کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > بدنام کردن خراسان تاریخی توسط گروه های تروریستی

بدنام کردن خراسان تاریخی توسط گروه های تروریستی

سه شنبه 23 سپتامبر 2014, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: یک گروه تروریستی همکار و نزدیک با القاعده با نام گذاری نام گروه خود بنام گروه خراسان تلاش هایی را برای بدنان کردن خراسان تاریخی روی دست گرفته است. رسانه های بین المللی امروز با انتشار گزارش هایی، خبر داده اند که آمریکا در جنگ با گروه تروریستی داعش، مواضع گروه تروریستی دیگر بنام خراسان را نیز در سوریه هدف قرار داده است. این رسانه ها به نقل از مقامات نظامی آمریکا فردی بنام "محسن الفضلی" را به عنوان رهبر این گروه معرفی کرده اند.

خراسان تاریخی بخش های وسیعی از افغانستان امروز و ایران امروز را تشکیل می دهد. در خرسان تاریخی، علم، ادب و فرهنگ در محوریت قرار داشت و یکی از مراکز مهم تمدنی در مشرق زمین محسوب می شد. در خراسان تاریخی گروه های مردمی مختلف از جمله هزاره ها، تورکمن ها، اوزبیک ها و تاجیک ها ساکن بودند.
تا اواسط قرن 19 میلادی، در نقشه هاس معتبر هیچ نامی از افغانستان وجود نداشت و این نام کم کم بر بخش هایی از جنوب افغانستان فعلی نهاده شد و در سال 1893 میلادی و پس از اشغال خراسان بدست نیروهای عبدالرحمان و عقد قرارداد دیورند، کشوری به نام افغانستان با حدود جغرافیایی فعلی بوجود آمد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


46 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > بدنام کردن خراسان تاریخی توسط گروه های تروریستی

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.