IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > عکس > عکس هایی از اعتراض به نیروهای آمریکایی و به آتش کشیده شدن موتر آنان

عکس هایی از اعتراض به نیروهای آمریکایی و به آتش کشیده شدن موتر آنان

امروز در نتیجه تصادف یک موتر نیروهای آیساف با یک موتر شخصی، تعدادی جانشان را از دست دادند و این حادثه خشم مردم را برانگیخت. چند روز پیش در کابل، افراد مسلح ملا تره خیل کوچی، در حالی که خود وی نیز در محل حاضر بود، به طرف مردم شلیک کرده که دو تن کشته و پنج تن زخمی شدند.
جمعه 30 جولای 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

امروز در نتیجه تصادف یک موتر نیروهای آیساف با یک موتر شخصی، تعدادی جانشان را از دست دادند. بدنبال وقوع این حادثه عده ای از مردم با خشم، به موتر نیروهای آمریکایی حمله کرده و آن را به آتش کشیدند. پولیس افغانستان نیز با شلیک هوایی مردم را متفرق کرد. چند روز پیش در کابل، افراد مسلح ملا تره خیل کوچی، در حالی که خود وی نیز در محل حاضر بود، به طرف مردم شلیک کرده که دو تن کشته و پنج تن زخمی شدند.

عکس از اسوشیتد پرس


واژه های کلیدی
loading...
loading...

پيام‌ها

 • امریکا به جای نابودی تروریستان فرستاده شده بوسیله پنجابی های کثیف و بویناک پاکستان = چتلستان مردم بیگناه افغانستان را نابود میکند.

  بعد از افشای اسناد توسط ویکی لیکس دیگر هیچ جای شک و تردید باقی نمانده که پاکستان مرکز اساسی تروریستان و افراطیون است که یکعده جاهل را در افغانستان تحت نام اسلام و افغانیت بر ضد کشور خودشان تحریک میکنند.

  اگر حالا هم امریکا به جای نابودی مراکز تروریستان در پاکستان به بمباری قرا و قصبات افغان ها ادامه بدهد پس هیچ شکی نباید باقی بماند که امریکا از پاکستان برای مقاصد پشت پرده استفاده میکند و مسله جنگ با تروریسم یک بهانه ی بیش نیست.

  آی اس آی و اردوی پاکستان تروریستان را بر ضد هند و افغانستان تربیه و مسلح میکنند و این چیزی است که دیگر هیچکس به جز از پنجابی های بویناک پاکستانی نباید انکار کند.

 • خراسان

  نام سرزمين ما از سده سوم تا نيمه سده 19م خراسان بود. خراسان در زبان پهلوي بمعني برآمدن آفتاب را گويند، زيرا در پشته ايران همين سرزمين جاي برآمدن آفتاب ميباشد. فخرالدين گرگاني دفتر ويس ورامين در مثنوي دل انگيز پارسي دري سروده، زبان پهلوي را مي دانسته درباره نام خراسان چنين ميگويد:

  خوشا جايا بروبوم خراسان درو باش و جهان را مي خور آسان
  زبان پهلوي هر کاو شنا سد خراسان آن بود کز وي خور آسد
  خورآسد پهلوي باشد خور آيد عراق و پارس را خور زو برآيد
  خراسان را بود معني خورآيان کجا از وي خورآيد سوي ايران
  چه خوش نامست و چه خوش آب و خاکست زمين و آب و خاکش هر سه پاک است
  کتاب مختصري به زبان ارمني هست که آنرا به موسي خورني مورخ ارمني سده پنجم ميلادي نسبت داده اند، ولي از مطالب آن پيداست که در دوره هاي پسين نوشته شده و بنياد آن بر جغرافياي بطلميوس است که پشته ايران را به چهار کوست بخش کرده است: کوست خوروران در مغرب، کوست نيمروز در جنوب، کوست خراسان در مشرق، کوست کاپکو در شمال همين مولف کوست خراسان را از همدان و کومش تا مرو رود. و هرو و کاتاشان (هرات و پوشنگ) بژين (افشين و غرجستان) تالکان (تالقان) گوزگانان، اندراب، وست (خوست) هروم (سمنگان) زمب (زم) پيرو زنچير (تخارستان) ورجان (ولوالج) بهلي باميک (بلخ باميک) شيري باميکان (باميان) ميداند.
  يک رساله کوچک جغرافيا به زبان پهلوي بنام شهرستانهاي ايران است که در دوره عباسيان نوشته شده و در آن کوست خراسان را از کومش و گرگان و کاين (قاين) تا سمرکند (سمرقند) بلخ نساميک امتداد ميدهد. عبدالخي بن ضحاک گرديزي مورخ دوره غزنوي نام خراسان را تا زمان اردشير بابکان پيش ميبرد و ميگويد: «و پيش ازوي اسبهبد، (اسپهبد) جهان يکي بودي، اوچهار اسبهبد کرد نخستين اسبهبد خراسان دوديگر خوربران اصبهبدسوي مغرب اورا داد. و سديگر نيمروزان اصبهبد و ناحيت جنوب اورا داد و چهارم آذربايجان اصبهبد و ناحيت شمال او را داد» و پس از آن دربارة خراسان ميگويد: «و اردشير مر خراسان را چهار مرزبان کرد: يکي مرزبان و مروشايگان و دوم مرزبان بلخ و تخارستان، و سوم مرزبان ماوراءالنهر (فرارود)، و چهارم مرزبان هرات و پوشنگ و بادغيس».
  درباره اينکه نام خراسان بر همين سرزمين امروزي ما گفته ميشده و شامل تمام اين سرزمين بوده است اسنادي است، که در مسکوکات هفتاليان اين پادشاهان را خراسان خواتا و يعني خراسان خداي نوشته اند، و باز هم در يکي از مسکوکات زبان پهلوي «تگين خراسان شاه» ديده ميشود، که به رخ ديگر همين سکه هيکل نيم تنه مادينه اي است که دور رخش هاله نور نقش بسته است، و شايد که اين نماد ويژه فرة خراسان باشد و عين همين شکل را خسرو دوم ساساني به اميد گرفتن خراسان از دست هفتاليان در حدود 613م ضرب کرده است. بر يکي از مسکوکات زبان پهلوي «خوره اپزوت» (فره افزود) و به رخ ديگران «هپتلف خواتا» و مرتان شاه که نام يکي از شاهان هفتلي است نقش شده است. و به قول اونوالا، در يک چهارم سده هفتم ميلادي خويشتن را در زابلستان يفتل شاه خوانده بود، و ممکن است انديشه کرد که هيکل نيم تنه مادينه و هاله نور نماد ويژه فرة خراسان باشد
  http://tajikmedia.com/index.ph...

 • http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  سلام خدمت مردم عزیز ستم كشيده
  خراسانی این ویدئو بزرگ مردان خراسان پاک است با آمد تغییر نام جعلی او غانستا ن به خراسان که ما همه
  هویت اصلی خود را ببینم نه یک هویت جعلی و مواد مخدّر که با زور بالای تحمل شده
  هموطنان محترم ما مردمی غیر اوغان هیچ ارتباط با امین هویت تحمل شده نه داریم

 • این هویت جعلی را انگلسی ها به کمک بگانه پراست ها بالای ما تحمیل کردن

 • شیلا جان

  شما یکبار دیگر ثابت کردید که مانند احمق شاه مسعود این جنایتکار لعین و خائین ملی یک جاهل هستید وعلت هم این است که متاسفانه شما را پشتونها یا اوغانها بر اساس حرف خود شما از رفتن به مکتب منع کرده بودند و شما نتوانستید سواد بیاموزید.

  اگر شما جاهل نمیبودید باید میدانستید که همانطوریکه ویکی لیکس افشا کرده است در هر عمل ضد افغانی و ضد افغانستان دست های پنجابی های بویناک و کثیف پاکستان= چتلستان دخیل است.

  این تاجیک میدیا ، دوهمه سقاو ، قهرمان ساختن افسانوی یک منحرف اخلاقی و یک جنایتکار و خائین جاهل چون احمق شاه مسعود همه و همه ساخته و پرداخته دفاتر آی اس آی چتلستان به خاطر فریب دادن بیسودان و جاهلان چون شما است.

  مسله دیگر مسله خرستان است. شما آنقدر جاهل استید که تا حالا ندانسته اید که نام کشور ما به حیث یک دولت هیچگاه خراسان نبوده است.

  خراسان هیچگاه به حیث یک دولت در تاریخ ثبت نشده است اگر شما سندی دارید لطفا ً ارائه کنید.

  این به همان نژاد موهوم آریایی میماند که انگریز ها به دهن رضا شاه دادند و آریانای خیالی را برای او ترسیم کردند که حالا حتی آریایی نژاد های خیالی شما که از احمق شاه مسعود هم دفاع میکنند این مسله را قبول دارند که نژاد آریایی و کشور آریانا وجود نداشته به همین ترتیب خرستان خیالی شما هیچگاه به حیث یک کشور یا دولت در تاریخ وجود نداشته است.

 • آقای افغان ذلت بازهم چرند گفتن ؟
  من به اندازی کافی مدارک دارم
  که خدمت همه هموطنان عزیز خود ارائه ‌کنیم فاشیزم اوغان ذلت
  نگران میشود به خاطر اینکه اینها نه می خواهد
  که شما مردمی غیراوغان بی دانند که هویت اصلی شما خراسانی یاایرانی است
  اقای افغان ذلت قهرمان ملی بود که دست بگانه هارا کوتاه کرد بود تا از تجاوز گری و حشی گری بگانه دختر های تان نجات
  پیدا کنند حال به جایی اینکه احترام او مرد بزرگ داشته باشد توهین هم می کنندو شما ها اولادی نمک حرام هستد
  خدا ما را از شر اين جاهل و جابر ِ اوغان نجا ت دهد http://www.youtube.com/watch?v...
  این ویدئو در بارخراسان است

 • آقای افغان ذلت قبل از 1883نام وطن ما اگر خراسان نبود پس چه بود ؟نگران نه باشد اوغان های عزیز یک روزه شماها جاسوسی های اسرائیلی مردمی ماخوب خواهد شناخت و اینکه سنی مذهب گفته همیشه وقت ما تاجیک هارا فریب دادن !!!!
  در كتاب تقويم ‏البلدان «ابوالفداء» چاپ رينو-دوسيلين» (Reinaud ، de Slane) ص. 441 درباره مرزهاي خراسان چنين مي‏نويسد:

  «و اهل العراق يقولون انها من الري الي مطلع الشمس و بعضهم يقول خراسان من جهل حلوان الي مطلع الشمس و معناء خراسم للشمس و اسان موضع الشيء و مكانه و قيل معني خراسان كل بالرفاهيه و الاول اصح»

  (و اهالي عراق گويند، كه خراسان از ري تا محل طلوع آفتاب گسترده شده، و نظر ديگر بر اين است، كه خراسان از كوهستان حلوان تا نقطه طلوع خورشيد مي‏رسد...)

  خراسان بزرگ ایران زمین و سلطه استعمار انگلیس

  خروشان شو خراساني

  خراساني طلسم مكر استبداد را بشكن سكوت درد هاي ديده از بيداد را بشكن

  بگوش رود و صحرا واژه ي برخيز جاري كن وتا بو هاي فرزند كك كهزاد را بشكن

  مسير انحطاط حتم را تا چند پيما يي؟ غرور كينه ريز مردم شياد را بشكن

  مثال مردم گيتي است تدبير نياكانت مد بر باش خصم ميهن اجداد را بشكن

  ز نيرنگ عدو هشدار بوي مرگ مي آيد تبر شو خشم شو زنجير از فولاد را بشكن

  سكوتت بنيه مي پوسد، خروشان باش، جاري شو به گوش بسته ي آدمكشان فرياد را بشكن

  خراساني ديگر بنياد كن عاري ز مجهولي هزار استوره ي جعلي بي بنياد را بشكن

  عبدالقدیر رحیمی از خراسان بزرگ

  سیاست های استعماری انگلستان در منطقه فلات ایران

  در چند دهه اخیر با گسترش روزافزون ارتباطات و دانش و فن آوری در جهان خواسته یا ناخواسته حقایق بسیاری از دل تاریخ هویدا گشته است . حقایق تلخ و شیرین که هر انسان آگاه و خردمندی را به اندیشه وا میدارد . یکی از این حقایق غیر قابل انکار مرزبندی های غیر واقعی کشورهای استعمارگر روس و انگلستان در مناطق مختلف جهان و بویژه در منطقه فلات ایران بزرگ و خاورمیانه است . مطالعه و بررسی چگونگی تشکیل مرزهای جغرافیایی کشورهایی همچون افغانستان ، تاجیکستان ، ازبکستان ، پاکستان ، بحرین ، آذربایجان ، ارمنستان ، عراق ، ترکیه ، کویت ، قطر ، امارات متحده عربی به وضوح به ما نشان میدهد که انگلستان و روسیه پایه گذار این کشورهای تازه بنا شده هستند و تقسیم بندی های این کشورها بر اساس هیچ معیاری حقیقی نیست و در بسیاری موارد چندین کشور بخشی از یک ملت هستند که تکه تکه شده اند
  http://www.ariarman.com/Khoras...
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • قرارداد سال ١٨٠١ منعقد بین نماینده دولت انگلیس و نماینده قاجاری ایران بطور سری و مخفی وبدون و قوف اعلیحضرت شاه زمان پادشاه وقت افغانستان منعقد گردیده و درآن در چهار ماده نام پادشاه افغانستان ذکر شده، از این قرار:
  ١_ اگر پادشاه افغانستان برهند برتانوی ارادۀ حمله نماید، شاه فارس لشکر جراری برای نابودی افغان خواهد فرستاد.
  ٢_ اگر پادشاه افغانستان با شاه فارس ارادۀ دوستی نماید، شاه فارس از او تعهدخواهد گرفت که برهند حمله آورنشود.
  ٣_ اگر پادشاه افغانستان یا شخصی از فرانسه برکشور فارس ارادۀ حمله داشته باشد، درآنصورت سرکار برتانیه سامان جنگ واسلحه را با افسران کار آزموده بیکی از جزایرسواحل فارس ارسال نمایند، عساکر فارس و برتانیه متحداً از ایشان جلوگیری خواهند کرد.
  ۵_ اگر جنگی بین پادشاه افغانستان و فارس واقع گردد، تا وقتیکه طرفین خواهش میانجیگری نکنند، دولت برتانیه مداخله نخواهد کرد. تهران مورخه یکم جنوری ١٨٠١م"

  من از شما شیلا حان و مردم با شعور افغانستان تقاضا میکنم این قرارداد را بدقت مرور کنند تا ببینند که اگرچه بصورت مخفی بضد دولت وپادشاه افغانستان بین دو دشمن افغانستان منعقد شده بود، اما نام پادشاه و دولت افغانستان بسویه وحرمت مساوی با پادشاه فارس ودولت های برتانیه، فرانسه وفارس درآن ذکرشده است، اگر دولتی قبل برین بنام افغانستان وجود نمیداشت، دراین قرارداد مهم نام یک دولت نامعلوم درج شده نمیتوانست، آنهم درحالی که دولتهای انگلیس و فارس از قدرت و عظمت دولت وقت افغانستان در تحت زعامت اعلیحضرت شاه زمان در هراس بودند که این وضع از متن قرارداد مشهود است

  و باز هم برای شما میگویم که هیچ سندی وجود ندارد که ثابت کند دولتی بنام خراسان قبل از افغانستان وجود داشته است. منطقه ی به نام خراسان وجود داشت که اکنون نیز در ایران وجود دارد و هیچ کس در این زمینه شک و تردید ندارد و احمد شاه درانی هم خود را شاه خراسان، سند، پنجاب، دهلی یاد میکرد . و این بخاطر اینکه امور مناطق متذکره تحت فرمان او اداره میشد.

 • منظورم از سطر اخیر این است که در زمان احمد شاه درانی

  بر علاوه که او به نام شاه افغان یاد میگردید

  مناطق در فوق ذکر شده هم به حیث مناطق زیر

  فرمان او در مکاتیب و سکه های رسمی - دولتی ذکر

  میشدند.

 • اصلا این روند خراسان سازی میراثی ازیک جریان عقده یی به رهبری جنبش شوری نظار است که جنبش شورای نظار در پنجشیر حاصل فقر و فلاکت پنجشیری های فقیر بود در مقابل خارجیان و ثروتمندان٠ جوانان پانزده ساله تفنگ هایی را که هم قدشان بود به دست گرفتند و به حکومت افغانستان تاختند٠ آنان مردانی ازتبار پکولیست ها بودند که انقلاب می خواستند، انقلابی برای گرسنگی، آنان انقلاب کردند و پس از چند سال که از انقلاب گذشت حاصل انقلاب شان نمایشگاهی از صدها هزار جمجمه قربانیان افشار و مکروریان و کارته نو و غیره بود٠ در عجب نمانید اگر بدانید که ربانی هزاران انسان را در کابل از بین برد ادعای اهل حل و عقد و شورای قیادی نداشت، در عجب نمانید اگر بدانید که آمد شاه مسعود ، که وحشت تباری و زشت خویی اش طاقت دوربین را هم نداشت با شورای نظارش به سیاف و دارو دسته اش بی شباهت نبودند، شورای نظار برای مبارزه با فساد و ناامنی و فقر رهبری جنبش را در دست گرفتند و آنگاه که قدرت یافتند، میدان های شهر را برای بریدن سر و دست گرسنگان رنگی از خون و خاکستر زدند شریعت اسلامی صدیق چکری گونه شان روح و تن کابلیها را سیاه و کبود کرد، وچنان کردند که مردم با هلهله از حمله خارجی حمایت کردند٠ قهرمانان جنبش های پکولیستی همواره در منجلاب فقر وفساد، به یکباره نیرویی عظیم می شوند و در کنار چکمه پوشان اجنبی همه چیز را ویران می کنند٠ این یک خطر جدی است٠
  این یک جنبش ملی نه بلکه جنبش پکولی و تلخانی بود.

  پکولیزم اگر چه از راه توسعه بی قانونی و به سوی رفتار فراقانونی به نفع وحدت ملی آغاز می شود، اما بزودی بدلیل ساختار اتنیکی اش می تواند تبدیل به حکومتی تاجیکیزم شود با این تفاوت که در حکومت های پشتون به آنها مقام هایی مارشالی و این و آن داده میشود و به آنها پست هایی کلیدی داده میشود٠ ولی آنها با جنبش پکولیستی وقتی قدرت یافت همه را خفه می کند، هر مخالفی را نابود می کند و بر اساس تمایلات رهبران فاشیست همه چیز را تا سرحد نابودی پیش می برند، نابودی شخصیت های ملی و آزاداندیشان ، نابودی جنبش های ملی ومردمی و نابودی هویت کشور ما را......

  من احساس ترس میکنم، دیو پکولیزم شورای نظار یکبار دیگر تحت نام تغیر و امید از خواب بیدار شده است و زبانه می کشد اگر چی آنها از موقف دیگر اقوام هم سوی استفاده میکنند ولی در صورت کامیابی همانی را میکنند که در دهه هفتاد انجام دادند و در پی شعار ریش پکول پنجشیر میبرایند. این نظام زنده است و مرگ و قدرت و سیاهی می خواهد٠ پکولیست ها وقتی بیایند به هیچ چیز رحم نمی کنند، و باز هم مانند سال های هفتاد خورشیدی دار و ندار ملت را به یغما میبرند. باید ترسید. چرا که پکولیست ها در استانه قدرت با رژیم آخندی کنار آمده و خواستار بربادی ملک هستند.
  جامعه استبداد زده، جامعه فقر زده و فساد زده همواره آماده پذیرش جنبش پکولیستی است و پکولیزم وقتی قدرت می یابد که فقر وفساد توسعه پیدا کند،

  • غول عمره!
   جفیدنت پاینده باد!

  • آقای عمر
   شماخیلی خوب میفرماییدکه یک باردیگر تمام چیزاین کشورتوسط شورای نظاربه یغمابرده شود. ولی شمااین رافراموش میکنیدکه شمااوغان ها که فعلآتمام دارایی کشوررا به پاکستانی های چتل تقدیم کرده روان هستیدچراازین کارنمیترسید. شماخودرا به ظاهردشمن پاکستانی هانشان میدهیداماطالبان شمادرسمت جنوب وشرق کشوررابه پاکستان فروخته راهی است وکرزی مردگاوتان این طرف کشوررابه پاکستانی هافروخته راهی هستید. حقیقت این است که پاکستانی های که تمام دنیاازآنها کرک ونفرت دارد درنزدشما مقام بزرگی وتوبه نوذبالله نزدشمامقام پیغمبری دارد. شماباید بشرمیدازاین کارتان.

 • آغایون یواش یواش، احساساتی شدن نشانه ضعف است.
  شما که الآن دارین خوده ایرونه معرفی میکنین. حال آنکه پشتون ده اوطرف سرحد در مقابل پنجابی ها میرزمد....
  شما همین حالی در صدد تجزیه کدن ملک هستین، ولی پشتون در صدد است تا زمین هایی از دست رفته ره دوباره بدست بیاره...
  شما همیشه برای سرکوبی پشتونها از کشور هایی ابر قدرت کمک خاستین، ولی پشتونها به زور بازویشان آنها را از کشور بیرون راندن و بغاوت شما را هم از بین برده....
  پس خود فروخته کی است؟؟؟؟

  • آقای عمر
   گفته میتوانی که پشتون هافعلآعلیه کی جنگیده روان است؟ البته جهالت کرده نگویی که امریکا چون پاکستان مذدورامریکاست وطالبان مذدورپاکستان، پس طالبان چطورمیتوانددرمقابل باداربادار خودبی احترامی کند. ولی یک نکته کاملآروشن است وآن این است که فعلآ پشتون ها برای منافع غرب (امریکا ومتحدانش )جنگیده روان است که این گپ رانه تو نه من ونه هیچ کس دیگرانکارکرده میتواند. پس حالاخودقضاوت کن که کی فروخته شده است. جنگی که طالبان میکندکی نفغ میبرد؟ کی طالبان راتمویل میکند؟ یک روزه پول جنگ شاید بیش ازملیون هادالرمیشود طالبان این پول راازکجامیکنند؟ حالا توخودقضاوت کن

 • جانم اشتباه میکنی، چی فکر میکنی آیا امریکا حاضر است که پول بدهد تا هر ماه به لست قربانیان شان در افغانستان افزوده شوه؟.
  درست است شاید کدام دستان مرموزی در این قضیه دخیل باشه مگرم هیچگاهی ای جنگ به نفع غرب جریان نداشته و نه هم داره و اگر نه امریکا و متحدانش هیچگاهی حاضر نمی شدند که بخاطر خروج شان از افغانستان نقشه کشی بکنند، چرا که آنها بخاطر افغانستان سرمایه گزاری هایی زیادی کردن ولی فعلا در افغانستان با شکست مواجه شدن.
  از طرفی شاید فراموش میکنین که ربانی بخاطر بدست آوردن قدرت از دست رفتیش بر ایران عزر و گریه میکد.
  کارمل بد بخت که توسط تانکهایی روسی خوده به قصر ریاست جمهوری رساند.
  و ای قومندانک هایی تان که کلشان به زور B-52 به قدرت رسیدن.
  آه شاید از شاه شجاه هم یاد کنی، ولی انگلیس ها ره اگه یک پشتون آورد پشتون دگه اونها را از ملک راندن.
  که بعدا آنها سقاو لعنتی ره استعمال کدن.
  پس خود فروشی خو شاخ و دم نداره.....

  • سلام برای همه
   بلی بلاخره آفتاب به يک انگشت پت نميشود مردم افغانستان آهسته اهسته حقیقت را درک میکنند ومیفهمند که این اشغالگران نه بخاطر آبادی افغانستان بلکه بخاطر نفع شخصی خویش یعنی نابود ساختن مردم مسلمان وغارت کردن مالهایشان آمده اند.
   حضرت محمد(ص)ميفرمايد زمانی ميشود که کفار بخاطر قتل و غارت مسلمانان یکدیگر را دعوت میکنند مثل اینکه دریک کاسه به غذا خوردن....
   عمر جان در باره حبيب الله کلکانی اشتباه ميکنی کمی در باره اش مطالعه کن يعنی دور از تعصب موفق باشی
   http://www.youtube.com/watch?v...
   http://www.youtube.com/watch?v...
   http://www.youtube.com/watch?v...

جستجو در کابل پرس