کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > هراس حکومت افغان از فیسبوک و احتمال مسدود شدن این شبکه

هراس حکومت افغان از فیسبوک و احتمال مسدود شدن این شبکه

جمعه 20 جون 2014, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: از روز گذشته تاکنون کابران شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک نگران مسدود شدن این شبکه ی اجتماعی توسط حکومت افغان می باشند. خبرها و گزارش ها حاکی از آن است که حکومت افغانستان در پی تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری و بازتاب منفی آن در رسانه های اجتماعی قصد دارد این شبکه ی اجتماعی را مسدود کند. علت اصلی این تمایل حکومت افغان، هماهنگی ها در اعتراضات و راهپیمایی ها نسبت به تقلب انتخاباتی در شبکه ی فیسبوک می باشد. طبق تحقیقات مختلف، شبکه ی فیسبوک بیش از یک میلیارد و سیصد و ده تن عضو فعال دارد. همچنین این شبکه ی اجتماعی دارای بیش از یک میلیون کاربر در افغانستان می باشد.
هراس حکومت های خودکامه از شبکه های اجتماعی زمانی افزایش یافته که در جریان سال های گذشته بسیاری از فعالان و مردم برای هماهنگی در اعتراضات و راهپیمایی ها، استفاده از این شبکه و شبکه های اجتماعی مانند تویتر را روی دست گرفته اند.

حکومت افغان در سال های گذشته به ندرت اقدام به مسدود کردن سایت ها و شبکه های اجتماعی کرده است. در یک مورد این حکومت سایت کابل پرس را در آی ای پی های دولتی مسدود نمود و در موردی دیگر نیز سایت یوتیوب را برای مدتی از دسترس کاربران خارج کرد.
چندی پیش انتخابات ریاست جمهوری سال 2014 میلادی افغانستان همراه با تقلب و تخلف برنامه ریزی شده توسط حکومت افغانستان و کمیسیون انتخابات برگزار شد که جنجال های زیادی را بوجود آورده و ممکن است این تقلب گسترده، به ایجاد تنش ها و درگیری های خونین تری در افغانستان بیانجامد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


34 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > هراس حکومت افغان از فیسبوک و احتمال مسدود شدن این شبکه

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • هموطنان عزيز در سراسر دنيا!
    دولت پوشالي ونامشروع كرزي به همدستي استخبارات بعضي از كشورهاي غربي و اميرزي سنگين ، خلقي فاشيست أميني ، وزير مخابرات ميخواهد ارتباط فيس بوك را با افغانستاني هاي داخل بخاطر سرپوش گذاشتن بالاي تقلبات انتخاباتي قطع نمايد ، در آنصورت ، آگاه باشيد كه تويتر، گوكل، ولينكدن ويوتيوب ميتواند جاي فيس بوك را پرنمايد

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.