کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > عملیات گسترده طالبان، قاچاقچیان مواد مخدر و عوامل حکومتی آنان برای بازداشت نیروهای ضد (...)

عملیات گسترده طالبان، قاچاقچیان مواد مخدر و عوامل حکومتی آنان برای بازداشت نیروهای ضد طالب

يكشنبه 4 می 2014, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

طالبان و هواداران آنان در حکومت افغانستان بويژه در وزارت داخله، با استفاده از توجه عمومی به فاجعه ی بدخشان، عملیات وسیعی را در مناطق مختلف از جمله ارزگان برای کشتار و یا بازداشت نیروهای ضد طالب براه انداخته اند. گزارش ها حاکی ست که طالبان، قاچاقچیان مواد مخدر و عوامل حکومتی آنان در ولایت ارزگان، ده ها تن از نیروهای ضد طالب را بازداشت کرده و به شدت تحت شکنجه قرار داده اند. یکی از اهداف اصلی این عملیات، بازداشت و یا کشتن فرمانده مشهور ضد طالب عبدالحکیم شجاعی می باشد.

وقوع حادثه ی دلخراش لغزش زمین که در ولایت بدخشان روی داد، باعث کشته شدن صد ها تن از شهروندان شده که توجه مردمی را به این منطقه جلب نمود. طالبان و هواداران آنان بويژه در وزارت داخله از این توجه عمومی به فاجعه ی بدخشان استفاده کرده و عملیات وسیع علیه نیروهای ضد طالب را براه انداخته اند.
در چند سال اخیر حکومت کرزی بنا به پیوندهای قبیله ای، هزاران تن از خطرناک ترین زندانیان طالب را از زندان رها کرده و تعداد زیادی از آنان علاوه بر دریافت پول و زمین و جایداد، در ارگان های دولتی بويژه پولیس و اردو جابجا شده اند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


73 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > عملیات گسترده طالبان، قاچاقچیان مواد مخدر و عوامل حکومتی آنان برای بازداشت نیروهای ضد (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.