صفحه نخست > خبر و گزارش > احمق خودتان هستید آقای اشرف غنی احمد زی، آقای وحید عمر

احمق خودتان هستید آقای اشرف غنی احمد زی، آقای وحید عمر

اشرف غنی: کسی که در رژيم جنایتکاران طالب، این رژيم را رژيمی مردمی معرفی می کرد و پس از روی کار آمدن کرزی یکی از کلیدی ترین افراد در بنا نهادن سیستم فاسد و مافیایی بود و بصورت غیر قانونی رییس دانشگاه کابل بود و در انتخابات ریاست جمهوری بصورت غیر قانونی با داشتن تابعیت آمریکا شرکت کرده بود.
کامران میرهزار
چهار شنبه 4 آگوست 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

برای خواندن پرسش ها درباره طرح تجزیه افغانستان از مخالفان، موافقان و نه مخالفان و موافقان و شرکت در گفت و گو اینجا را کلیک کنید.

درباره قانون شکنی های اشرف غنی احمدزی کسی که در رژيم جنایتکاران طالب، این رژيم را رژيمی مردمی معرفی می کرد و پس از روی کار آمدن کرزی یکی از کلیدی ترین افراد در بنا نهادن سیستم فاسد و مافیایی بود و بصورت غیر قانونی رییس دانشگاه کابل بود و در انتخابات ریاست جمهوری بصورت غیر قانونی با داشتن تابعیت آمریکا شرکت کرده بود، در کابل پرس? مقالات زیادی نوشته شده است.

آقای اشرف غنی احمدزی از چندی به اینسو باز در محافل خصوصی علیه کابل پرس سخن می گوید و در محافل

غیر خصوصی، کسانی را که طرح تجزیه افغانستان را به بحث می گذارند، احمق خطاب می کند. به همین شکل وحید عمر که به مدد چاپلوسی و ندیده گرفتن تخلفات و قانون شکنی های عنصر گلبدینی کرزی فاروق وردک و روابط او با سازمان استخبارات پاکستان و در اختیار گذاشتن تسهیلات برای اعضای این سازمان در افغانستان، در مقام سخنگوی کرزی به ارگ ریاست جمهوری راه یافته، بحث طرح تجزیه افغانستان را از سوی عده ای احمق می پندارد.

از چندی به اینسو که کابل پرس بحث تجزیه ی افغانستان را برای بررسی پیشنهاد کرده و از مخالفان، موافقان و نه مخالفان و موافقان می خواهد، دیدگاه هایشان را با پاسخ به پرسش هایی مشخص ارایه کنند، در رسانه های بین المللی نیز برخی از کارشناسان و اهالی سیاست بین الملل، موضوع تجزیه ی افغانستان را برجسته کرده و آن را به عنوان گزینه ای برای پایان دادن به بحران افغانستان مطرح می کنند. هدف طرح موضوع توسط کابل پرس نه مخالفت با تجزیه افغانستان و نه موافقت و بلکه، تبادل دیدگاه ها در این مورد و عبور از خطوط ممنوع در افغانستانی ست که قرن ها گرفتار حاکمان جبار و ظالم شده و حکومت ها به شمول همین حکومت طالبانی کرزی که بوی مواد مخدر می دهد و فساد آن زبانزد خاص و عام است، کشوری که نامش را افغانستان نهاده اند را به جهنم روی زمین برای باشندگانش تبدیل کرده اند.

همانطور که قبلا در کابل پرس تاکید شده، عدم پرداختن به مسایل افغانستان و عدم جسارت برای عبور از خطوط ممنوع که بیشتر درونی می باشد و نوعی خودسانسوری همراه با وطن پرستی چشم بسته را با خود دارد، به ضرر جامعه ی افغانستان است. دیگران به راحتی بدون اینکه درگیر وجدانی تقلبی شوند، به بحث و تجزیه و تحلیل مسایل مختلف در حوزه های مختلف می پردازند و کند و کاو درباره ی مسایل را لازمه ی برخورد سالم تر و صحیح تر با آن برای منافع خود می دانند و در افغانستان اما وقتی دیگران درباره ی سرنوشت و آینده ی مردم بحث می کنند، اهالی قلم به همان احساس وطن پرستی چشم بسته پناه می برند.

در این میان تکلیف عده ای مانند طالب نکتایی پوش اشرف غنی احمدزی و وحید عمر شاگرد عنصر گلبدینی کرزی فاروق وردک که حیات خود را و عرصه ی جولان خود را در وجود حکومت فاسدی مانند حکومت کرزی می دانند روشن است. با وجود حکومتی سرتا پا فاسد مانند حکومت کرزی است که این حضرات می توانند عالی ترین پست های دولتی را مخالف قانون و علی رغم داشتن کارنامه ای ننگین از قانون شکنی، چاپلوسی و کار کردن برای ارتجاع به اشغال خود درآورند.

باید به این حضرات بگویم احمق خودتان هستید.

طرح تجزیه افغانستان

تجزیه افغانستان باعث می شود که مردم قرون وسطایی به روش خود زندگی کنند و از آن لذت ببرند و مردم متمدن تر به شیوه ی دلخواه خود زندگی کرده و آزاد باشند. در ضمن در این صورت از سیطره طلبی یک قوم خاص که صدها سال است بر گرده ی ملیت های دیگر سوار است خلاصی خواهیم یافت.

يكشنبه 1 اوت 2010, نويسنده: مهرورز


طرح تجزیه ی افغانستان

چهار شنبه 14 ژوئيه 2010, نويسنده: احمد بهار چوپان


رابرت بلک ویل: آمریکا باید افغانستان را به دو قسمت تقسیم کند

عدم پرداختن به مسایل افغانستان و عدم جسارت برای عبور از خطوط ممنوع که بیشتر درونی می باشد و نوعی خودسانسوری همراه با وطن پرستی چشم بسته را با خود دارد، به ضرر جامعه ی افغانستان است. دیگران به راحتی بدون اینکه درگیر وجدانی تقلبی شوند، به بحث و تجزیه و تحلیل مسایل مختلف در حوزه های مختلف می پردازند و کند و کاو درباره ی مسایل را لازمه ی برخورد سالم تر و صحیح تر با آن برای منافع خود می دانند و در افغانستان اما وقتی دیگران درباره ی سرنوشت و آینده ی مردم بحث می کنند، اهالی قلم به همان احساس وطن پرستی چشم بسته پناه می برند.

شنبه 10 ژوئيه 2010, نويسنده: کابل پرس


طرح تئوریک تجزیه افغانستان

در شرایط فعلی طرح تئوریک تجزیه یک ضرورت به نظر می رسد، مهم ترین حد و مرزی که باید از آن عدول نکنند، این است که از تعصبات و خشونت های قومی به دور بوده و عدالت در طرح های تقسیمات در نظر گرفته شود، برای بدست امدن این شرایط، بهترین راه حل این است که جامعه جهانی و بخصوص سازمان ملل بر روند تجزیه اشراف کامل داشته باشد و داوری در تقسیمات اراضی به سازمان ملل داده شود.

چهار شنبه 7 ژوئيه 2010, نويسنده: محمد اسحاق فياض


به تجزیه افغانستان بیندیشیم و یا به تغییر پشتونها؟

جامعه شناسان باور دارند که خلای ایدولوژیک موجب بیداری و تقدس ارزشهای قومی میشود/اگر بنا میبود تا برای هر گروه قومی و زبانی یک کشور مستقل وجود داشته باشد امروز در جهان بجای 195 مملکت باید شش هزار و پنجصد کشور وجودمیداشت./. تجزیه افغانستان به هیچوجه یک تجزیه آرام، صلح آمیز و متمدنانه مثل، چک و سلواکیا، نخواهد بود/معجون "پشتونوالی و شریعت" سمی است که باید آنرا از مغز پشتونها شست/ چگونه می توان انتظار داشت که پشتونها مثل فارسی زبانها و یا ترکها فکر کنند در حالیکه در زبان پشتو منابع فکری، علمی، ادبی و هنری بسیار اندک وجود دارد؟

دو شنبه 5 ژوئيه 2010, نويسنده: جعفر رضايی


طرح تجزیه ی افغانستان

پاسخهای به کابل پرس: چون من یکی از مخالفان تجزیۀ افغانستان هستم بنا برآن در بخش مخالفان تجزیۀ افغانستان به پاسخ دوستان و وطنداران ام خواهم پرداخت.

شنبه 3 ژوئيه 2010, نويسنده: نعمت الله ترکانی


طرح تجزیه ی افغانستان

درمیان مردم عامه – عناصرغیر"اوغان"- هنوزاین آگاهی بوجود نیامده است که بدون "اوغان" ها می توان راحت تر وانسانی تر زندگی کرد وبنابران باید کشوررا تجزیه کرد تا ازشرمصیبت های تمام ناشدنی ی که این طایفه برکشور تحمیل کرده است؛ درامان ماند.

چهار شنبه 30 ژوئن 2010, نويسنده: ربانی بغلانی


طرح تجزیه افغانستان!

عبور از خطوط ممنوع: مخالف، موافق و نه مخالف و نه موافق: نظر شما چیست؟/ هدف از طرح این بحث شاید عبور از خطوط ممنوع در کشوری باشد که سرکوب، خفقان، کشتار، تبعیض و چپاول بیداد می کند و این سرکوب، خفقان، کشتار، تبعیض و چپاول از حداقل 150 سال پیش تا دوره ی حکومت فاسد، طالبانی و مافیایی حامد کرزی با حضور حدود 150 هزار سرباز بین المللی بر جنازه ی کشوری بنام افغانستان ادامه یافته است.

سه شنبه 29 ژوئن 2010, نويسنده: کابل پرس


خاورميانه با طراحی آمريکا!

افغانستان از نقشه ی جهان حذف می شود؟

سه شنبه 5 فوريه 2008

شاعر و متخصص سیستم های معلوماتی
سردبیر و ناشر کابل پرس?
هزاره از هزارستان

آنلاین :

Work and Poetry

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ابتدا از از این اقایان فاشیست قبیله سالار باید پرسید !!! چرا یک تعداد قابل ملاحظه به فدرالیزم و اینک تجزیه راضی شده اند ... کدام کار ها باید صورت میگرفت که نگرفت و کار را بیدینجا کشانید .......

  ایا مردم چک و سلوکیا احمق بودند ؟؟؟ ایا رهبران و مردم اتحادشوری اسبق مغز بیمار داشتند و احمق بودند ؟؟
  ایا یوگوسلاوی اسبق که به چند توته تقسیم شدن همه احمق بودند ؟؟

  مسوول تمام این کشمکش ها , بی عدالتی ها , نابرابری ها ...شما فاشیستان قبیله سالار یهودی میباشید .. نه دیگران شما کارد را باستخوان ملت رسانیده اید ...

  وحید عمر از موقف قبیله وی خود و اوغانملتی های حاکم و حاکمیت فاسد فساد کرزی سخن گفته است !!!!

  بیاد دارم زمانی را که تنور دیپلماتیک قضیه اوغانستان گرم بود و ده ها و صد ها دیپلومات بنام و بی نام غربی روانه اوغانستان میشدند و از شرایط مصالحه کابل به نفع طرفداران خود استفاده میکردند ...... ... یکی از این ساسیون ملل امریکا وغرب(ملل متحد ) بعد از دید وا دید های چندمین بار خود گزارشی یا یاداشتی ترتیب داده و خدا حق میداند که هدف از ان چه بوده باشد !!! یاداشت ها خصوصی برای خودش و یا ارائه به مقامات مافوق اش!!!!!

  یاداشت های مذکور از جانب "خاد" بدست اورده شد کاپی و عکاسی شد و تا زمان ربانی در یکی از بخش های ریاست امنیت ملی نگداری میشد و از گزند زمان در امان مانده بود...

  ایشان در ان زمان نوشته بودند برداشت من از این مردم و ازاین وطن این است که حس انتقام ,عدم قبول یگدیگر .. در این سرزمن از هر جای جهان متفاوت و بالا تر است .. از نظر من تا این کشور کثیرالملتی به چند پارچه تقسیم نشود هرگز روی ارامی را نخواهد دید ...

 • دوست فاضل جناب آقای مير هزار. طرح و کنکاش مسايلی چون « افغانستان و سيستم فدراتيو» « چرا بر يک حکومت مرکزی ضعيف اينهمه بهاء داده شود نه فدراليزم؟»« افغانستان و توطئه تجزيه !از برونمرز » و عناوينی همانند آن، در کابل پرس? ، از نظر اغلب خوانندگان ، بلا مانع است.
  در زمان ظاهرخان « بابای حامد کرزی!» البته در کتب مدارس می نوشتند: هر کس از افغانستان است . افغان است». « ما همه افغان هستيم » از افتخارات هميشه گی افغانستان ، ميرويس خان و ملالی و وزير اکبر خان ميباشد!
  البته که اين مقولات امروز مورد قبول اکثريت جامعه نيست!
  اکثريت و اقليت اقوام افغانستان نيز بصورت سابق، بدون سرشماری، و بدون پشتوانه علمی ، اينک مردود است !
  اشرف غنی احمد زی همان شخصی است که يک استاد دانشگاه کابل را به جرم استعمال کلمه « دانشگاه» تهديد به اخراج کرده بود!
  اشرف غنی و روستار تره کی و سيد خليل هاشميان، ايجنت استخبارات امريکا ميباشند که گمان نميبرم ملت افغانستان، اين مهره های سوخته را دوباره به بازی گيرد!
  کرزی، با قوم پرستی، ندانم کاری و فرصت سوزی، تکه های از وطن را همين اکنون از نظارت دولت مرکزی، جدا ساخته است ؛ طور نمونه والی بلخ خود کوزه گر وکوزه خر وکوزه فروش است. وی به دولت مرکزی، فقط دهنکجی ميکند وبس!
  در باميان نيز نوعی حکومت خود مختار جاری است!
  در قندهار نيز ، يک حکومت مافيايی خود مختار ، نافذ است !اين واقعات و واقعيات به کابل پرس، چه ربطی دارد !
  اما از سر دبير کابل پرس گله دارم که از تکرار مکررات و نشر ده بار و صد بار چند کامنت کليشه ای و احساساتی ، جلو گيری نميکند مثلا يک کامنتگذار صد بار نوشته است که پشتون ها از نسل يهود وبنی اسراييل اند!
  اما اگرفقط دوبار پيامی يا کامنتی عليه مطالب دوستان سردبير کابل
  پرس باشد مثلا عليه مير حسين مهدوی يا کاوه غرهجی يا ...هرگز اجازه اشاعه نمی يابند!
  سردبير کابل پرس می توانست با دقت و مهارت و سعه صدر از کابل پرس ، نشريه ای همسنگ « روز آنلاين » ، ايرانی بسازد نه آنچه امروز در دسترس ماست!
  البته اذعان دارم که هنوز هم کميت مراجعه کنندگان به کابل پرس، بيشتر از هر رسانه انترنتی است !
  و شنيده ام ،دولت نشسته بر تخت کابل ،گاه از نوشته های افشاگرانه کابل پرس به حدی ميهراسد که از نيويورک تايمز نمی هراسد. احترام. نثار احمد

  • از چند بيمار روانی و ورشکسته ی سياسی که مضحکه ای به اسم افغان جرمن آنلاين را ميگردانند يکی ولی احمد نوری است .شخص متذکره از شاه پرستان معروف است و همه شاهان را دوست دارد؛ حتا امير عبدالرحمن خان را!نوری، به همان حدی که « شاه» را دوست دارد از تمامی « انقلاب » های جهانی و منطقه ای، نفرت دارد، بويژه اگر انقلابی عليه يک شاه باشد!
   وی و همپالگی کمسوادش محمد نعيم بارز، اخيرا مطالبی عليه انقلاب کبير فرانسه، انقلاب روسيه و ساير تحولات مترقی جهانی انتشار دادند و گويا از نبوغ شان، کيف کردند!
   يک نابغه مونث به اسم ملالی موسی نظام که همواره به لسان مشعشع دری(!) مرتکب نگارش ميشود نيز دنيا را از افاضات حقوقی (!) اش به حيرت اندر ساخت!
   آقای نوری ، زبان فارسی ايرانی را خوش ندارد، پس هرکه به فارسی ايرانی نگاشت، از نظر ايشان« خاين ملی» است!
   ايشان عاشق سينه چاک دولت مرکزی است، هرکه نام « فدرال » را گرفت، « خاين ملی » است!
   هر کس ازهر انقلابی ، خوشش آمد، تبهکار است، « وطنفروش » است!
   هرکس نظر نوری را قبول نداشت ، جاسوس است، مرتد است،و چه بسا که سزاوار اعدام (!) است!

   کابل پرس? که طرح فد راليزم و ترکيب « افغانستانی » و مقولاتی ازين دست را علم ميکند، بيگانه پرست و لايق فلتر کردن(!) است.

   اين آقايان بهتر نيست دولت کرزی را متقاعد سازند، برای ملت افغانستان ، کورس های « وطن دوستی» داير کند ، البته در موقعيت فعلی فقط برای مردان، به سبک وسياق کورس های پشتوی زمان ظاهر خان!

 • اسلام خدمت همه هموطنان عزیز
  برادرهای پشتون بیشترشان طالب است به امین خاطر مخالف تجزیه اوغانستان است ولی تجزیه به نفی
  همه مردم غیر اغان است چون مشکل قدر ت حل خواهد شودو این حق مسلم هر انسان است که خود شان سرنوشت
  سیاسی خود را تعیین کنند نه چند تا جاهل و جابر ِ اوغان!!

 • با فدرالیزم موافقم ولی تجزیه هیچ راه حل معقولی برای افغانستان نخواهد بود.
  چون اگر امروز میان اقوام افغانستان بر سر موضوع تشکل حکومت و موضوعات زبانی اختلافات وجود دارد، در صورت تجزیه بر سر موضوع تعین سرحدات کشمکش صورت خواهد گرفت و این تجزیه یک تجزیه خونینی خواهد بود.
  اگر قرار باشد افغانستان تجزیه شود پس باید به تناسب تعداد اقوام تجزیه شود که در آن صورت کشور هایی نو تشکیل کوچک به آسانی مورد تجاوز همسایه هایی که همه شان صاحب سلاح هایی اتمی هستند،قرار خواهد گرفت.

  • گردانندگان و خوانندگان محترم کابل پرس?:
   بعد از عرض احترام. من چند سال قبل زمانی که به کابل پرس آشنا شدم ازنشرات آن به قلم دانشمندان وخردمندان که باعث یک تغیر کلی در افکار قرون اوسطایی من با خواندن هرمضمون بوجود می آمد بخود میبالیدم وافتخار می نمودم. متاسفانه به مرور زمان با ورود یکتعداد قلم بدستان ناجوروبی خرد که هیچ گونه قوانین نویسندگی رادر نظر نداشته وبا چرندیات شان این سایت را به میدان سگ جنگی ومرغ جنگی تبدیل نمودند، به تعداد نویسندگان با درک وبا خرد وفهم ودانش کاهش قابل ملاحظهء بوجود آمده وطوریکه دیده میشود ازاوشان دیگرخبری نیست. درینجا تنها تعدادی باقیمانده که به یکدیگر فقط فحش وناسزا نثار مینمایند وبا خواندن مضامین وجملاتی که استفاده نمایند بسیار شرم و خجالت آور است. ازهمه بد تر، درین تازگی ها تنها وتنها مضامین شخصی بنام خراسان که محتوای آن جز تفرقه ونفاق اندازی بوده وبسیارعلاقمند تجزیه افغانستان عزیز، وطن وخانهء همه اقوام آن است موضوع دیگرکه ارزش خواندن را داشته باشد به نظر نمیرسد.در چهره و سیاست این سایت هم متاسفانه یک تغیر قابل ملاحظهء منفی پدید آمده که دیگر آن دانشمندان ومنورین محترم بخود زحمت نوشتن وخواندن وحتی باز کردن این سایت را نمیدهند. و این جای بسیار تاسف است وباید گردانندگان کابل پرس اگردر افغانستان تولد شده اند قدر مادرعزیز خودرا بدانند و این حالت را درک کرده واگر به پایداری این سایت علاقمند اند باید درسیاست نشراتی شان تغیر قابل ملاحظهء بعمل آورده واز مضامین نفاق افگنی وتفرقه جویی جلو گیری نمایند. وبا ید بدانند که این قدر خراسان گفتن مانند جناب حامد قادری که در تلویزیون داد از خراسان میزد با چه به آبرویی دروازه اش برای ابد بسته شد. واین باید برای آنانیکه در خدمت اجنبی قرار داشته منافع شخصی شان را برمنافع ملی ترجیح میدهند عبرتی باشد.من چون به این سایت زیاد علاقمند بودم ومتاثر خواهم شد اگر بنا برملحوظات فوق دیگراین سایت را باز نکنم. بااحترام

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس