صفحه نخست > دیدگاه > عطا اعدام شد (4)

عطا اعدام شد (4)

لمبه
يكشنبه 27 جولای 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بالاخره باید مردم ما تصمیم بگیرند. "جامعه جهانی" با "پلورالیزم" سیاسی اش نمی تواند همپالکی هایش را مجازات نماید و چنین حقی هم ندارد، زیرا مجازات خاینان حق "جامعه جهانی" و حق کلاه آبی های ملل متحد نیست، بلکه این حق مسلم مردم ماست که به زودترین فرصت تناب دار بر گردن خاینان حلقه زنند.

از آنجاییکه محاکم بین المللی فقط بلدند دشمنان شان را محاکمه کنند و دوستانشان را که از جنایات کاران درجه یک تاریخ معاصر به شمار میروند نه تنها که محاکمه نمی کنند، بل آنها را با اعزار بر کرسی های بلند سیاسی نصب می کنند و سود می کشند. از اینرو ما مردم ستمدیده ناگزیر هستیم خود دست به عمل بزنیم و اگر امروز نمی توانیم دست های ما را بر گردن های شان گره بزنیم، حداقل با حکم اعدام شان، خواب شان را حرام بسازیم.

بالاخره باید مردم ما تصمیم بگیرند. "جامعه جهانی" با "پلورالیزم" سیاسی اش نمی تواند همپالکی هایش را مجازات نماید و چنین حقی هم ندارد، زیرا مجازات خاینان حق "جامعه جهانی" و حق کلاه آبی های ملل متحد نیست، بلکه این حق مسلم مردم ماست که به زودترین فرصت تناب دار بر گردن خاینان حلقه زنند.

من بنوبه خود اعدام خاینان را بدون محکمه و محاکمه ای آغاز کرده ام، قبلاً گفته بودم که هر هفته باید یکی از خاینان اعدام شود، ولی فکر کردم که عطش مردم برای اعدام خاینان بی مانند است، از اینرو با در نظرداشت آرزو دیرینه مردم، تصمیم گرفتم که اعدام خاینان زودتر صورت بگیرد تا کشور ما بزودترین فرصت بسوی بهروزی گام بردارد. این محاکمه صحرایی است و آرزو دارم روزی دست من در کنار دستان دیگر تناب حلق آویزی خاینان را گره بزند. خاینانی که امروز زنده نیستند ولی بدترن جنایت در حق مردم روا داشته اند، مشمول این اعدامی ها خواهند بود و بجاست که به خاطر کشتار، قتل و رهزنی های شان، پس از مرگ یکبار دیگر نیز اعدام شوند.

چهارمين حکم اعدام در مورد عطا مشهور به بچه فلم مزار صادر می شود. این کثیفترین دشمن مردم ما محکوم به اعدام است. او به خاطر ترویج بنیادگرایی، جنگ های خونین تنظیمی در مزار شریف، دامن زدن به مسایل میلتی و قومی، نوکری برای ایران و در حال حاضر "جامعه جهانی"، غارتگری این قوماندان ملیشه که هم اکنون در اشغال بیشتر از 50 درصد بلند منزل های دولتی و شخصی مزارشریف، تصرف ساحات سبز و قتل برخی از رجال مهم بلخ متهم است، در راس سیستم مافیایی بلخ قرار دارد که بیرحمانه مردم و آزاد اندیشان را تحت سیطره ی اختناق آمیز خویش فشرده است. سیستم مافیای قوماندان عطا چیزی دیگری نیست به جز از مربع تجاوز، غارت، قتل و قاچاق. مافیای بلخ بوسیله ی عطا اداره شده و در ترکیب آن ملیشه ها و قوماندانچه های پیشین جمعیت اسلامی که هم اکنون در برخی از پست های امنیتی و اداری بلخ وظیفه دارند، به چشم میخورند. قانون در مطابقت با خواست این سیستم مافیایی کنترول و تفسیر میشود و بعد هیچ چیز برای اینها غیر قانونی نیست – کابل پریس، مزاری، دزدی، اختلاس، خیانت به مقاومت برحق مردم ما علیه متجاوزان شوروی، سو استفاده از دین مردم و صد ها جنایت دیگر، اعدام می شود . برای سمیع جان ( که زمانی عطا کتابهایش را چاپ می کرد)، پرتو نادری ( که بوسه بر دستان عطا می زد) و رهنورد زریاب( که مشاور فرهنگی این میکروب بنیادگرایی بود) صبر جمیل می خواهم!
به این منظور عکس این جرثومه کثیف نیز سرچپه خواهد بود.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • بسیار عالیست که این جلاد هم بالاخره اعدام شد.

  من اعلام میدارم که تمامی دارایی افسانوی این خاین که به قیمت خون مردم بدست آورده به نفع مردم ما مصادره شود، البته این دولت پوشالی و خاین حق ندارد که آنرا بگیرد و به جلادان و وطنفروشان دیگر تقسیم کند، باید مستقیم به مردم نادار و بربادرفته افغانستان داده شود!!

  جای قبر های چاکران فرهنگی عطا و عطا ها مثل رهنورد زریاب، سمیع حامد، رزاق مامون، پرتو نادری و .... هم در کنار قبر عطا آماده گردند که روز دادخواهی از اینان هم رسیدنیست که "دسته شلاق دژخیمتان را می تراشید از استخوان برادرتان و رشته تازیانه جلادتان را می بافید از گیسوان خواهرتان و نگین به دسته شلاق خودکامگان می نشانید از دندان های شکسته پدرتان"

  • باعرض سلام به شما!
   ای قاضی غلط و ناعادل! تمام افغانها میدانند که ولایت بلخ با همه کمبودی ها یکی از ولایات نمونه درافغانستان است و شمااین چنین قضاوت میکنید! مگر میخواهید که یکی از طرفداران خلیلی یا محقیق والی بلخ شودو امنیت اش مانند امنیت ولایات جنوب شود.ما مردم ولایت بلخ این موضوع را بابرکناری اسماعیل خان در هرات دیده ایم و میخواهیم که عطا محمد نور والی ولایت مان باشد و نمیخواهیم که مزار مانند هرات شود.و به شما اجازه نمیدایم که سرنوشت مردم ولایت بلخ را تعیین نمایید.

   ما خوب میدانیم که شما وابسته بکی هستید و چرااین حرف را میزنید.

   و در اخیر میخواهم بگویم که ولایت مانمونه است و نمونه خواهد بود. ما میخواهیم با همه کاستی هابسوی باز سازی بروی و شمالطفاٌ مزاحم مانشوید!

  • سلام وطن داران عزیز
   شیشه بشکستن نباشد افتخار سنگ سخت
   سنگ اگرمرد است جای شیشه سنگدان بشکند
   شما چیزی را که بخود میپسندیت به دیگران هم بپسندیت شما نمیخواهید که صفحات شمال کشور برای مدتی ارامی باشد طنزواربگوید کنایه بگوید تا که مسولین محترم متوجه اشتباه خود شده وخود را به خواست مردم خود اراسته بسازد به لحاظ خدا وطن را شما فرهنگی های بی فرهنگ یک بار دیکر به خاک وخون مکشانید

 • اين شيطان بزرك بايداعدام شود.
  تشكرلمبه جان.اين شيطان عليه العنته راخوب كردي بري مردم نشان داديد.عطاقاتل است عطاقاجاق براست عطازناكاراست عطايك اينجه بزن درجه يك به هرزورمندكه ازخودش زورتر باشد.
  ازدست اين كثيف صدهاخانواده ازشهرزيباي مزارشريف مهاجرشدند.

  آنلاین : http://عطا شيطان با...

 • لمبه جان
  فكر ميكنم بايد از همه اولتر محقق و يا خليلي را اعدام ميكردي كه چكونه از مردم بيچاره و مظلوم هزاره استفاده هاي سياسي كرده و هم اكنون هم ميكنند. دادگاه شما عادلانه نيست

 • نظری جناب قاضی در مورد تعیین برادر ملا دادالله به عنوان والی بلخ چه است. فکر نمی کنید که وضعیت به صورت قابل ملاحظه بهتر از هلمند خواهد شد.

 • مه حاضر هستم قسم بخورم که نارضایتی جناب قاضی بیشتر ناشی از محدود فعالیت های فرهنگی است که عطاخان در بلخ گاه وناگاه انجام میدهد تا به فعالیت های غیرقانوی وی. قاضی جان مه جناب شما را خوب میشناسم (به صورت شخصی) و متاسفانه در عقب فعالیت های قضایی شما تنها وتنها عقده های ناسیونالیستی به صورت عامل عمل میکنند. البته مه به هیچ صورت از فعالیت های غیر قانونی قومندان عطا حمایت نمی کنم وهیچ علاقه مندی شخصی نسبت به این فرد ندارم. اما پر واضیح است که جنایت کاران به مراتب وحشتناک تر، قصی القلب تر و وحشی تر از همه کسانی که تا حال جناب قاضی به محاکمه یی آنان پرداخته در افغانستان وجود دارند وبسیارهم فعالتر ازین افراد میباشند که در پیشگاه یک دادگاه عادل نوبت قومندان عطا شاید در اواخر لیست قرار بگیرد.
  ما شدیدا" نیازمند تامین عدالت هستیم و تامین عدالت در گام نخست نیازمند ایجاد حاکمیت قانون است که از سوی یک دولت واقعی نماینده اراده تمامی مردم افغانستان ناقذ میگردد.
  بازهم سلامت باشی قاضی جان

  • منطق شما خیلی ضعیف و خیلی غیر انسانی است.

   اگر بر اساس منطق شما عمل کنیم پس هیچ خائینی و هیچ قاتلی به سزای اعمال شان نخواهد رسید زیرا قاتلین و خائینان قسی القلب تر از آنها موجود است.

   عطای بورقه بدون شک یکی از کثیف ترین و جنایتکار ترین چهره ها در زمان حاضر است که باید در عقب میله های زندان روز سپری کند و یا از حلقه دار آویزان شود. این بیسواد و عقدای با سایر اعضای جمعیت شیطانی سد های هستند در مقابل آزادی، پیشرفت و عدالت و باید محاکمه شوند.

 • بی چاره لمبه جان، چرا بخاطر تنگ نظری و نزاد پرستی ات میخواهی وقت خود را در نوشتن همچو مطالب ضایعه میکنی؟

  یکعده هراتی ها که به دستور دشمنان هرات در برطرفی امیر اسمعیل خان دست داشتند مگر اکنون پشیمان نیستند؟

  مگر آنها اکنون بد کردیم نمی گویند، این همه پیشرفت و آرامی را که در بلخ میبینی باید مرهون تلاشهای بچه فلم مزار بدانی، بدون شک در شرائط امروز مناسب ترین فرد برای اداره مزار همان عطا محمد نور است.

  شما باید از توطئه گران هرات علیه اسمعیل خان پند گرفته از شرائط کنونی در مزار شریف استفاده اعظمی کنید.

 • سلام
  برادران عزیز شما همه میدانید کسانی را که آقای لمبه مورد محاکمه بقول خودشان صحرای قرار میدهد شخصیت های هستند که باوجود تمام اشتباهات که از آنها سرزده دارای روشنگریها رشادتها جانبازیها و خدماتی هستند که کسانی مثل لمبه با این در هم و برهم گویی نمیتواند چیزی از کرامت و بزرگی آنها کم کند. بهتر است آقای لمبه اگر اینقدر مشتاق کشت و کشتار وزدو بند با این دسته از مردم هستند بروند به دامان پر از خون طالبان و واضحا از ایدلوژی وحشی و بربری خود از طریق آنها و نه از لباس حقوق بشر و به نماینده گی از مردم. دفاع کنند چیزی دیگری را که لازم آقای لمبه بداند این است که فکر نهفته در قلم وی بهترین بازگوکننده تفکر جنگلی است که افغانستان این دیار پر از زجر و آلام تا حدودی از آن وضعیت گذشته و نیاز به افکار بکر وجوانی دارد تا این کشور را از این مخمصه داخلی و خارجی برون آرد.امروز ما با مشاکلی چون اشغال بحران و فقر فکری مادی و معنوی و هزاران مشکل از این دسته روبرو هستیم که می بایست با فکر و تدبیر و عمل نه با جهل تعصب نژاد پرستی اندیشهای پوچ و تو خالی علمانی طالبانی و تفکیری حل شود براستی حال واقعا آدمی سلیم العقل چنین فکر میکند در خانه ای که دشمنان در او قتل و غارت و چور چپاول به را انداخته اند افراد این خانه تا این دم به خواب خرگوشی فرو رفته و عده ای نیز به بدو بیرا گفتن یکدیگر ادامه دهند و از این طریق عقده گشایی فکری و جبران از دست رفته های خود مینمایند . براستی سرنوشت چنین مردمی که در دست خودشان هم نیست چه خواهد شد و به کدامین سو خواهد رفت و تا چه وقت کورکورانه قدم خواهند گذاشت .
  آقای لمبه آیا واقعا درد امروز را سخنان از این قماش حل مینماید آیا وقت آن فرا نرسیده که حکیمانه و مسولانه سخن گوییم و بدانیم پیامد قامت این سخنان را در روز قیامت و از اینکه خود قاضی مدعی و مدعی الیه شویم.خواهیم دید

  • مردم شریف بلخ خود میتوانند در مورد کار کرد های عطا قضاوت و انصاف نمایند .و دست مداخله گران فاسد و مزدور دال و چپاتی خور ها را ویا خورش کباب خور های لعین را بگیرند. اگر قاضی یکی از جمله ای همین باندیست های فروخته شده و تروریست باشد ، مردم شریف بلخ او را به کیفر اعمالش برسانند. این وظیفه مردم بیدار و آگاه است ، که در چنین شرایط خطیر سیاسی هوشیاری خود را حفظ کنند ،و اجازه ندهند غلامان ، ومزدور های شیطان لعین بخصوص از حزب گلبدین و طالبان منفور و دیگر گروه های خائن و مزدور به ایران که در ظاهر خود را دشمن امریکا معرفی میکند ، اما در خفا در زیر یک لحاف با هم می خوابند، صلح و امنیت منطقه شان مورد تجاوز و تفرقه قرار بگیرد. مردم شریف در هر حال برای قضاوت خداوند «ج» را حاضر و شاهد بدانید. اگر عطا مرتکب و متهم به جنایت قتل وقتال و دزدی و غارتگری باشد ، حکم قاضی انصافانه است.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس