروی

جمعه 28 فبروری 2014, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

آمار و معلومات منتشر شده توسط اداره مهاجرت ناروی نشان می دهد که در سال 2013 میلادی 33 هزار و 900 تن اجازه ی اقامت این کشور را بدست آورده اند که از این میان 6 هزار و 900 تن پناهجو بوده اند. درصد بالای کسانی را که اجازه اقامت در ناروی یافته اند، اعضای خانواده مهاجرینی بوده اند که به خانواده های خود در ناروی پیوسته اند. این تعداد 11 هزار و 900 تن می باشد. بر اساس این معلومات 36 درصد به دلیل پیوستن به خانواده، 18 درصد پناهندگی، 25 درصد کار و 21 درصد به دلیل تحصیل توانسته اند ویزای اقامت ناروی را دریافت کنند.
در این میان از کشور افغانستان حدود 500 تن توانسته اند در سال 2013 در ناروی پناهنده شوند و حدود 200 تن نیز به خانواده های خود در ناروی بپیوندند. بیشتر افرادی که توانسته اند در ناروی در سال 2013 اجازه اقامت بگیرند، به ترتیب از کشورهای فیلیپین، اریتریا، سومالیا، هندوستان، آمریکا، چین، تایلند، ویتنام، اکراین، افغانستان و صربستان می باشند.

آمار و معلومات اداره مهاجرت ناروی نشان می دهد که در سال 2013 میلادی، 730 تن از افغانستان درخواست پناهندگی کرده اند که این رقم نسبت به سال قبل آن یعنی 2012 میلادی 26 درصد کاهش داشته است. در این میان از هر سه پناهجوی افغانستان، یک تن پناهجوی زیر 18 سال بوده و از هر ده تن آنان، 9 تن را پسران تشکیل می دهند. طبق معلومات اداره مهاجرت ناروی، پناهجویانی که ساکن کابل و ولایات شمالی افغانستان بوده اند، در سال 2013 افزایش یافته است و برخی از پناهجویان افغانستان نیز در کشورهای پاکستان و افغانستان ساکن بوده اند. اداره مهاجرت ناروی مدعی ست که بسیاری از پناهجویان به دلیل درگیری های شخصی، درگیری بر سر زمین، درگیری های خانوادگی و رابطه جنسی خارج از ازدواج به ناروی آمده اند. این اداره همچنین می گوید بسیاری نیز به دلیل هراس از طالبان به دلیل رابطه آن ها با مقامات حکومتی و سازمان های بین المللی در افغانستان در ناروی درخواست پناهندگی کرده اند.

پناهجویانی که درناروی جواب منفی گرفته اند بخوانند
پناهجویانی که درناروی جواب منفی گرفته اند بخوانند (کلیک کنید)

حدود 210 تن از پناهجویانی که در سال 2013 از افغانستان به ناروی آمده اند، افراد تنهای زیر 18 سال می باشند.
بر اساس معلومات اداره مهاجرت ناروی، در سال 2013 میلادی، 5 هزار و 200 تن نامه ترک خاک دریافت کرده اند که این رقم نسبت به سال قبل آن یعنی 2012، یک هزار تن افزایش یافته است. بیشترین کسانی که از ناروی در سال 2013 اخراج شده اند، شهروندان افغانستان می باشند. اداره مهاجرت ناروی می گوید حدود 500 تن در سال گذشته یعنی 2013، شهروند افغانستان از ناروی اخراج شده اند. این اداره دو دلیل عمده را برای اخراج این پناهجویان ذکر می کند:

یک: نادیده گرفتن قوانین مهاجرت، مانند کسانی که بدون اجازه در ناروی ساکن می باشند، یا کسانی که دارای هویت جعلی هستند. حدود 350 تن بر اساس نادیده گرفتن قوانین مهاجرت از ناروی اخراج شده اند.
دو: تخطی از قانون جزای ناروی: حدود 130 تن در سال 2013، بر اساس تخطی از قانون جزا، از ناروی اخراج شده اند.

اداره مهاجرت ناروی در گزارش آماری خود آورده است که حدود 150 تن از افغانستان، بصورت داوطلبانه، ناروی را ترک کرده و به افغانستان بازگشته اند.

طبق آمار ارایه شده توسط اداره مهاجرت ناروی، هیچ فردی از افغانستان، ویزای کار در ناروی دریافت نکرده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


46 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > آمار و ارقام درباره پناهندگان و پناهجویان افغانستانی در ناروی

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.