IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > نیلوفر کوچک و عمر نازنین؛ همه ی ما را ببخشید چون هیچ کاری برایتان نتوانستیم انجام (...)

نیلوفر کوچک و عمر نازنین؛ همه ی ما را ببخشید چون هیچ کاری برایتان نتوانستیم انجام دهیم

آرزو قانع
يكشنبه 23 مارچ 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

نیلوفر نازنین و عمر کوچک، چطور جنایتکاران به طرف شما شلیک نمودند؟ آیا به چشمان معصوم شما ننگریستند و معصومیت شما آنها را تکان نداد؟ من هم عجب سوالهای مینمایم. جنایتکاران کجا دل دارند که با دیدن چهره معصوم شما نازنینان میلرزیدند و دست شان شل میشد که به طرف شما گلوله ها را باز نمایند. آیا فکر نکردند این اطفال معصوم چه ربطی به جنگ دارند. به این هم فکر نکردند که ذهن کوچک، سالم و با صفای شما در همان لحظه چگونه هراسان بودند و چشمان زیبایتان به طرف شان دوخته شده بود که چرا ما را باید بکشید.

شاید به این دلیل شما را به آتش بستند که از آینده هراسان بودند، از این که روزی نیلوفر نویسنده ی قلم به دست گردد و پرده از روی جنایات شان بردارد و عمر را به دلیل این که شاید در آینده مدافع صادق وطن گردد به گلوله بستند و شاید هم ابوذر کوچولو را به خاطر این که به مانند پدرشان ژورنالیست موفق باشد که بر علیه جنایات شان قد علم نماید و استادگی نمایی تو را هم میخواستند به شهادت برسانند.

حمیرا، خانم احمد سردار شاید هیچگاهی توانایی دیدن کوچک ترین مشکل اطفال شان را نداشت و مطمینآ با تمام وجود تلاش مینمود تا بهترین ها را برای کودکان نازنین اش مهیا سازد. آه که چه دردناک بود هنگامی که کودکانش را در مقابل چشمانش گلوله باران نمودند، آه که مطمینآ در آن لحظه یگانه آرزویش نجات اولاد های نازنینش بود و بس.

نیلوفر و عمر رفتند ولی ابوذر کوچک تیرباران در شفاخانه بستری است، شاید احمد و حمیرا هرگز تصور چنین روزی را نمی کردند، شاید هیچگاه به ذهنشان خطور ننموده بود که روزی همه شان از این دیار فانی میروند و صرف ابوذر کوچک با بدن تکه تکه بر روی بستر شفاخانه خواهد ماند.

احمد سردار، ژونالیست مطرح کشور که همیشه بر ضد بی عدالتی ها، استبداد، خشونت، و تروریزم به پا برخاسته بود، در این حادثه خودش قربانی گردید. با رفتن احمد سردار خانواده مطبوعات هم به غم نشست و بیان کردنی نیست خاطرات همکارانش از وی و قابل تحمل نیست دوری وی برای همکاران و هم مسلکانش.

و اما نیلوفر کوچک و عمر عزیز؛ ما را باید به بزرگواری تان ببخشید که نتوانستیم هیچ کاری برایتان نماییم به جز از غم شریکی با رفتن به خانه ی تان و یا نوشتن سطری چند در دیوار های رخ نما، نتوانستیم کاری نماییم و بدن های تیر باران تان ما را سخت افسرده و غمگین ساخته است ولی این که عملآ کاری از دست مان بیاید برایتان تا حال انجام نداده ایم.

عمر کوچک و نیلوفر نازنین با درایت که داشتید مطمینآ در مورد حادثه فاریاب که هفته قبل اتفاق افتاد چیز های دانستید، در آن حادثه هم اطفال نازنین به مانند شما زخمی و شهید گردیدند، بخاطر دارم دو تصویر آن حادثه را که گودیگک از یک طفلک به جا مانده بود و طفلک دیگر با سر و پای بانداژ دار در بغلی فردی دیگری بود که نشان میداد سخت زخم برداشته است.

نیلوفر جان همین دیروز در بامیان ماینی کنار جاده انفجار نموده و جان پنج کودک را گرفت و به همین ترتیب هر ولایت کشورمان شاهد از دست دادن جگرگوشه های شان بودند و هستند و مطمینآ با سیاست تضرع رییس جمهور «منتخب» این گونه از دست دادن ها ادامه خواهد داشت با کمال تاثر باعث تاسف فراوا خواهد گردید.

عمر جان شاید روح معصومت دیروز شاهد سخنرانی رییس جمهور در هنگام افتتاح سال تعلیمی و نواختن زنگ مکتب بود: شنیدی که رییس جمهور چه گفت؟ او بیان داشت که روح شما دو نازنین (نیلوفر و عمر) با دیدن کودکان که به مکتب میروند شاد خواهد بود؟ بلی تعجب نه نمایید ایشان چنین گفتند حالانکه جناب رییس جمهور باید بداند هر فرد، هر کودک و هر جوان منحصر به فرد است. به همان ترتیب که شاید برای رییس جمهور هم میرویس پسرش جای ملالی دخترش را گرفته نتواند و به همین ترتیب هیچگاه ملالی برایش میرویس شده نتواند.

رییس جمهور باید این را میدانست که شما دو نازنین هم میخواستید به مکتب بروید و به تعلیم و سبق ادامه بدهید تا در آینده بتوانید همانند والدین تان مصدر خدمت گردید و شما نباید قربانی دیگر اطفال سرزمینم میشدید چون شما هر کدام میتوانید به این سرزمین خدمت نمایید و بهترین ها باید نصیب شما نازنینان میشد.

من از شما پوزش میطلبم که رییس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان نتوانست تاثرات عمیق خود را به خاطر از دست دادن شما عزیزان درست بیان دارد.

نیلوفر جان، تو حد اقل به کودکستان رفتی ولی عمر کوچک باید امثال به کودکستان میرفت، والدین تان عجب آرزو های داشتند برایتان ولی جانیان قرن ۲۱ تمام خواب ها و خیال های تان را با شلیک جند گلوله کور بر خاک و خون یکسان ساختند. مطمینم حال شما با آن معصومیت که داشتید جایگاه تان بهشت برین است و خداوند امرزنده برای شما بهترین ها را در آن دنیا نصیب مینماید و در عین حال غرق در خیالم به خاطر ابوذر کوچک که با صحت یابی اش چگونه دوری شما چهار عزیز را تحمل خواهد نمود.

گلوله ها بر سر و صورت و بدن احمد سردار، حمیرا و سه کودک شان اثابت نموده است که در نتیجه پدر و مادر همراه با دو کودک داعی اجل را همان لحظه لبیک گفتند و پسر کوچک شان به شدت زخم برداشته است.

این حادثه علمناک در شب سال نو ۱۳۹۳ در شهر کابل، هوتل سرینا که دارای موانع امنیتی خاصی است اتفاق افتیده است و تجلیل سال نو ۱۳۹۳ را به ماتم ۱۳۹۳ تبدیل نموده است.

این حادثه غمناک، حادثه سوپر مارکیت فاینست را که در وزیر محمد اکبر خان درست سه سال قبل اتفاق افتیده بود در ذهنم تداعی نمود. در آن حادثه استاد حمیده برمکی استاد دانشگاه ، شوهرش و سه کودکشان جان های شیرین شان را از دست دادند که آن حادثه نیز توسط برادران ناراضی مثل حادثه ذیل صورت گرفته بود.

طالبان قاتل اند نه برادر

مرگ بر طالبان و حامییان شان

روح تمام شهدا شاد و بهشت برین نصیب شان باد

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • ارزو جان برو براي خودت يك كار بنيادي بكن، بعدا نيلوفر و عمر پيش كشت

 • خداوند میرویس را از خانواد ه اش بگیرد تا پدرش دشمن را دیگر برادر صدا نزند. مرگ بر کرزی و همراهانش که قاتلان ما را برادر صدا میزنند. مرگ بر کرزی و فامیلش که کشتار را تماشا میکند و در ارگ با برادرانش برنامه های شوم دیگر را طراحی دارد. مرگ بر کرزی و وفادارانش. مرگ بر طالبان این حرامیان قرن که در خشتک زن و دختر خود بمب جاسازی میکنند. مرگ بر طالب و طالب ساز و طالب پرست.

 • The next one is Karzai’s son (Mirwais jana) B

 • با چشمان پر از اشک و با قلب پر از خشم،

  دیگر بس است!!!

  بپا خیز ای هموطن با یک صدا و با یک نعرة بلند و مشت واحد و آهنین !

  تقبیح کن این نامردی و حیوانیت، این جنایت و جاهلیت بربریان قصی القلب، بی مروت و بیرحم را و نگذار بستر این خاک و سرزمینت با خون یک فرزند و جگرگوشة دیگر به مثل نیلوفر و عمر معصوم و بیگناه رنگین شود.

  درود بر روان پاک تان، بهشت برین جای تان

 • بسیار جالب است که در چنین مواقیع صدا فاشیستان اوغانی مانند یون , شکریه بارکزی, احدی, لایق , باری جهانی, سیستانی ..... نمی بر اید .

 • کشتن, تجاوز , گردن بریدن , ظلم ,کار همیشگی اوغان است سالهاست که همین قسم ادامه دارد.

 • به اشرف غنی یون کوچی رای بدهید باز چهره اصلی قوم یهود را مشاهده خواهید کرد.

  حافظ وظیفه تو گفتن است و بس - در بند آن مباش که شنید یا نشنید

 • آری نیلوفر عزیز همه ی ما در شهید شدن تان مقصریم چون ما به مثل گوسفندانیم که گرگ در میان بره آمده و خون ما را می نوشند اما هیچ عملی حتی به به به هم نمی کنیم!

 • گوشت میش /تهمه گرکهای درنده میشود.
  به افغانملت برهبری غنی مشهور به سخنگوی طالبان رای دهید-تا زودتر قربانی شوید.

 • به کامنت دهنده محترم 20.23 بخت نصر
  نامبرده ها حامد کرزی ،اسمعیل یون، جنرال طاقت ، افغان مل ، شکریه بارکزی ، احدی ، باری ،جهانی ، سیستانی،
  لایق نالایق و غیره ...... پاشیستان ، ازعمل کرد حیوانی گروه طالبان شان د ر کابل سرینا هوتل ، فاریاب وغازی
  آباد و بدخشان و غیره جاها خرسند اند .

 • برای یک لحظه با خود بیاندیشید که با چه طرز تفکر و باور و عقیده و با پیروی از کدام ایده و ایدیالوژی میتوان بر اطفال کوچک چهار پنج ساله فیر نموده و انها را مستقیمآ به هدف کشتن مورد اصابت مرمی قرار داد؟ ایا اسم این کار جهاد است؟
  ایا اسم این عمل جهاد در راه خدا و امر رسول است؟
  کجا اند ان ملایانی که حکم گناه تجلیل از نوروز را صادر میکنند مگر در مقابل این عمل وحشیانه چشم های شان کور میشود.
  من نتوانستم انگیزه یی را برای این قاتلین حدس بزنم که با ان بتوان شکار اطفال بینهایت معصوم و مظلوم و بیگناه و نازنین را توجیه نمود.
  من خودم اولاد دار هستم و هرگز حاضر نمیشوم که کسی یک تار موی اولاد مرا کش کند که سبب درد ولو کوچکی به انها گردد و با همین طرز تفکر حاضر نیستم یک تار موی کسی و یا اولاد کسی را محکم کش نمایم تا سبب ناراحتی انها فراهم گردد. چه رسد به هدف قرار دادن اگاهانه و قصدی اطفال معصوم.....
  باور کنید که من زبانم از گفتار و دماغم از تفکر در مورد این عمل به غایت زشت ناتوان و عاجز است. اینها انسانها هستند؟.......

 • تشکر از احساست خانم قانع
  از خداوند تبارک استدعا نمایم این جنایت کاران را بر باد و نابود سازد

 • ای اقوام مظلوم شما را چه شده که هیچ پند وعبرت نمیگیرید و هیچ نمیدانید مگر این عمل وحشیانه این وحشی ها باراول است؟ اگر از تاریخ خبر ندارید پس 30 سال گذشته را خو میدانید این ها همیشه در طول تاریخ اقوام غیر "پ" را مورد ظلم قرار دادند پس چرا باز هم به حیله ها و نیرنگ های حرامی زی ها فریب می خورید کسان را که بعضی مردم امروز جنگ سالار می نماند در مقابل همین وحشی ها می جنگیدند. چرا درک نمیکنید در مقابل گرگ اگر گرگ نشویم پس چیطور از حق اقوام مظلوم دفاع کنیم و یا میکردیم. فقد فکر کنید و تبلغ کنید اگر می خواهید طرفدار حق باشید به بازی های سیاسی وحشی زی ها و زن فروش زی ها بازی نخورید و از خود و بیگانه را بشناسید.
  رای خود را درست استعمال کنید

 • سال گذشته رييس جمهوري كشور، وبرخي از نهادهاي دولتي افغانستان به شمول وزارت معارف براي صحت ياب شدن ملالي يوسفزي دختر پاكستاني كه مورد هدف تير اندازي طالبان قرار گرفته بود، مراسم دعا خواني را برگزار كرده و به شدت اين عمل را محكوم نموده بودند؛ اما شهادت نيلوفر، عمر و نفس هاي درد آفرين ابوزر در شفاخانه به ياد هيچ كس از اين مقام ها نيامد وحتي براي سلامتي ابوزر يكبار دست بر دعا بالا نكردند

 • محترم علی احمد ، چون ملالی یوسف زی ازقوم پشتون پاکستانی بود ازقبیله حامد کرزی و وزیر معارف افغانستان.
  اما اطفال شهید شده نیلوفر عمر ازقوم غیر پشتون خواهند بود به آنها چرت و خیال حامد کرزی و فاروق وردک
  بی تفاوت میباشند

 • مردم افغانستان قربانی شده ها وقربانی دادن هارا تجربه کرده اند . حاجت به تبلیغ توندارد که برای اشرف غنی احمدزی رای ندهید که افغان ملت است وبرای نفرتورای بدهند که دستانش تا آرنج ها درخون مردم غرق اند . ازخون مردم بلندمنزل ها ساختند وازتجارت جهاد خود خوب فایده برداشتند . مردم خوب میدانند که داکتراشرف غنی احمدزی چه کرده وداکتر ...... چه کرده وچه گلهای را به آب داده اند . فقط من میگویم مردم عزیزافغانستان خصوصاًجوانان عزیز! به گپهای مردم گوش کنید وبه دل خود کارکنید . برای کسی رای بدهید که آینده شما درآن تضمین باشد . نه برای آنانیکه تااکنون بنام جهاد ازشما بهره برداری کردند وبعداً بنام رهبرورئیس جمهورخون شمارا بچوشند. آزموده را آزمودن خطاست . اینها بازهم بخاطرقدرت حکومت را ملوک الطوایفی خواهندساخت.

 • برای یک لحظه فکر نمایید که آیا شما هم همدست طالبان بیفرهنگ در همین کشتار و کشتارهای دو دهه اخیر و بعد از این هم نبودید ونیستید؟؟؟؟؟
  رای دادن به کرزی و افغانملت درین دو دوره قبلی و اینک به اشرفغنی کوچی ویا هم زلمی رسول که هردو برنامه های پاکستان و طالبان بیفرهنگرا همانند کرزی و حتی بدتر از کرزی عملی مینمایند- جز همکاری با همین جانیان آیا توجه دگیری هم خواهد داشت؟؟؟؟؟؟

 • حمید آغا
  آیا کرزی -اشرفغنی کوچی-خلیلزاد-ظاهرکل وغیره فاشسیستان اوغانی در ین سه دهه کشتار مردم - آرام نشسته بودند ویا که -همین جانیان گلبیدینی و طالبی را با مشوره خود توسط دستگاه های جهنمی سی آی ای - و انگلیس و به همکاری آی اس آی پاکستان بوجود آوردند؟؟؟ این جهاد و مجاهدین و دست به خو.ن آغشته ونه آغشته -فقد یک شعار جنایتکاران طالبیست که از دهن جنایتکارانی بیفرهنگ طالب بیرون میشود و همه میدانیم که تمامی چرخ جنگها و ستمهای سی سال اخیر بدست همین طفیلیهای مانند خلیلزاد و غنی کوچی وغیره جیره خواران افغانملت بخاطر بقدرت رسیدن شان بود و است.
  نمونه بارز آن معاونیت دوستم را قبول نمودن است- که دیگر این شعار جنگسالار و جهادی و غیرجهادی را خنثی نمود.

 • کرزی بی ناموس و غلام آی اس آی در دهان مادرت شاش کنم که تو طالب قاتل و بی ناموس هستی ، انشاأالله آب خوش از گلویت پائین نخواهد رفت- زنت گائیده خواهد شد، مطمئین باش!

 • خدا هدایت شان بدهد خداوند یک آرامی ره ده وطن ما برقرار بسازد.خودم یک مادر هستم خیلی مشکل است وقت عکس سرداروفامیل اش را می بینم آه خودم می دانم و خدایم ...خیلی رنج آور است.مرگ برطالبان ارگ نشین

  آنلاين بنگريد : http://ندارم

جستجو در کابل پرس