صفحه نخست > دیدگاه > ربانی اعدام شد (2)

ربانی اعدام شد (2)

لمبه
جمعه 18 جولای 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بالاخره باید مردم ما تصمیم بگیرند. "جامعه جهانی" با "پلورالیزم" سیاسی اش نمی تواند همپالکی هایش را مجازات نماید و چنین حقی هم ندارد، زیرا مجازات خاینان حق "جامعه جهانی" و حق کلاه آبی های ملل متحد نیست، بلکه این حق مسلم مردم ماست که به زودترین فرصت تناب دار بر گردن خاینان حلقه زنند.

بالاخره باید مردم ما تصمیم بگیرند. "جامعه جهانی" با "پلورالیزم" سیاسی اش نمی تواند همپالکی هایش را مجازات نماید و چنین حقی هم ندارد، زیرا مجازات خاینان حق "جامعه جهانی" و حق کلاه آبی های ملل متحد نیست، بلکه این حق مسلم مردم ماست که به زودترین فرصت تناب دار بر گردن خاینان حلقه زنند.

دعوت ربانی از حمیدگل

من بنوبه خود اعدام خاینان را بدون محکمه و محاکمه ای آغاز کرده ام، قبلاً گفته بودم که هر هفته باید یکی از خاینان اعدام شود، ولی فکر کردم که عطش مردم برای اعدام خاینان بی مانند است، از اینرو با در نظرداشت آرزو دیرینه مردم، تصمیم گرفتم که اعدام خاینان زودتر صورت بگیرد تا کشور ما بزودترین فرصت بسوی بهروزی گام بردارد. این محاکمه صحرایی است و آرزو دارم روزی دست من در کنار دستان دیگر تناب حلق آویزی خاینان را گره بزند. خاینانی که امروز زنده نیستند ولی بدترن جنایت در حق مردم روا داشته اند، مشمول این اعدامی ها خواهند بود و بجاست که به خاطر کشتار، قتل و رهزنی های شان، پس از مرگ یکبار دیگر نیز اعدام شوند.

ربانی، گلبدین و غلام اسحق خان رییس جمهور پاکستان

دومین حکم اعدام در مورد برهان الدین ربانی صادر می شود. این کثیفترین دشمن مردم ما محکوم به اعدام است. او به خاطر کشتن ده ها انقلابی در هرات، فراه، نیمروز و مسلخ گاه های جمعیت در پشاور، بخاطر جاسوسی برای دولت پاکستان در زمان داوود خان، نوکری آی ای آی و سی آی ای، عربها و ایران، دعوت از جنرال حمید گل برای ساختن اداره افغانستان، جنگ های تنظیمی و همدستی با طالبان و آنها را فرشته های صلح نامیدند، قاچاق و صدها جنایت دیگر اعدام می شود.
به این منظور عکس این جرثومه کثیف نیز سرچپه خواهد بود.


سندی دال بر دعوت ربانی از جنرال حمیدگل منحیث مشاورش

دو شنبه 9 آوريل 2007, نويسنده: نسیم ندیم


وزارت خارجه امریکا افشا می کند:

چرا ربانی - مسعود در آغاز از طالبان پشتیانی کردند؟

نويسنده: حکیم نعیم

دو شنبه 12 نوامبر 2007

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • عزیز دلم لمبه جان.
  صدقه کام وزبان خودت وپدر وپدرکلان مرحومت شوم عزیز جان.
  ولی به این سادگی که نمیشه مشکل را حل کرد. عزیز جان میدانم که قلب پاک ودل مومن داری ولی این کافی نیست. به جای اعدام تو باید بنویسی و مفصل و مستدل هم بنویسی وهرآنجه که ازخاطره گرفته تا نقل و قول تا چشم دید و تا برداشت همه وهمه را بنویس تا هم ما استفاده کنیم وهم جایگاه تو رفیع تر شود وهم مردم مردم بدانندکه آنچه را که تو میدانی. بلی عزیز. انشا الله که معزز باشید.

  • جان بیادر این نوشته ها رنگ و بوی راوایی دارد و بیشتر از تبلیغات راوا نشخورا کرده‌ای تا اینکه خودت چیز تازه‌ای ارایه کنی.

   اسنادت همه از راوا اند. بکوش خودت چیز تازه‌ای ارایه کنی تا بدانیم که در محاکمه‌ای که آغاز کرده ای جدی هستی.

   بین این چیزها را قبلا راوا داده بود:

   http://www.rawa.org/darkdays/darkdays36.htm

   http://www.rawa.org/darkdays/darkdays13.htm

   سندی اولی تان هم سالها قبل از جانب راوا ارایه شد که جمیعت آنرا در همان زمان رد کرده بود:

   http://pz.rawa.org/59/59letters.htm

   راوا از تبلیغاتش چه حاصل کرد و به کدام محاکمه جنایتکاران رسید که حال خودت جای پای آنان را تعقیب میکنی. اینان را اگر امریکا نخواهد کسی محاکمه نمیتواند مگر اینکه هرکدامشان به مرگ خود به دوزخ بروند!!

 • دوستان سلام ! اولین بار که ربانی به مزارشریف آمد ، با رژه نظامی ، پرواز جت ها و بدرقه هلیکوپتر ها مانند یک پادشاه استقبال شد . اهالی مزارشریف و شاگردان مکاتب با دسته های گل الی میدان هوائی به پیشواز این نمک ناشناس شتافته بودند . حتمأ به خاطر دارد . وقتیکه منافع و خواهشات ربانی و متباقی مجاهدین سر تقسیم قدرت در کابل با سایر قوت ها ، که در تسلیمی بلا قید وشرط دولت دوکتور نجیب و رویکار آمدن دولت مجاهدین رول عمده داشتند ، به خطر افتید بلا درنگ علیه آنانیکه اورا بقدرت رسانیده بودند جهاد اعلان نمود . از همان حربه شرم آور که دیگر بعد از خروج قوت های اشغال گر روسی مفهوم نداشت استفاده نمود . بعدأ جهاد کردند . جهاد ننگین و شرم آور . و هر چه مزاری و شبرغانی و میمنه گی و بغلانی را در گرد و گوشه شهر کابل گیر میکردند ، مانند کفار و حیوانات اهلی ناشده لت وکوب می نمودند . بلاخره بعد ازینکه کابل را طالبان کرفتند ، خورجین وبار و بستره دولت خود را به دوش کشیده وراهی دیاری شد که علیه آنها جهاد کرده بودند . زهی وقاحت و زهی بی حیائی . آیا نمک ناشناسی رنگ و شکل دیگری دارد ؟ امیدواریم و آرزو داریم که یک روز نوبت اعدام عطا (بچه مفلس ) والی بلخ هم برسد !!

 • برو بچیش کابل پریس را به تریبون راوا تبدیل کردی. این همان پرچمی های شکست خورده و افتیده در دامان راوا هستند.

 • من کاملاً مطمئن هستم که خانم لمبه با راوا هیچ ارتباطی ندارد و شاید هم در بسیاری موارد مخالف نه شاید دشمن راوا هم باشد ولی برای راوا تبریک می گویم که امروز به مثابه یگانه سازمان انقلابی شناخته شده است که حتا کسانی که مخالف هم هستند ولی بر ضد ددان خلقی، پرچمی، جهادی، طالبی، نوکران امریکا و روشنفکران مرتجع می نویسند از جانب دشمن تاپه راوایی می خورند. این خود ثابت می سازد که راوا در مبارزه خود صادق و پیگیر بوده است.

 • جلاد عزیز،
  سخن زیاد است و اما:
  1 - این تنها آرزوی تو نیست که ربانی اعدام شود، آرزوی دولت خلقی و پرچمی بود، آرزوی روس ها بود، پاکستانی ها نیز مرگش را می خواستند و می خواهند و اکنون نیز کسانی هستند که منافع کثیف قومی، سیاسی و اقتصادی شان، اشخاصی مثل ربانی را بر نمی تابد.
  2 - به جز از اعدام از تو و امثال تو انتظار دیگری هم نمی داشت. در مکتبی که شما درس خوانده اید، جز اعدام، غدر و خیانت چیز دیگری نیاموخته اید.
  3 - شما از اعدام هایی از کودتای بیست و شش سرطان گرفته تا به حال کرده اید، هیچ درس نگرفته اید.
  سخن آخر در مورد اعدام، اگر توانستید و کمر این ملت را شکستید، اعدام کنید، بسوزانید و ویران کنید. چنانکه بار ها کردید. اگر نتوانستید، مجازید که چنین - حد اقل - دل شکسته تان را خوش سازید. یاد تان باشد چراغ ظلم تا قیامت روشن نمی ماند، روزی فرا می رسد که خواب در چشمان تان خواهد شکست (بالاتر بدی تان را نمی خواهم سر و گردن، دست و پای تان مال خود تان).

  جنگ ربانی در مزار نه بر ضد مردم مزار که علیه شرارت دوستم که با همدستی گلبدین در یازده جدی کابل را به خون و خاک کشانید بود. کاش آن روز در کابل می بودید و طیاره های دوستم را می دید که در عقب نسوان و کلوله پشته چه گل هایی کاشت. به هر حال، حالا کاری را که قبلا در زندان ها و به صورت فزیکی می کردید، حالا در مطبوعات به شکل مجازی آغاز کرده اید. بدترین نتیجه آن، تداوم خشونت گستری و ادامه خاکباد کردن در فضای روشنفکری جامعه است.
  خداوند شما و آقای کامران و همه ما را هدایت نصیب فرماید.

  • فرید خان باید صدیق چکری، واقف حکیمی، رزاق مامون، فرشته حضرتی، حفیظ منصور و یا کدام جمعیتی دوآتشه دیگر باشد، ورنه اکثریت مردم ما که تیغ جنایت و بربریت ربانی و باندش را به جگرخود حس میکنند، اعدام صحرایی ربانی و نظایرش خواست همیشگی شان است و هیچکسی به این حد در قعر ابتذال سقوط نخواهد کرد که به شمشیر خونین ربانی بوسه زند.

   جز چند خودفروخته وطنفروش و جلاد کس دیگری از ربانی این نوکرک اجنبی و قاتل هزاران هموطن بیگناه ما دفاع نخواهد کرد، روزی رسیدنیست که ربانی، سیاف، گلبدین، محقق، خلیلی، دوستم، گلابزوی، تنی، ملاعمر، علومی و دیگر دشمنان و بربادکنندگان و فروشندگان خاک ما به دست پرتوان مردم ما به دار عدالت حلق آویز شوند که کشور ما از گند و کثافت اینان رهایی یابد.

 • The excecution should start from Sardar Dawood,Nooor Mohammed Taraki,Hafizullah Amin,Babrak Karmal,Najibullah and all tyranni members of communists government during Russian invasion in Afghanistan(Choristan)including all ministers,governers,ambassadors,commanders and all party members of Khalq and Parcham dirty people

  • خانم لمبة نمى دانم جرا آنقدر اسير خشونت و خونريزى ايد آخر جرا در اين حد بناه بردن به ابتذال ذوق خواننده ها را مشوش و مغشوش مى نماييد.
   مردم حق دارند بغير از حرف ها ى مبتذل و خواب هاى مالخولياى شما كه آنها را در تعبير ها ى اعدام هاى صحراى به خورد مردم مى دهد از قماش هاى بسان شما جيز هاى بكونه ديكر بشنوند، آخر اين مرزبوم از كردن بريدن ها و سياست زمين سوخته و قتل عام و اعدام هاى صحراى به سطوح آمده و لبريز از اين همه ابتزال و تهرج عقلى كرديده است، بيايد حديث نو براى بيجاره كان و درد ديده كان بنويسيم و از اين حتك حرمت و سخنان بيهوده و غير عملى احتراز جويم .
   لمبه خانم اخر اشكال مسئله در كجاست كه شما كويا سر خورده ايد كه سازمان جمعيت در هرات، فراه، نمروز و سائر استان ها جند جاسوس و اجنت" كى جى بى" را در دوران اشغال كشور توسط روسها بعد از محاكمة ، حد شرعى را بر آنها اعمال نموده است ، جرا شما آنقدر نسبت به كشته شدن بر حق آن جند جاسوس سر خورده ايد اما نسبت به آن هزاران دانشجو ، استادان دانشكاهى ، كسبه كاران ، دام بروران، دهاقين ، بيشه وران، شاكردان دبيرستانى و مادران و كهن سالان كه توسط جلادان كرملين بصورت اعدام هاى صحراى و زنده سر به نيست كردن ها از اين كوير حذف فزيكى خشونتبار شدند دم از لب بر نمى كشايد آخر جرا!!!!
   آخر جرا آنقدر شيفته و سر سبرده شيطان يك بام و دو هواى نكرى شده ايد ، اين حيات كه به تأكيد ابدى نيست و ما اندازه معينى براى زندكى داريم هر كاه آن بسر رسيد به تحول ديكرى خواهيم بيوست و آنجا داد ستان عادل مطلقى خواهد بود كه از اينهمه افتراء ، تهمت و حتك حرمت باز خواست خواهد نمود ، بترسيد از آن روز كه فرا رسيدنى است ، در مورد اينكه ربانى از حميد كل خواسته است كه در امر باز سازى و احياء ارتش بعنوان يك متخصص نظامى مسلمان دولت آن وقت را در امر تربيه نظامى ارتش يارى رساند به ديد من هيج اشكالى ديده نمى شود جون
   دولت ربانى بعد از آنهمه مصائب ارتشى را به وراثت برده بود كه از نظر فنى در حدى نبود كه به باز سازى نياز نداشته باشد بناء ربانى بنابر درنظر داشت روحيات مردم كشور و مسئله اعتماد نبست به بيوند اخوت اسلامى جنين بيشنهادى را نموده است ، آنهم براى اينكه ربانى بنابر تجربه دوران جهاد از كج انديشى دولتمداران و ارتشيان باكستان آكاه بود و مى فهميد كه سازمان اطلاعات ارتش باكستان در هماهنكى با انكليس ها ، امريكائى ها و عرب هاى خليج ، فرصت استقرار براى آن دولت نو با را نخواهند داد و در صدد سبوتاج دست آورد هاى جهاد بنابر عناد ايدئو لوجيكى و ديد خصمانه نسبت به هر تجربه دولت دارى اسلامى بر خواهند آمد، بنابر اين ، دولت ربانى بلوسيله خواست توب را به ميدان حريف بر تاب نموده و با بيشنهاد استفاده از حميد كل رئيس ستاد سابق ارتش باكستان در امر بازسازى ارتش كشور حجت مداخله باكستان را تحت عنوان تأمين منافع باكستان در كشور از سياست مداران ماجرا جوى باكستان بربايد و از طرف ديكر ربانى فكر مى كرد در وضعيت كه جهان در ارتباط به مسئله روابط با آن دولت در يك بايكوت غير علنى ديبلوماتيك قرار داشت از همه بركه هاى در دست داشته براى كذار به مرحله اساس كذارى دولت ملت استفاده برد.

   اما خبث اطراف خارجى و ابتذال نكرشى اطراف داخلى مانع از آن شد كه آن تجربه به اهداف خود در رسد ، بنابر اين من هيج دليل موجه در اين امر نمى بينم تا آن را شما دال بر خيانت ملى ربانى قلمداد نماييد و او را كويا با اين استنتاج هاى من در آوردى محاكمة صحراى نماييد ، من نمى فهمم جرا اينقدر دوكانه بين هستيد آخر دعوت حميد كل با دعوت متخصصين نظامى 37 كشور غير مسلمان براى باسازى ارتش كشور جى تمايز ى در مسئله ماهوى دارند، جرا زبان شما در مورد كرزى و اسلاف تان لال مى كردد اما در مورد ربانى و غير خودى ها به جز از خشونت در جعبة تان جيزى ديكرى نمى تراود،
   من فكر مى كنم براى شما آنجه در مسئله آمان الله آن شاه ترسو و غازى خود بنداشته شما توضيح دادم براى آنى كه تارك بر تارك عقل مى داشت كافى بود تا ديكر به ابتزال سرايي نبردازد، اما شما جون منطق تان فقط اعدام صحراى است بس با شما نمى شود از حجت و استدلال سخنى داشت .
   د/ مهديار

   آنلاین : اعدام صحراى و آنسوى حقيقت

 • ba salaam ba shoma dostan,
  omidwaram ke ba zode jenaytkarani ra ke kabul ra ba wairna mobadal namodand wa azaran insan begona ra ba qatel rasandand nez ba dar bekashed, manand Massod, Mazari, Sayaf, Qasem Fahim wa baqya.
  ba arze hormat, Najem

 • یگانه راه حل مشکل افغانستان محاکمه جنایتکاران جنگی چون شیطان الدین ربانی و همسلکان جنایت پیشه او و در عین حال اعلام کردن احمدشاه مسعود به عنوان خائین ملی است.

  خیلی جالب است که هر بار کسی دهن به تقبیج جنایتکاران جنگی باز میکند هواخواهان خائین ملی مسعود و شیطان الدین ربانی که مسول قتل هزاران بیگناه، ویرانی کشور، جاسوسی به سازمانهای پاکستانی و بعدا ً به روسی هستند بدون هیچ شرمندگی در مقابل قربانیان جنایت کاران جنگی و خانواده های قربانیان به دفاع از قهرمانان جنایت پیشه و سیه اندیش شان برخاسته و با روایی خواندن ، پرچمی و کمونیست خواندن بیگناهانی که خواستار عدالت هستند این حق انسانی شانرا به مسخره میگیرند.

 • لمبه مائویست! درزمان کمونیست ها یعنی رفقای استالنیست تان نیز عین عمل تکرار شد و محاکمه غیابی قومندان جهادی را رژیم الحادی کارمل اجرا نمودند که بعداً نجیب آنرا غیر قانونی اعلان کرد ازین فهمیده میشود که دشمنان استالنیستی مائویستی همیشه سر ازیک بوجه میکشند . حال میگوئیم دست تان ازینجا تا پکن خلاص .

  • می گویند که همین پکن بود که ربانی ها اسلحه می داد و حمایت می کرد، اگر دست مائویست ها تا پکن هم برسد، دوباره برخواهد گشت، زیرا پکن دیگر از مائویست ها حمایت نمی کند، ورنه بروید و از حزب مائویست نیپال بپرسید که چین چگونه آنها را تهدید می نماید.

   امریکا و پکن هر دو از بادران ربانی شماست آقای هارون.

  • ولی پکن هنوز معبد مائویست ها شکست خورده افغانستان است که فاقد پایگاه مردمی اند. ا

 • "یكی از نفرها كه راستی حتی من خودم فكر میكردم كسی بود بنام "واسوخت" این آقا یك شخص بسیار سابقه دار و به اصطلاح استاد اكثر شاگردهای معارف مناطق شمال بود اما بنام اینكه با بعضی از ستمی‌ها رفت و آمدی داشته در حالیكه خودش قطعا ستمی نبود... گفتند كه باید كشته شود و .... بهر حال این كار در جای دیگری صورت نگرفته و نمیگیرد..."

  سخنرانی برهان الدین ربانی از نشریه مجاهد شماره 26 دلو 1367

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس