IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > عکس > خروج سربازان هلندی، تبریک طالبان به مردم هلند و تظاهرات علیه نیروهای آمریکایی در (...)

خروج سربازان هلندی، تبریک طالبان به مردم هلند و تظاهرات علیه نیروهای آمریکایی در کابل

امروز نیروهای هلندی از افغانستان خارج می شوند. طالبان این موضوع را به مردم هلند تبریک گفته اند. امروز یک تظاهرات هم در کابل در اعتراض به حضور نیروهای بین المللی برگزار شده که تظاهر کنندگان خواستار خروج این نیروها از افغانستان شدند.
يكشنبه 1 آگوست 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

امروز نیروهای هلندی از افغانستان خارج می شوند. طالبان این موضوع را به مردم هلند تبریک گفته اند. امروز یک تظاهرات هم در کابل در اعتراض به حضور نیروهای بین المللی برگزار شده که تظاهر کنندگان خواستار خروج این نیروها از افغانستان شدند. علی رغم اینکه شهروندان افغانستان به نیروهای حافظ صلح نیازمند می باشند، اما عملکرد اشتباه این نیروها و کشته شدن غیر نظامیان باعث برانگیختن اعتراض هایی شده است. حمله به غیر نظامیان، جنایت جنگی محسوب می شود که تاکنون هم نیروهای بین المللی و هم نیروهای طالبان مرتکب آن شده اند. آمارها نشان می دهد که بیش از هفتاد درصد کشتارها بدست نیروهای طالبان صورت می گیرد. طالبان علاوه بر کشتار شهروندان افغانستان در سال های اخیر، در زمان حاکمیت خود، هزاران تن از شهروندان افغانستان متعلق به اقلیت ها را به بی رحمانه ترین شکل ممکن به قتل رسانده اند.
برخی جریان های سیاسی در افغانستان و نیز برخی کشورها مانند ایران، حضور نیروهای بین المللی را اشغال افغانستان می پندارند و مانند طالبان خواستار خروج این نیروها می باشند.

علی رغم دست داشتن طالبان در کشتار هزاران تن از شهروندان افغانستان، تاکنون تظاهراتی علیه آنان صورت نگرفته است.

عکس از اسوشیتد پرس

ماه جون/ سربازان هلندی در حال تماشای رقابت های جام جهانی فوتبال

تظاهرات در کابل

پيام‌ها

 • سلام برای همه
  بلی بلاخره آفتاب به يک انگشت پت نميشود مردم افغانستان آهسته اهسته حقیقت را درک میکنند ومیفهمند که این اشغالگران نه بخاطر آبادی افغانستان بلکه بخاطر نفع شخصی خویش یعنی نابود ساختن مردم مسلمان وغارت کردن مالهایشان آمده اند.
  حضرت محمد(ص)ميفرمايد زمانی ميشود که کفار بخاطر قتل و غارت مسلمانان یکدیگر را دعوت میکنند مثل اینکه دریک کاسه به غذا خوردن....

  http://pz.rawa.org/pznews/vide...
  http://pz.rawa.org/pznews/vide...

  • بابا جان حضرت محمد بیچاره قران که تجارتش بود نه نوشته کرده توانست و به خاطری که سواد نداشت نه خوانده میتوانست . بدبخت خبر نداشت که ملکی در دنیا به نام ( چین ) وجود دارد . حالا تو از او بیچاره که بر عایدات زنی خود زنده گی خوده میگذشتاند ( عقل کل ) جور کردی . حضر محمد خود به اندازه قتل قتل کرد از انسانهای بیگناه که امروز اسمش را ( حضرت قتلو ) گذاشته اند .

  • سلام برای همه
   کاسيو
   اول از نامت پيداست که تو انسان نيستی دوم ترا سازنده ها تربيت داده اند به همين خاطر کاسيو شده ای از سازنده و رقاصه چی ميتوانيم انتظار داشته باشيم غير از ياوه سرايی .اخلاقت نه تنها از نامت پیداست بلکه از نامه هایت بیشتر بسیار بداخلاق استی .
   روزی حضرت محمد(ص) از پهلوی نصارايی ميگذشت شنيد که آنمرد با پسرش از حیا صحبت میکند برایش گفت حیا در ایمان است .سبحان الله(ج) چقدر دقیق گفته به واقیعت کسانیکه ایمان به الله(ج)ندارند چقدر بی حیا استند

 • خراسان

  نام سرزمين ما از سده سوم تا نيمه سده 19م خراسان بود. خراسان در زبان پهلوي بمعني برآمدن آفتاب را گويند، زيرا در پشته ايران همين سرزمين جاي برآمدن آفتاب ميباشد. فخرالدين گرگاني دفتر ويس ورامين در مثنوي دل انگيز پارسي دري سروده، زبان پهلوي را مي دانسته درباره نام خراسان چنين ميگويد:

  خوشا جايا بروبوم خراسان درو باش و جهان را مي خور آسان
  زبان پهلوي هر کاو شنا سد خراسان آن بود کز وي خور آسد
  خورآسد پهلوي باشد خور آيد عراق و پارس را خور زو برآيد
  خراسان را بود معني خورآيان کجا از وي خورآيد سوي ايران
  چه خوش نامست و چه خوش آب و خاکست زمين و آب و خاکش هر سه پاک است
  کتاب مختصري به زبان ارمني هست که آنرا به موسي خورني مورخ ارمني سده پنجم ميلادي نسبت داده اند، ولي از مطالب آن پيداست که در دوره هاي پسين نوشته شده و بنياد آن بر جغرافياي بطلميوس است که پشته ايران را به چهار کوست بخش کرده است: کوست خوروران در مغرب، کوست نيمروز در جنوب، کوست خراسان در مشرق، کوست کاپکو در شمال همين مولف کوست خراسان را از همدان و کومش تا مرو رود. و هرو و کاتاشان (هرات و پوشنگ) بژين (افشين و غرجستان) تالکان (تالقان) گوزگانان، اندراب، وست (خوست) هروم (سمنگان) زمب (زم) پيرو زنچير (تخارستان) ورجان (ولوالج) بهلي باميک (بلخ باميک) شيري باميکان (باميان) ميداند.
  يک رساله کوچک جغرافيا به زبان پهلوي بنام شهرستانهاي ايران است که در دوره عباسيان نوشته شده و در آن کوست خراسان را از کومش و گرگان و کاين (قاين) تا سمرکند (سمرقند) بلخ نساميک امتداد ميدهد. عبدالخي بن ضحاک گرديزي مورخ دوره غزنوي نام خراسان را تا زمان اردشير بابکان پيش ميبرد و ميگويد: «و پيش ازوي اسبهبد، (اسپهبد) جهان يکي بودي، اوچهار اسبهبد کرد نخستين اسبهبد خراسان دوديگر خوربران اصبهبدسوي مغرب اورا داد. و سديگر نيمروزان اصبهبد و ناحيت جنوب اورا داد و چهارم آذربايجان اصبهبد و ناحيت شمال او را داد» و پس از آن دربارة خراسان ميگويد: «و اردشير مر خراسان را چهار مرزبان کرد: يکي مرزبان و مروشايگان و دوم مرزبان بلخ و تخارستان، و سوم مرزبان ماوراءالنهر (فرارود)، و چهارم مرزبان هرات و پوشنگ و بادغيس».
  درباره اينکه نام خراسان بر همين سرزمين امروزي ما گفته ميشده و شامل تمام اين سرزمين بوده است اسنادي است، که در مسکوکات هفتاليان اين پادشاهان را خراسان خواتا و يعني خراسان خداي نوشته اند، و باز هم در يکي از مسکوکات زبان پهلوي «تگين خراسان شاه» ديده ميشود، که به رخ ديگر همين سکه هيکل نيم تنه مادينه اي است که دور رخش هاله نور نقش بسته است، و شايد که اين نماد ويژه فرة خراسان باشد و عين همين شکل را خسرو دوم ساساني به اميد گرفتن خراسان از دست هفتاليان در حدود 613م ضرب کرده است. بر يکي از مسکوکات زبان پهلوي «خوره اپزوت» (فره افزود) و به رخ ديگران «هپتلف خواتا» و مرتان شاه که نام يکي از شاهان هفتلي است نقش شده است. و به قول اونوالا، در يک چهارم سده هفتم ميلادي خويشتن را در زابلستان يفتل شاه خوانده بود، و ممکن است انديشه کرد که هيکل نيم تنه مادينه و هاله نور نماد ويژه فرة خراسان باشد
  http://tajikmedia.com/index.ph...
  ادامه مطلب...

 • این تظاهر کننده گان میخواهند که پنجابی های کثیف و بویناک پاکستان= چتلستان جنایتکار حکمتیار و احمق شاه مسعود را مانند سالهای 92 به جان هم بیندازند تا هزاران هزار بیگناه را سر ببرند، به عزت هزاران دختر ، زن و پسر کابل تجاوز کنند و کابل را به ویرانه مبدل کنند تا راه را برای طالبان وحشی باز کنند.

 • آقای منحرف حلقه به گوش افغان ذلت خودفورخته تر از شماها اوغان ها
  کرد در این دنیا پیدا نه میشود شما اگر این همه از ما نفرت دارد پس چرا کشور تجز یه نه می کنند ؟کسانی انتقاد می کنند خود شان انسان های کامل است شما اول درست قبیله منحرف فاشیست خود را نگاه کنند که وحشی تر از شما کرد در این دنیا که است ؟
  اگر خواسته باشد خدمت تان مدارک ارئه کنیم که وطن فورش تر از شما اوغان کرد پیدا نه میشود ؟ وشما اقوام نمک نه شناس که عزت تان در خطر بود قهرمان ملی شمارا نجات داد بود حال این طور تشکر می کنند ؟

 • salam ! khedmat ham khanendagan mohtaram banazarim in zan ha az pakistani hai ki dal khor hastand wa bui murch metan khosh shan miya wa az arab hai beghairat ki nam islam ra dar tamam jahan bad kadan waqen sharm awar ast ta waqti ki taleban wahshi budand az khanai khod berun amada nametanistand wa khak siya bar sar shoma afghanistan ya afghanistaniha dar hech jai duya jaigha nadarand chi afghani chi sak wa in ham dast muzd ba halandi ha ki daha kushata wa sad ha zakhmi dar moqabeli wahshi hai sarha ki moqayesa ba qarn 21 nestand dadand in ha dost daran ki taleban in ha ra sang sar kunan

  • مدیر محترم وبسایت کابل پرس

   من نمیدانم چرا کمنتهای مرا حذف میکنید؟ برای من بسیار تعجب آمیز است! از این کار شما آزرده هستم.

  • khod pashton ha migoiand ke dar hilmand amricaie ha sag ha ra balay zan hai afghan bala mikonand. hal ki az dard ki khabar ast?i

 • well the case of ( pashtunistan & khurassan ) is a kind bomb that in power of Allah afghan fix it to there ass by there own hand and detente it when they saw each other . from this idiotic project only Pakistan and Iran and Arab and USA well be in profit and i am sure that they well provide you afghan in or if you need it bigger and powerful bomb in future to below your ass to this name . . i am means to name of ( khurassan and pashtunistan) so good luck for all party in this bloody business .

جستجو در کابل پرس