کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > وزارت تحصیلات عالی افغانستان و دزدی سیستماتیک از معاش دانشجویان خارج از (...)

وزارت تحصیلات عالی افغانستان و دزدی سیستماتیک از معاش دانشجویان خارج از کشور

سه شنبه 10 جون 2014, بوسيله‌ى استاد طغیان ساکایی

یک جنایت دیگر در وزارت تحصیلات عالی افغانستان
وزارت تحصیلات عالی بیگمان یکی از وزارتخانه هاییست که میزان جرم و جنایت در آن نسبت به هر اداره دیگر در یک فیصدی بالا قرار دارد. همه می دانند که چند تن از صاحبان تخصص در اختلاس اموال دولت زیر رهبری وزیر گرد آمده اند و می کنند انچه می خواهند.

رازی را که ما تازه بدان آگاهی یافتیم دستبرد به معاش محصلان خارج از کشور است. شورای وزیران فیصله کرده است که برای محصلان در خارج از کشور 120 دالر معاش ماهوار پرداخته شود. اما این ناجوانمردان برای یک جند تن محدود که فکر می کنند توانایی برآوردن آوازشان را دارند یا آواز آنان را مسئولین دولت خواهند شنید، همان 120 دالر می پردازند و برای تعداد بسیار دیگر تنها 60 دالر می دهند.

این راز هنگامی افشا شد که جناب وزیر خارجه افغانستان در هفته گذشته به کشور تاجیکستان سفر کرد و در یک دیدار با محصلان که از این برخورد دوگانه به اصطلاح یک بام و دو هوا شکایت داشتند، گفت که شورای وزیران فیصله کرده است که برای همه محصلان علی السویه ماهانه 120 دالر پرداخته شود.

این درحالیست که در اثر شکایت و عرایض متعدد محصلان در مقطع های مختلف تحصیلی در کشور تاجیکستان و با نظرداشت تایید سفارت محترم افغانستان در کشور تاجیکستان باید معاش ماهوار 300 تا 350 دالر امریکایی برای مجصلان پرداخته می شد که نشد و باز از همان 120 دالر ایشان نیز نیمی را دزدیدند. آیا کسی هست که از این دزدان روز روشن بپرسد؟؟
همین حالا هم دزدان در جریان دزدیدن اند پاسبانان کجایید!!
لطفن همه دوستان این مطلب را به اشتراک بگذارند تا این خیانت افشا شود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


49 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > وزارت تحصیلات عالی افغانستان و دزدی سیستماتیک از معاش دانشجویان خارج از (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • این دزدی نه تنها در تاجکستان بلکه در همه جا است.در کشور هند برای دانشجویان که از طریق دولت هند رفته حتی 1 دالر هم داده نمیشود در حالیکه مطابق بعضی گفتار دولت افغانستان برای آنعده دانشجویان هم ماهانه 5000 افغانی ارسال میکند.نویسنده محترم لطفأ در این مورد اگر ممکن است تحقیق کنید.تشکر

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.